1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Celtic Astrolojisi hakkında herşey

  Konu, 'Burçlar' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  celtic astrolojisi [​IMG]


  İşte size değişik bir Astroloji daha.. Celtic Astrolojisi...Celtic astrolojisi Druid zodyağını temel alır. Druidler İngiliz adalarında milattan önce 1000 yıllarında yaşamış olan Celtic rahiplerinden oluşan dini bir gruptu. Druidler yaşam tarzı ve amaçları açısından şamanlara benzetilebilirler. Varlığa dair felsefi sorulara cevap aramak onların esas amacıydı. Bunu doğaya bakarak yaparlardı, Druidlerin ağaçların ve vahşi varlıkların dilini anladıklarına inanılırdı. Celtlerin astroloji ile uğraşıp uğraşmadıklarına dair kesin bir bilgi yoktur.
  Druidler 13 aydan oluşan lunar bir takvim kullanmışlardır, bu takvime göre her ay 28 günden oluşmaktaydı. Yılın her ayına bir ağaç ismi verilmişti ve her ağacın kendine özgü sihirli özellikleri olduğuna inanılıyordu.Bu bilgiler temelleri Ogma adlı şair tanrıdan yola çıkılarak adlandırılan şamanik alfabe ile şifrelenmiştir. Druidsel inanç temelde doğal ve doğa üstü enerjiler üzerine sahip olunan bilgilere dayanmaktaydı.Bu enerjiler ruhlarla ya da ağaçların sahip olduğuna inanılan dryadlarla tanımlanmaktadır.
  Druidlerin bir tür zodyak çarkları vardı ve batı astrolojisindeki güneş üzerine odaklanmış çarkın tersine bu çarkın odak noktasını ay ve lunar daireler oluşturuyordu.Her ay aynı anda bir ağacı, Ogham alfabesinde bir harfi, koruyucu bir hayvan ve bir Celtic tanrısını temsil eder. Her ayın insanını da o ayın ilk iki haftasında (yeniay) ve son iki haftasında (dolunay) doğmuş olmalarına göre iki tipe ayırmışlardır.

  24 Aralık - 24 Ocak
  25 Ocak - 17 Şubat
  18 Şubat - 17 Mart
  18 Mart - 14 Nisan
  15 Nisan - 12 Mayıs
  13 Mayıs - 9 Haziran
  10 Haziran - 7 Temmuz
  8 Temmuz - 4 Ağustos
  5 Ağustos - 1 Eylül
  2 Eylül - 29 Eylül
  30 Eylül - 27 Ekim
  28 Ekim - 24 Kasım
  25 Kasım - 22 Aralık
  23 Aralık  KAYIN AĞACI( BIRCH / BETH )

  24 ARALIK - 24 OCAK

  Celtic sembolü: beyaz geyik
  Gezegeni: Güneş
  Eski güneş tanrıları:
  Yunan:Helios, Apollo
  Celtic: Hu, Beli, Taliesin, Arthur

  Kayın ağacı güzelliği nedeniyle ağaçların kraliçesi olarak adlandırılmıştır. Celtic kültüründe bu ağaçtan tüm yıl boyunca yararlanabiliniyordu, bu sebeple hayatın devam etmesini temsil eder.Kışın ardından yaprakları çıkan ilk ağaç olduğu için yenilenme ve yeniden doğuşu temsil eder. Kayın ağacı insanları kararlı, tutkulu ve sağlığına, gücüne çabuk kavuşan insanlardır. Onlardan iyi bir organizatör, lider olur, yenilgiler onları caydıramaz.Çok çalışmanın, sabır ve ısrarın zaferi göğüsleyeceğine inanırlar. Sadık fakat sevgilerini göstermede biraz çekingen insanlardır. Zevk sahibi, hem kendi hem de başka insanların düşüncelerine önem veren insanlardır. Gereksiz risklere girmeyen materyalist insanlar oldukları söylenebilir.Genelde ailelelerinin en başarılı üyeleridirler ama bu konuda mütevazi olmayı tercih ederler. Kendileri için doğru olan evliliği genelde hayatlarının ilerki dönemlerinde gerçekleştirirler, onların ağır tempolarına uyacak eşi bulmaları biraz zordur. Yeniay karakteri dolunay karakterine göre daha atılgan ve duygusal bir yapıya sahiptir.Subjektif ve içedönük insanlardır. Sorunların üstesinden gelmelerini sağlayan azimleri veya kendilerine olan inançları kişiliklerinin en belirgin pozitif yönlerini oluşturur.Hayattaki amaçlarının peşine düşerken çok dayanıklıdırlar. Dolunay karakteri sahip olduğu düşsel doğasıyla bağlantılı olan daha kolay anlaşılabilir bir kararlılığa ve amaca sahipdirler , aynı zamanda objektif ve dışa dönüktürler. Gerçekçilikten uzak olmaları doğru dürüst düşünüp karar verme yeteneklerini köreltir.


