1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Cenetle İlgili Sözler Mesajlar

  Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Cenetle İlgili Mesajlar Cenetle İlgili Sözler  Merhaba Sevgili Melek'ler.. Bu sayfamızda sizlere Cennet ile ilgili güzel mesajlar ve sözler sunuyor ve diyoruz ki, RAB hepimize cennertinden yer nasip eylesin inşallah!

  [​IMG]


  Cennette öyle köşkler vardır ki, içindeki dışındakini, dışındaki içindekini görür.
  Hz. Muhammed (S.a.v)

  Cehenneme, kalplerini günahlarla üşütenler girer.
  Abdulkadir Geylani

  Cennette gurfeler vardır. Dışları içlerinden, içleri dışlarından görünür.
  Hz. Muhammed (S.a.v)


  Allah onlar için süresiz kalacakları, altından ırmaklar akan cennetler hazırladı. İşte büyük ‘kurtuluş ve mutluluk' budur.
  (9/89)

  Cehennem dediğin dal odun yoktur, herkes ateşini kendi götürür.
  Pir Sultan Abdal

  Cennette bir köşk vardır. Etrafı burçlar “hisar, kule” , otluk, sulak yerlerle çevrilidir. 5.000 kapısı vardır.
  Hz. Muhammed (S.a.v)


  Rableri onlara katından bir rahmeti bir hoşnutluğu ve onlar için kendisine sürekli bir nimet bulunan cennetleri müjdeler.
  (9/21)

  Cennet güçlük ve zorluklarla, Cehennem de şehvetlerle kuşatılmıştır.
  Hadis-i Şerif

  Cennetin çakılları inci ve yakuttan, toprağı da zâferan " safran "dır.
  Hz. Muhammed (S.a.v)


  Ya Rabbi! Biz dünyada güneşin sıcağına dayanamazken cehennemin hararetine nasıl dayanalım?
  Ömer B Abdülaziz


  Gurfeler "cennet köşkleri" kırmızı yakut, yeşil zebercet "zümrüt" ve beyaz incidendir. Onlarda hiçbir kusur ve ayıp yoktur. Cennet ehli bunlara, sizin gökte, doğu ve batıdaki parlak yıldızlara baktığınız gibi bakarlar.
  Hz. Muhammed (S.a.v)


  Allah mü'min erkeklere ve mü'min kadınlara içinde ebedi kalmak üzere altından ırmaklar akan cennetler ve Adn cennetlerinde güzel meskenler vaadetmiştir. Allah'tan olan hoşnutluk ise en büyüktür. İşte büyük kurtuluş ve mutluluk budur.
  (9/72)


  Cennet binalarının bir tuğlası altın, bir tuğlası gümüş, harcı misk, çakılı inci ve yakut ve toprağı da safrandır.
  Hz. Muhammed (S.a.v)


  Cennette altından bir direk ve üzerinde zebercedden "zümrüt cinsinden parlak, yeşil, kıymetli bir taş" şehirler vardır ki, onlar cennete yıldızlar gibi ışık verirler.
  Hz. Muhammed (S.a.v)


  Cennetin de, cehennemin de anahtarı kılıçtır.
  Hadis-i Şerif
   
Cenetle İlgili Sözler Mesajlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mevlananın annelerle ilgili mesajları sözleri

  Mevlananın annelerle ilgili mesajları sözleri

  Mevlananın annelerle ilgili sözleri Mevlananın annelerle ilgili düşünceleri Mevlananın anneler hakkında ki sözleri Hazreti Mevlana ve diğer tanınmış büyük insanların şeyh sadi bediüzzaman hazretlerinin annelerle ilgili söyledikleri unutulmaz güzel sözleri Bizim Peygamberimizin yolu aşk yoludur. Biz şktan doğmuşuz, annemiz aşktır. Aşk şeriatı, bütün dinlerden ayrıdır. Aşıkların şeriatı...
 2. Cenetle İlgili Mesajlar

  Cenetle İlgili Mesajlar

  Cenetle İlgili Mesajlar Merhaba arkadaşlarım sizden Cenetle İlgili Mesajlar bekliyorum ama lütfen yeni ve hiç bir yerde olmayan mesajlardan olsunlar:)
 3. 2012 Ölümle İlgili Sözler, Ölümle İlgili Mesajlar

  2012 Ölümle İlgili Sözler, Ölümle İlgili Mesajlar

  Bu konu; 2012 ölüm mesajları, ölüm sözleri ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, elbette ki hiçbir derdin çaresi ölüm değildir. Ölüm, intihar zayıf karakterli , aciz insanların ya da aklını kaybetmişlerin yapabileceği bir eylemdir. Ancal bazı durumlar geliyor ki, hayatın gidişine, dert ve sıkıntılara, karşılıksız aşklara isyan edecek noktaya geliyor, duygularımızı ifade...
 4. Dostlukla İlgili Yeni Yıl Mesajları 2013

  Dostlukla İlgili Yeni Yıl Mesajları 2013

  Bu konu; Dostlukla İlgili Yeni Yıl Mesajları 2013 hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yılbaşına sayılı günler kala, o gece sevdiklerinizi mutlu edeceğiniz, aynı zamanda güzel mesajlar içeren yılbaşı kutlama mesajlarına devam ediyoruz. Bu sayfamızda dostlukla ilgili harika yılbaşı mesajları paylaşıyoruz sizlerle ... Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki...
 5. Tuncel Kurtiz'in Ölümüyle İlgili Ünlülerin Mesajları

  Tuncel Kurtiz'in Ölümüyle İlgili Ünlülerin Mesajları

  tuncel kurtiz, tuncel kurtiz ölümü, tuncel kurtiz haberleri Sevgili melekler, evinde düşmesi sonucu 77 yaşında hayata gözlerini yuman Tuncel Kurtiz'in ölümü ünlüler dünyasını yasa boğdu. Usta oyuncunun arkasından taziye mesajları yayınlayan ünlüler bakın neler yazmışlar... - Demet Akbağ: Tuncel kurtiz :((((((( yakinlarina ve tum sevenlerine sabir diliyorum. Cok uzuldum. - Zafer Algöz:...

Sayfayı Paylaş