çay ve kahve!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
çay ve kahve!
Çay sefkattir, dostluktur, güvendir. Kahve ise sevismektir, iliskidir,heyecandir... Çay ne kadar disa dönük ise, kahve de gitgide o kadariçe dönük bir keyif içecegidir.Kahveyle çayi birbirinden en kesin ve keskin biçimde nasil ayiririz?Öpüsünce birbirimize geçirdigimiz agzimizdaki kahve tadidir. Çaydangeriye kalan ise sohbetimizin tadidir.Kahve kokudur... Önce koku. Kahveyi dilden damaktan önce burunsever.Kimileri "kokulu" çayi çaydan saymaz. Oysa kokusuz kahvekahveden sayilmaz.Fakat gözün arzularini ve keyiflerini de yabana atmamalyiz.Fincaninüzerinden kahveye; o kara kuyuya bakip basi dönmeyen, yükseklikkorkusuna kapilmayan var midir?..Hayatin ilk bakista siradan gibi gözüken ama güzel sürprizlere açikçagrilari vardir. Kimi zaman insan sesine bürünür bu çagrilar:Bunlardan biri "Hadi, söyle bir çay içelim"dir. Öteki ise dahailiktir,daha derindendir: "Gel, bir kahve iç! Sonra gidersin..."Nasil ince belli çay bardaklarini avuçlarimizla kavramak sadecebedenimizi degil, üsümüs ruhlarimizi da isitirsa... Degil kahve içmek;kahve içmeyi istemek bile bizi hem kendimizle hem de hayatla bir an için bileolsa baristirir.Haa, bir de 'ben çay içmem!', 'ben kahve sevmem..' diyenler var...Onlarin aslinda neyi sevmedikleri ve hayatin hangi tadlariniiskaladiklarini gördünüz herhalde...

Geri