  ÜVEZ AĞACI (LUİS / ROWAN)

  21 OCAK – 17 ŞUBAT

  Celtic sembolü: yeşil ejderha
  Gezegeni: Uranüs
  Eski Uranüs tanrıları:
  Yunan: Chaos, Aether ve Hemera, Uranüs
  Celtic: Brigantia, Brigid

  Üvez ağacı şeytandan ve kötü ruhlardan korunmak için evlerin kapılarına ve girişlerine dikilirdi ve ruhsal dünyaya geçişi sağlayan kapının bekçisi olduğuna inanılırdı.Üvez ağacı ‘fısıldayan ağaç’olarak da adlandırılırdı, eski bir efsaneye göre bu ağacın dinleyecek olan kişiye söyleyecek sırları vardır. Üvez ağacı insanları ileriyi gören bir zekaya ve insancıl prensiplere sahiptirler, idealisttirler. Soğukkanlı mizaçlarının arkasında bazı tutkulu inançları saklıdır.Uyum sağlamaktan pek hoşlanmazlar, nnormalde kendilerine hakim olabilen insanlardır ama zorlanırlarsa otoriter olabilirler. Başkalarının düşüncelerine saygı duyarlar fakat bağnazlıktan ve cehaletten nefret ederler. Ciddi meselelere dahi gülebilirler, bu da insanların onlardan uzaklaşmasına sebep olabilir. Bilim kurguya ilgi duyarlar. Genelde hayatlarının ileriki dönemlerinde evlenirler çünkü kişisel özgürlüklerinin ellerinden alınmasından nefret ederler, evlenecekleri insan da bunu anlayacak bir insan olmalıdır. Yeniay da doğan üvez insanları, cehalet ve bağnazlığa karşı gösterdikleri mücadelede sabırsız olmaya ve hüsrana uğramaya meğillidirler.Suskun olmalarına rağmen, reform yapma istekleriyle öncü sosyal değişikliklere katkıda bulunurlar. Ayın son iki haftasında doğan dolunay tipleri daha az suskundurlar ve genelde başkalarına, verebileceklerinden daha fazlası için söz verirler. Bireysel haklarını savunmak onların temel amaçlarından biridir.


  DİŞBUDAK AĞACI (NION / ASH)

  18 ŞUBAT – 17 MART

  Celtic sembolü: üç çatallı zıpkın veya deniz atı
  Gezegeni: Neptün
  Eski Neptün tanrıları:
  Yunan: Oceanus, Posiedon
  Celtic: Lir, Manonnan

