Çay kadınların yumurtalık kanser riskini azaltıyor

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Çay kadınların yumurtalık kanser riskini azaltıyor
İsveçli bilim adamlarının yaptığı araştırma, her gün bir ya da iki fincan siyah veya yeşil çay içmenin, kadınlarda yumurtalık kanserine yakalanma riskini azalttığını ortaya çıkardı.

Stockholm Karolinska Enstitüsü’nden Susanna Larsson ve Alicja Wolk da, her gün çay içen kadınların yumurtalık kanserine yakalanma riskinin, içmeyenlere göre yüzde 46 oranında düşük olduğunu belirtti. Archives of Internal Medicine adlı dergide yayımlanan araştırma, İsveç’te yaşları 40 ile 76 arasında değişen 61 bin 57 kadın üzerinde yapıldı. Beslenme alışkanlıklarına dair titizlikle hazırlanmış soruları cevaplamaları istenen kadınlar, 2004 yılına kadar ortalama 15 yıl boyunca incelendi. Bu kadınların 301’inde yumurtalık kanserine rastlandı. Bilim adamları, araştırmada, yeşil ya da siyah çay ayrımı yapmayarak, iki çay çeşidinin de hücreleri koruyan ve kanser gelişimini önleyen polyphenol ile antioksidan maddeler içerdiğini aktardı. Gün içinde bir ya da iki fincan çaya ek olarak içilen her fincan çayın da yumurtalık kanserine yakalanma riskini yüzde 18 oranında azalttığı kaydedildi. ABD’de yumurtalık kanseri, kadınlarda ölüme sebep olan kanser hastalıkları arasında dördüncü sırada yer alıyor. 2005’te yumurtalık kanserine yakalanan 22 binden fazla kadından 16 bininin öldüğü belirtiliyor

Cevap: Çay kadınların yumurtalık kanser riskini azaltıyor

hmm ilginc
sagol paylasim icin

anoomm çay içmiyom ben ne olce şimdii:uhu:tırstım:)emeğine sağlık adminim biliglendirdiğin içinnn:)

çok fazla çay tüketen bir sülale olarak teselli buldum

Bizde çok fazla çay tüketiyoruz sevindim bunaaa tşklerrr...

Geri