1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cem Karaca - Şah Mat Mi Padişah Mi

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

şirler bile pençe-i kahrımda olurken lerzan

beni bir gözleri ahuya zebün ettin felek

kırklar meydanına vardım

gel beri ey can dediler

izzet ile selam verdim

gir iste meydan dediler

kırklar bir yerde durdular

otur deyi yer verdiler

meydana sofra kurdular

lokmamıza ban dediler

düşme dünya minnetine

talip ol hak hazretine

ab-i kevşer serbetine

parmağını ban dediler

gördüğünü gözün ile

beyan etme sözün ile

neden sonra bizim ile

olursun mıhman dediler

şah hatıyı konmuş burda

tazece uğramış derde

mürşitten açılır perde

gör şimdi ey can dediler

Cem Karaca - Şah Mat Mi Padişah Mi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cem Karaca

Cem Karaca

Muhtar Cem Karaca 5 Nisan 1945'de İstanbul'da dünyaya geldi. Tiyatrocu bir ailenin tek çocuğuydu ve sanatçı bir ailenin çocuğu olmak onun sanatla içiçe büyümesini sağladı. Ortaöğretimini Robert Koleji'nde yapan Cem Karaca'nın müzikle tanışması oldukça ilginçtir. Ergenlik çağındayken hoşlandığı kızı etkilemek amacıyla şarkı söylemeye başlamış ve bu başlangıcın arkasından devam eden olaylar...
  2. Cem Karaca - Ölüm

Cem Karaca - Ölüm

ölüm bana sırıtarak gel ölümü op nâ��olur yüzünde,o tanıdık riyakarlık çünkü nice dost dediklerim, sarılıp öptüklerim, süratlarında aynı eda ve sahtekarlık elbette haksın,haktan gelirsin kimi gördük ki,dünyaya kazık kakmış da kalmış heykelin bile dikilse sen öldükten sonra bakarsın tepene kuşlar kakalmış cahar atıp ses oynaşamı gene yenersin beni ölüm bana gülerek gel ölümü op...
  3. Cem Karaca - Islak Islak

Cem Karaca - Islak Islak

gecenin nemi mı düşmüş gözlerine ne olur ıslak ıslak bakma öyle saçını dok sineme derdini söyle yeter ki ıslak ıslak bakma öyle sürerim buluttan tarlaları yağmurlar ekerim göğün göğsüne güneşte demlerim senin çayını yüreğimden suzer öyle veririm ben feleğin şu çarkına çomak sokarım ben feleğin tekerine çomak sokarım yeter ki ıslak ıslak bakma öyle
  4. Cem Karaca - Allah Yar

Cem Karaca - Allah Yar

dervisanız hak dost deriz dervisanız dervisan allah yar yar bu can emanet bu bedene sonunda sararlar kefene allah yar yar yol bir akıl bir bak da görebil sev korkma sakın rab sana yakın allah yar yar üç var yedi var oniki var kırk var altı bin altıyüzaltmişaltı inen var allah yar yar
  5. Cem Kılıç ve Ceyda Tepeliler Birlikte mi evlenecekler mi

Cem Kılıç ve Ceyda Tepeliler Birlikte mi evlenecekler mi

cem kılıç ın sevgilisi cem kılıç ve ceyda tepeliler ceyda tepeliler sevgilisi ve Cem Kılıç Karakterini ben ilk kez Ekmek Teknesinde PİJAAAAAAAN diye bağıran psikopat bir tip olarak tanıdım. Neredeeeen nereye gelce Vay Cemim vay :) Şimdi haber de olurmuş agucuk bugucuuuuuk... :D:D Haberin detayı şöyle arkadaşlarım. Biraz önce gecce.com adresinde gördüm hemep paylaşayım dedim. “Dinle...

Sayfayı Paylaş