  Dişbudak ağacı ‘ kutsal lider ağaç ‘ diye adlandırılırdı. Bu ağacın parçalarının büyü yapmak için kullanıldığına inanılırdı, bu sebeple Druidlerin sihirbaz değnekleri ve mızrakları bu ağaçtan yapılırdı. Dişbudak ağacı insanları iki yönlü bir karaktere sahip oldukları için gerçek kişilikleri ve güdüleri hakkında fikir sahibi olmak zordur. Sanata yatkın insanladır. Bir yanları çok hassas ve alıngan diğer yanları ise pragmatik olabilir. Hızlı bir kavrayış yeteneğine sahip, doğal ve sosyal insanlardır.Yeni fikir ve projeler hakkında başkalarıyla tartışmaktan zewk alırlar, aynı zamanda başkaları tarafından kolayca etkilenebilecek insanlardır.Para kazanmak konusunda üstün bir yeteneğe sahiptirler, fakat genelde başladıkları işin sonunnu getirmekte zorlanırlar. Tiyatro ve sinemayı severler, okyanus onları kendine çeker. Büyüleyici olan ve korku hissi veren suyla ilgili herhangi bir kitle ile aralarında bir çekim olduğunu hissederler. Kariyer seçimleri hiç bir zaman çok fazla rutinlik içermemelidir. Sanatla uğraşmak onlar için uygun bir seçimdir fakat merhametli doğaları sebebiyle tıbbi alanda çalışmaya yönelirler, hayır işleri organize etmede de oldukça başarılıdırlar.Çok iyi aşıklardır ve özenli ebeveynlerdir, romantik ve hayalperest insanlardır. Ayın ilk iki haftasında doğan yeni ay insanları daha atılgandırlar ve duygusal ilişkilerde hislerini gizlemezler, kuruntulu fakat çok doğal insanlardır. Dolunay tipleri kolay kanabilecek insanlardır ve saf bir yapıya sahiplerdir, görünüşte zayıf bi yön oluşturan bu özellikleri aslında nadir rastlanan biz özellik olan alçak gönüllülüğe sebep olur.


  (ALDER / FEARN)

  18 MART – 14 NİSAN

  Celtic sembolü: Atmaca
  Gezegeni: Mars
  Eski Mars tanrıları:
  Yunan: Ares
  Celtic: Bran, Arthur, Airem, Tuototes

  Bu ağaç suya dayanıklı olduğu için köprü, kayık, sürahi ve takunya yapımında kullanılırdı.Onu kesmek bir suç olarak kabul edilirdi, çünkü bu ağaç sinirlenirse evleri ateşe verebilirdi. Bu ağacın insanları yaşamlarında kendi başlarının çaresine bakabilecek, kendi yollarını çizebilecek güçlü karakterdeki insanlardır . Büyük bir cesarete, yorulmaz bir ruha sahiptirler. Mücadelelerini kendi başlarına vermek isterler, gidecekleri yön ise her zaman belirsizdir.maceraya düşkündürler, risk almayı severler ve dirençli işçilerdir.Sevecen ve çekici kişilikleri, diğer insanların onlara bağlanmasını sağlar. Tutkulu bir doğaya sahiptirler ve sevgiye derin bir ihtiyaç duyarlar. Çabucak evlenebilecek bir yapıya sahiptirler ve iyi bir eş olmaktan çok iyi bir aşık olurlar, ama harika bir aile oluşturabilirler. Ayın ilk iki haftalık dönemi içinde doğan yeniay insanları yorulmak bilmezler.Kararsız ama kişisel cesaretleri ve samimiyetleti şüphe götürmez tiplerdir. Hareketlerinin sonuçlarını tekrar düşünmek için diledikleri zaman yavaşlayabilirler. Ayın son iki haftalık dönemi içinde doğmuş olan dolunay insanları ise bu burcun ikna etme yeteneğine sahip tipleridir. Hayata kendinden emin bir şekilde yaklaşırlar, fakat yeni ay tipinde belirgin bir şekilde görülen canlılık onlarda yoktur.Kriz durumlarından faydalanarak stratejik pozisyonlara yerleşirlerse çok başarılı olabilirler.iyi bir mizah anlayışına sahiplerdir, bu sebeple de gruplarındaki komedyeni oynarlar. Enerji doludurlar ve her zaman hareket halinde olmayı isterler.


