gebe
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Çek Kırdırma Ne Demektir?

  Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  çek kırdırma oranları çek kırdırma, ne demektir, nedir, nasıl yapılır, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

  [​IMG]

  Sevgili melekler,
  İş hayatında çok sık duyduğumuz çek kırdırma terimi,acil nakit para ihtiyacı olan insanların, ellerinde bulunan çekin kesildiği tarihi beklemeden çeklerini erken tahsel ettirmesine denilir.

  Çekin erken tahsil edilmesi durumuna faktoring firmaları yasal olarak aracı olurlar. Bu işlemi yapan faktoring firmaları, işlem başına yüzde 4-5 oranında komisyon alır.

  Çekte vade gibi bir durum olmadığı için, bankaya yapılacak ibrazdan sonra karşılığı varsa tahsil edilir. Uygulamada, çekin kesilmiş olduğu tarih tacirler tarafından vade olarak görülür.

  Çekte belirtilmekte olan tarihi beklemeyi istemeyen kişiler, yasal bir şekilde faaliyet gösteren fakronig firmalarına başvurur ve komisyon ödeyerek erken tahsilay yapabilirler. Faktoring firmalarıyla beraber çek kırdırma işi bazı insan tarafından yasadışı olarak da yapılıyor.

  Elinizde bulunan çeki kırdırırken dolandırıcıların mağduru olmamak için bununla alakalı rastlanılan ilanlara dikkat etmeyin ve faktoring firmalarına başvurarak çek kırdırma işleminizi yaptırın.


   
Çek Kırdırma Ne Demektir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ne demek???

  ne demek???

  about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
 2. Parmağı çekin bakın ne oluyor

  Parmağı çekin bakın ne oluyor

  http://skydexter4.free.fr/flash/tireledoigt.swf :D:D
 3. Çek kanunu çıktı. Eski çekler ne olacak?

  Çek kanunu çıktı. Eski çekler ne olacak?

  eski çekler ne olacak eski çekler çek karneleri çek kanunu ne zamana kadar geçerli ESKİ TİP ÇEKLERİN KULLANIM SÜRESİ Bildiğiniz gibi Çek kanunu değiştirilerek artık hamiline yazılı çeklerin farklı olması konusu kanunlaştı. Şirketler ellerindeki eski çekleri yenileri ile ne zaman değiştirecekler? Yeni çeklerin kullanılması ile ilgili olarak gerekli duyuru Merkez Bankası tarafından yapılmış...
 4. Açık Çek Nedir

  Açık Çek Nedir

  Açık Çek Nedir kızlar bana bu iki kelimenin açıklamasını yazarmısınız?
 5. Bonzai Nedir, Ne Demektir?

  Bonzai Nedir, Ne Demektir?

  bonzai nedir, bonzai ne demektir, bonzai hakkında Sevgili melekler, son günlerde ne yazıkki pek çok gencin ölümüne sebep olan ve ismini yeni yeni duyduğumuz bonzai nedir, insan sağlığını nasıl etkiler sizlere bilgi veriyoruz... Uyuşturucu madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına çok zararları dokunan Bonzai tamamen uyuşturucu maddeden ve bazı bitkilerin...

Sayfayı Paylaş