Çatlak oluşumunu önleyen doğal yöntemler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Çatlak oluşumunu önleyen doğal yöntemler
vücut çatlaklarına ne iyi gelir, çatlaklar için krem, hamilelik çatlaklarına ne iyi gelir, hamilelik çatlakları için krem

Hızlı kilo alıp verme dönemin de olduğu kadar özellikle bayanların hamilelik dönemi için de başına gelen vücut çatlakları, herkesin canını sıkan bir olaydır. Hiç çatlağı olmayan bir kişi bile hamilelik süresi boyunca karın bölgesi, göğüsler, bacak gibi bölgelerin de çatlaklarla karşılaşabilir. Hamilelik süresini vücudu hiç çatlamadan da atlatan kadınlar elbette vardır ve bunlar gerçekten şanslı diyebileceğimiz kişiler arasın da yer alır.

Vücut çatlakları sadece bayanların değil erkeklerin de başına gelen bir olaydır. Dediğimiz gibi kilo alıp verme dönemin de sıklıkla karşılaşılan bu olay genellikle vücudun, kol, karın, bacak gibi bölgelerin de daha çok oluşur. Vücudun gerilmesi gerilmesi ile birlikte önce kırmızı olan ve daha sonra beyaz çizgelere dönüşen bu çatlaklar ile başa çıkmak için sizlere tamamen doğal yöntemler hakkın da işinize yarayacak bilgileri bu konumuz da paylaşıyoruz.

Bu işinize yarayacak bilgiler ile çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz.


stretch-marks-5.JPG


1. E vitamini açısından oldukça zengin olan badem yağı bu problem için en çok bilinen yöntemlerden biri. Kolajen ve elastin içeriğini artırmaya yardımcı olan E vitamini desteğiyle vücudunuzun gerginliğini almanız mümkün. Badem yağını günde iki kez olmak üzere cildinize hafif masajlarla uygulayabilirsiniz.

2. Yine başka bir E vitamini içeriğiyle çatlaklarınızla başa çıkabilirsiniz. E vitamini, A vitamini ve gül yaprakları ile yapacağınız karışımı masaj yaparak çatlak olan bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca, bu karışımı henüz çatlaklarınız yokken onları engellemek amaçlı bir masaj yağı olarak da kullanabilirsiniz.

3. Sağlığınıza birçok faydası dokunabilecek avokado meyvesini çatlaklarınıza da uygulamanız mümkün. Tabi ki tek başına değil! Güçlü bir yenileyici olan aloe vera ile yapacağınız karışım da güzel sonuçlar verecektir. Yarım avokado ile bir yaprak aloe verayı, bir çay kaşığı zeytinyağıyla karıştırıp blender'dan geçirin. Macun kıvamı elde ettiğiniz anda çıkarıp uygun bir kaba boşaltın. Çatlak olan bölgeleriniz için yeterli miktarı elinize alıp masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ardından soğuk suyla durulayıp kurulayın. Bu karışımı isteğinize göre haftada 2 veya 3 kere uygulayabilirsiniz.

4. Bu karışım ve yağların dışında, kakao yağı, lavanta yağı, jojoba yağını da vücudunuza masajlarla uygulayabilir, çatlakları engelleme veya görünümünü azaltmak konusunda düzenli olarak kullanabilirsiniz.

5. Bu sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız gün içerisinde bol su içerek, çok yağlı yemeklerden kaçınarak ve cildinizin esnekliği için hafif egzersizler yaparak vücudunuzu koruyabilirsiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir

gebelik çatlağını önlemenin yolları


doğum sonrası çatlaklar için

vücut çatlakları için mucizevi iksirler
 
Üst