  SÖĞÜT AĞACI (WILLOW / SAILLE)

  15 NİSAN – 12 MAYIS

  Celtic sembolü: deniz yılanı
  Gezegeni: Ay
  Eski Ay tanrıları:
  Yunan: Artemis, Selene, Hecote
  Celtic: Credwen, Morrigon, Morgen La Fay

  Celtic mitolojisine göre evren bir söğüt ağacının dalları arasına gizlenmiş 2 yumurtadan çıkmıştır. Ayla ilgili doğanın tüm gizemleri kişiliğinde barındıran söğüt ağacı insanlarını tanımak zordur.Zekidirler ve pasif bir inata sahiptirler.İyi bir hafızaya sahip olan söğüt ağacı insanları hafızalarının en uzak köşelerindeki anılarını dahi rahatça hatırlayabilirler.Becerikli, duygusal ve esrarengiz insanlardır. Ruh halleri çabuk değişir. Güçlü bir arkadaş aynı zamanda da korkunç bir düşman olabilirler.Anaç bir yapıya sahip oldukları için sevdikleri insanları devamlı korurlar. Unutma ve affetme pek onlarda rastlanan özelliklerden değildir, bu yüzden arkadaşlarıyla ya da aileleriyle aralarında oluşan uçurumlar kalıcı olabilir. Genelde sorumluluk gerektiren işlerde çalışırlar, çok iyi bir öğretmen olabilirler.Toplum içindeyken tartışmaya yol açabilecek düşüncelerini dile getirmezler, fakat birebir ilişkilerde güçlü fikirlere sahiptirler.Sağlık konularına gereğinden fazla endişe duyarlar, hatta hastalık hastası bile olabilirler. Aile bağlarına ve geçmişlerine önem verirler. Evlendikleri andan itibaren kendilerini eşlerine ve çocuklarına adarlar. Ayın ilk iki haftasında doğanlar ani ruhsal değişimler göstermeye daha yatkındırlar, bu da onlara güven eksikliği duyulmasına yol açar.Yeni doğan imkanlardan fayda sağlamak için kendilerini çabucak yenilemelerini sağlayacak yenilikçi bir yapıya sahiptirler. Ayın son iki haftasında doğanlar kendilerine verilen tavsiyeleri pek umursamazlar. Çok becerikli insanlardır ve çok güçlü bir hafızaya sahiptirler.


  AKDİKEN-ALIÇ (HAWTORN, UATH)

  13 MAYIS – 9 HAZİRAN

  Celtic sembolü: kadeh
  Gezegen:Vulcan
  Eski Vulcan tanrıları:
  Yunan: Vulcan ve Hephaestus
  Celtic:Gocannen veya Goibniu

  Akdiken ağacı keskin dikenleri yüzünden fiziksel korunmayı temsil ederdi. Faery ruhlarının akdiken çalıları arasında yaşadığına inanılırdı, koruma amacıyla evlerin çevresine bunlar dikilirdi. Bu ağacın insanları buluşlarla ve yeni fikirlerle doludurlar. Bir çok alanda becerikli ve hayatlarındaki değişikliklere kolayca adapte olabilen tiplerdir. Kişisel özellikleri Celtic şairleri ve eski Druidlerle benzerlik gösterir.Düşmanlarının zayıf yönlerini bilirler fakat acımasız insanlar değillerdir, sadece akıllıca uyguladıkları stratejileri vardır.Karizmatik, yaratıcı ve sempatiklerdir, fakat çabuk sıkılırlar. Canlı tiplerdir ve insanlarla ilişkileri iyidir.Dürüsttürler ve iyi bir dinleyicilerdir.Çok iyi bir mizah anlayışları vardır, bu sebeple yazarlığa ve gazeteciliğe yatkınlardır. Çok iyi bir aile oluşturabilirler. İlk iki hafta içinde doğanlar atılgan ve dolunay insanlarına göre daha duygusal insanlardır.Faaliyet yönlerine bir kez karar verirlerse giderek güçlenirler. Son iki hafta içinde doğan dolunay tipi ise herşeye karlı çok farklı bir yaklaşıma, zihnin kapalı kapılarını ardına kadar aralayabilecek geniş bir vizyona sahiptirler.


  ÇOBANPÜSKÜLÜ (HOLLY / TINNE)

  8 TEMMUZ – 4 AĞUSTOS

  Celtic sembolü: Tekboynuzlu at ve mızrak
  Gezegeni: Dünya
  Eski dünya tanrıları:
  Yunan: Gaia, Ceres, Persephone
  Celtic: Danu

  Celtic liderleri başarılı bir kişiyi ödüllendirecekleri zaman o kişinin aşına Holly çiçeğinden yapılmış bir taç giydirirlerdi. Her zaman yeşilliğini koruyan Holly’ nin düşmanları geri püskürttüğüne inanılırdı, bu yüzden askerler savaşa giderlerken yanlarında Holly ağacından yapılmış kalın sopalar taşırlardı. Bu insanlar pratik, yetenekli ve sıkıntılı durumlarda dahi sadıktırlar. Aynı zamanda dikkatli, mantıklı ve verimli insanlardır. İyi bir ticari zekaya sahip oldukları halde yönetmek yerine arka planda kalıp destek vemeyi tercih ederler.İlişkilerde destekleyici, koruyucu ve sahiplenici bir kişiliğe bürünürler.Kusurları ve zıtlık doğuracak durumları iyice kontrol etmeden hiç bir riske girmezler.Zor sorunları dahi mantık yoluyla çözebilirler. İlk iki hafta içinde doğanlar başka insanların hayallerine dahil olmaya eğilimlidirler, bunu onlara hem parasal hem de duygusal destek vererek gerçekleştirirler. Bu onların bencillikten uzak ve sempatik doğalarına işaret eder. Kötü yönleri ise gözlerini gerçeklere kapayacak kadar iyimser olmalarıdır, bu da onlara zarar verebilir. Son iki hafta içinde doğan dolunay insanları kendilerini hayallerine ve tutkularına adamışlardır. Tarih ve geleneklere çok büyük ilgileri vardır. Kötü yönleri çok fazla duygusal ve kişisel eleştiriye karşı çok hassas olmalarıdır, bu yönleri bir süre için dünyadan el ayak çekmelerine yol açar.


  FINDIK AĞACI (HAZEL/ COLL)

  5 AĞUSTOS – 1 EYLÜL

  Celtic sembolü: som balığı
  Gezegeni: Merkür
  Eski Merkür tanrıları:
  Yunan:Hermes
  Celtic: Ogma, Manannan

  Fındık ağacı bilgeliği temsil eden bir ağaçtı ve onu kesmek ölümle cezalandırılabilecek bir suçtu. Bu ağaçtan alınan fındıkları yiyerek esrarengiz hünerlere ve bilgiye sahip olunacağına inanılırdı. Bu insanlar zekidirler, zihinsel güçleri onların iyi bir tartışmacı ve yazar olmasını sağlar. Herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen organizatörlerdir. Çok fazla eleştiren ve iyiliğin var olduğuna inanmayan bir yapı içine girebilirler. Devamlı yönlendirilmesi gereken zihinsel bir enerjiye sahip insanlardır, bu fiziksel olmaktan çok zihinsel bir enerjidir. Gösterişten nefret ederler.sinirsel enerjilerini aktaracak bir yer bulamazlarsa bu baş ağrısı ya da migren olarak dışa vurabilir.Her türlü müsriflikten nefret ederler, rasyoneldirler ve hayatı çok iyi anlarlar. Dürüst ve özenli aşıklardır, fakat çocuklarını ve eşlerini gereğinden fazla şımartabilirler. İlk iki hafta içinde doğanlar bilgiyi arama iç güdüsü ile donatılmışlardır ve başkasının özel yaşamına burnunu sokmaya ve hile yapmaya varacak derecede meraklıdırlar, ama adil bir yönleri olduğunu da unutmamak gerekir. Son iki haftada doğan dolunay insanları ise daha cana yakın ve sanat alanında eğitimci olarak çalışmaya yetenekli insanlardır. Kötü yönleri ise çok fazla eleştiri yapmalarıdır.


  ASMA (VINE / MUIN)

  2 EYLÜL – 29 EYLÜL

  Celtic sembolü: beyaz kuğu
  Gezegeni: Venüs
  Eski Venüs tanrıları:
  Yunan frodit
  Celtic:Branwen, Guinevere, Etain

  Soğuk olan Celtic ikliminde üzüm bağlarının meyva verebilmesi için çok özen gösterilmesi gerekiyordu. Asmalar kutsal bilgi ve tinsel başlangıcın sembolü olmuşlardır. Bu insanlar tuhaf bir şekilde iki yönlü bir karaktere sahiiptirler, bir an çok neşeli ve verimlilerken, birden endişelere boğulabilirler. Kamuyla ilgili işlerde kariyer yapma potansiyeline sahiptirler. Cömert, kibar, yaratıcı insanlardır. Mutlu ve memnun olmak için çok fazla zihinsel güvene ihtiyaç duyarlar. Genelde uğraşlarında çok fazla tutkuya sahip olan insanlar değillerdir. Ama ‘ Ne ekersen onu biçersin ‘ özdeyişini unutmamaları gerekir. Tutkulu bir aşıklardır, fakat iki yönlü karakterleri evliliklerini devam ettirebilmelerini güçleştirir. İnsanları rahatsız etmeyen güzel bir espri anlayışları vardır. Kendilerine saygı duyulmadığı takdirde kolayca incinebilecek bir yapıya sahiptirler, bu insanları küçümsemekse gerçek bir hatadır.Soğukkanlı ve yansız gözükürler fakat onlarda gizli bir romantizm saklıdır, zarif bir estetik zevkleri vardır. Yeniay insanları enerji doludurlar ve duygularını daha rahat ifade edebilirler, zayıf yönleri ise burcun doğasından gelen dengesizliğidir. İyi yönleri ise doğalarında var olan heves ve başkalarına verdikleri destektir. Dolunay insanları ise dolunayın azalan etkisi altında sahip oldukları gerçek merhamet duygusu sayesinde affedebilmeyi başarabilen insanlardır. Onları anlamak zordur, kendi kendilerini şımartmaya meğillidirler.


  SARMAŞIK (IVY / GORH)

  30 EYLÜL – 27 EKİM

  Celtic sembolü: kelebek
  Gezegeni: Ay tarafından gizlenmiş olan Persephone
  Eski Persephone tanrıları:
  Yunan: Persephone, Hecate, Ariadne
  Celtic: Arianrhod, Rhiannon

  Sarmaşığın sıkı sıkı tutma ve yapışabbilme özelliği onu azim ve dayanıklılığın sembolü haline getirmiştir. Sarmaşık ağaçları tedirgin eden , ölüm ve ruhsal gelişmenin habercisi olarak tanımlanırdı. Bu insanların kişisel dirençleri çok güçlüdür ve bir çok yeteneğe sahiptirler, bu da onlara toplum içinde saygı duyulmasını sağlar.Kendilerine özgü bir stilleri olan bu insanlar renkli bir kişiliğe sahiptirler. Çok sadıklardır ve kendi hareketlerinin sorumluluğunu her zaman üstlenirler. İdare etmeyi severler ve bazen sahip oldukları gücü acımasızca kullanabilirler.Ahlaki değerleri çok güçlü olmayan insanlarla dostluk kurarlar, yeni insanlarla tanışırken biraz daha dikkatli olmaları gerekir. Kitaptan okuyarak bir şey öğrenmek onlara göre değildir, tecrübe ile öğrenmek onların izlediği yoldur. Aşk hayatlarında çok duygusal davranırlar, hayatları boyunca şansları onları izler.Cömerttirler ve iyi bir aile oluşturabilirler.Yorulmak bilmeyen, neşeli, hoş sohbet, açık yürekli insanlardır, çok çabuk dost edinirler ve başkalarını kırmaktan nefret ederler. Bulaşıcı bir iyimserlikleri vardır, bu sayede zor görevlerin dahi üstesinden kolaylıkla gelebilirler. Yeni ay tipleri üvez ağacı insanları gibi radikal tiplerdir, kararsız davranırlar, hayatlarının gidişatı iki uç nokta arasında gidip gelen başarı seviyelerine göre değişir. Son iki haftada doğan dolunay tipleri talihlerinin ters döndüğü anlar dışında başarılı bir insan imajı çizerler. Güçlerini biraz merhametsizce kullanabilecek yapıda oldukları için, yasal sorularla karşı karşıya gelme olasılıkları yüksektir.


  SAZ (REED / NGETAL)

  28 EKİM – 24 KASIM

  Celtic sembolü:beyaz tazı veya kaya
  Gezegeni: Pluton
  Eski Pluton tanrıları:
  Yunan: Pluton
  Celtic: Dis,Pwyll, Arown

  Druidlere göre sazlar da sahip oldukları sık kökleri yüzünden birer ağaçlardı. Kesilen kökler kalem olarak kullanılıyordu, akıl ve bilgeliği temsil ediyordu. Bu insanlar çok büyük bir çekime sahiptirler, çoğu insan buna kapılır fakat bu çekim duygusal tiplerin onlardan uzaklaşmasına yol açabilir. Sahip oldukları güç açısından izlemeleri gereken belli bir erdem yolu vardır, bu yoldan çıkarlarsa cidden tehlikeli insanlar olabilirler.Hayal güçleri kuvvetlidir ve karmaşık olayları dahi iyi bir şekilde gözlemleyebilirler. Çok iyi dostturlar, fakat gerçekten kıskanç da olabilirler, bu duyguları kontrol edilmezse zorbalık halini de alabilir. Kendilerine güven duyan, bağımsız, güçlü karakterli , onurlarını korumaya önem veren insanlardır, doğumdan itibaren kaderin varlığına inanırlar. İlk iki hafta içinde doğan yeniay insanları hem güçü dostlar hem de güçlü düşmanlar edinirler. Çok iyi bir pozisyona sahip olup, özellikle rakiplerinden çok fazla saygı görmeleri mümkündür. Genelde saz ağacı insanları başkalarından yardım görmek yerine kin ve düşmanlıkla karşı karşıya kalırlar. Son iki haftada doğan dolunay insanları hareketlerini daha detaylı planlar ve toplum tarafından daha fazla kabul görürler, fakat esas gayelerinden sapan konulara ilgi duyabilirler.


  (ELDER / RUIS)

  25 KASIM – 22 ARALIK

  Celtic sembolü: siyah at veya kuzgun
  Gezegeni: Satürn
  Eski Satürn tanrıları:
  Yunan: Satürn, Chronus
  Celtic: Pryden, Bran

  Bu ağacın dalları atları kötü ruhlardan korumak için ahırlara asılırdı. Bu ağacı yakmanın uğursuzluk ve ölüm getireceğine inanılırdı. Kendi kendilerine yetebilen insanlardır, hayat dolu,açık sözlü ve tez canlıdırlar, kolay kolay yorulmazlar. Rutinliği sevmezler ve başkalarının baskılarına da boyun eğmezler, onlarda düşünmeden konuşmaya bir eğilim vardır. Saygıyı hakeden insanlardır. Genç yaşlarında oldukça savurgandırlar ama bir şekilde hayatlarının belli bir döneminde bu huyları etkisini kaybeder. Çok sabırlıdırlar, kendi kendilerine yarattıkları disipline sadık kalırlar.Bazen çok zalim ve kalpsiz olurlar,ne olursa olsun kazanmak isterler. Arkadaş seçiminde doğru kararlar veremeyebilirler.Onlardan çok iyi bir hala, teyze, amca veya dayı olabilir, fakat yorulmak bilmez yapılarını aile yaşantısıyla uyumlu hale getirmekte zorlanabilirler. Bu yorulmak bilmeyen yapıları ve doymak bilmeyen merakları onları derin konular incelemeye iter, bilgi birikimlerini arttırmak için üşenmeden çok uzun yollar kat edebilirler. İlk iki haftada doğan tipler çok açık sözlü ve atılgandırlar. İkna yeteneği oldukça gelişmiş olan konuşmacılardır. Bu özellikleriyle içinde kötü niyet barındıran eylemlere meydan okurlar. Son iki haftada doğan dolunay insanları çok iyi bir vizyona sahip olurlar. Arka planda çalıştıklarında daha başarılı olurlar.


  ÖKSEOTU ADSIZ GÜN

  23 ARALIK (MISTLETOE / UİL- IOK)

  Celtic sembolü: siyah inci

  Bu gün Druidlerin takvimine göre 13 aylık yılın bittiği gündür, bu yüzden bu tarihe ait bir ağaç da yoktur, fakat bugün ökseotu ile bağdaştırılır. Bu tarihde doğanlar çok karizmatik insanlardır. Başarıya ulaşma kapasiteleri çok yüksektir fakat onlar başkalarına yardım etmeyi tercih ederler. Gizemli ve başkalarıyla çok yakın olmayı sevmeyen tiplerdir. Başarısızlık ve güçsüzlükten çok korkarlar, bir aile kurmaya pek istekli değildirler. Aşık olduklarında kendilerini o insana adarlar ve aşkları gelip geçici değildir. Hayatta işin kolayına kaçan insanlara güvenmezler.
   
 2. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  evet bazı seyler uyusuyor tesekkürler
   
Celtic Astrolojisi hakkında herşey konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Keman Hakkında Herşey

  Keman Hakkında Herşey

  keman hakkında bilgi keman hakkında herşey yayına reçine nasıl sürülür kemanı kim buldu kemanı kim icat etti Keman dört telli yaylı bir çalgıdır. Viyola ve viyolonsel'in de bulunduğu violin ailesinin en küçük ve en yüksek tondan çalan üyesidir. Akor sesleri pesten tize sol re la ve mi dir. Keman çalan müzisyenlere kemancı denir. Bu terim aynı zamanda bu enstrümanı yapan ve onaran kişiler...
 2. Yan flüt hakkında herşey

  Yan flüt hakkında herşey

  yan flüt notaları yan flüt üfleme teknikleri teknikleri şarkı notaları müzik sevgisi Batı müziğinde en çok kullanılan flüt cinsi olan yan flütün Çin'de M 900 yılından beri kullanıldığı bilinmektedir Flüt, Avrupa'ya 12 yüzyılda, öncelikle Almanca konuşulan bölgeler olmak üzere girmiş ve ilk önceleri çoğunlukla askerî bandolarda kullanılmıştır "Alman flütü" isminin verilmesi bu zamana...
 3. Ukrayna Hakkında Herşey

  Ukrayna Hakkında Herşey

  ukrayna şehirleri ukrayna isimleri şehir isimleri bayan Slogan: Воля, злагода, добро Ukrayna'nın şerefi henüz yok olmadı, özgürlüğü de Ulusal marş: Ще не вмерла Україна,ні воля Şçe ne vmerla Ukrayina,ni volya Başkent Kiev 50°27′ N 30°30′ E En büyük şehir Kiev Resmi dil Ukrayna dili Devlet Cumhurbaşkanı Başbakan Yarı başkanlık sistemli cumhuriyet Viktor Yuşçenko Yuliya Timoşenko...
 4. Domuz Gribi Hakkında Herşey

  Domuz Gribi Hakkında Herşey

  Domuz gribinin yayılış hızı son günlerde iyice arttı...Hatta bazı illerde okullar bile kapandı...Herkesde bir korku bir panik domuz gribi ya bizede bulaşırsa diye...Biliyoruz ki korkunun ecele faydası yok korkmak yerine gerekli önlemleri almalıyız...Peki domuz gribinden korunmak için neler yapmalıyız... Bunun için Sağlık Bakanlığı broşürler hazırlamış bende bu broşürleri faydalı olacağını...

Sayfayı Paylaş