1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Cepte 'alo' yüzde 30 ucuzluyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Sabit ve mobil hatlar arasında yapılan telefon görüşmelerinde 1 Mayıs'tan itibaren görüşmeler ucuzluyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yeni arabağlantı tarifelerini açıkladı. 1 Mayıs'tan sonra cep telefonu görüşme ücretleri yüzde 30 ucuzlayacak.

  Yeni tarifeler uygulanmaya başladığında 1 Mayıs'tan itibaren Turkcell, Vodafone ve Avea'nın cep telefonu görüşmelerinde yüzde 30 indirime gitmesi bekleniyor.

  BTK'nın 1 dakikalık görüşme ücreti için belirlediği yeni tarifeler şöyle:

  • Turkcell 6,55 kuruş (9,10 kuruştan yüzde 28.02 indirim yapılıyor)
  • Vodafone 6,75 kuruş (9,50 kuruştan yüzde 28.95 indirim yapılıyor)
  • Avea 7,75 kuruş (11,2 kuruştan yüzde 30.8 indirim yapılıyor)
  • Türk Telekom şehiriçi 1,39 kuruş (1,71 kuruştan indirim yapılıyor)
  • Türk Telekom alan içi 1,71 kuruş (daha önce bu tarife yoktu)
  • Türk Telekom şehirlerarası 2,70 kuruş (inidirim yok)
  Avea CEO'su Cüneyt Türktan da tarife değişikliğinin işletmecilerin birbirlerine ödemekte oldukları dakika başı toptan ücretlerde yüzde 28 ila yüzde 31 aralığında indirime karşılık geldiğini söyledi.

  Türktan, Turkcell'in kendi abonelerine BTK tarafından belirlenen 6,55 kuruşluk yeni toptan ücretten çok daha düşük ücretler belirlediğini belirtti ve "Bu da pazarda etkin rekabetin tesisini güçleştirmektedir" dedi.

  Türktan BTK'nın arabağlantı ücretlerini pazardaki dengeler göze alınarak daha fazla da düşürülebileceğini sözlerine ekledi.

  ARABAĞLANTI ÜCRETİ NEDİR?

  İki farklı operatör arasında yapılan görüşmelerde uygulanan ücrete arabağlantı ücreti deniyor. Bu ücret tarifeleri abone sayısı, mobil hizmet maliyeti, karşılıklı trafik ve pazara giriş sırasına göre BTK tarafından belirleniyor.
   
Cepte 'alo' yüzde 30 ucuzluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadın milletvekili oranı en az yüzde 30 yükselsin

  Kadın milletvekili oranı en az yüzde 30 yükselsin

  günümüzdeki kadın milletvekilleri türkiye büyük millet meclisinde kaç tane kadın milletvekili vardır 2010 milletvekilleri tbmm de kaç tane milletvekili vardır günümüzde bulunan Kadın milletvekili oranı en az yüzde 30 yükselsin İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği, seçimlerde 'gerçek demokrasiye ulaşmak' amacıyla, kadın milletvekili sayısının en az yüzde 30'a yükselmesini...
 2. Telefon ucuzluyor...

  Telefon ucuzluyor...

  Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Acarer'den müjde var Referans ara bağlantı ücretlerinin indirildiğini belirten Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Acarer, 'Buna bağlı olarak telefon görüşme ücreti de % 10 düşebilir' dedi. Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, sabit ve cep telefonu görüşme ücretlerinde indirim müjdesi verdi. Kurum İkinci Başkanı Galip Zerey ve Telekomünikasyon İletişim...
 3. Baş dönmelerinin yüzde 30'u kulaktan kaynaklanıyor

  Baş dönmelerinin yüzde 30'u kulaktan kaynaklanıyor

  kulak kristallerinin yerleştirilmesi Kulak, burun ve boğaz uzmanı Doç. Dr. Erkan Tarhan, tüm baş dönmelerinin yüzde 30'una iç kulak kristallerinin yerinden oynamasının neden olduğunu bildirdi. Doç. Dr. Tarhan, yaptığı yazılı açıklamada, halk arasında "iç kulak kristallerinin yerinden oynaması" olarak bilinen "Benign Pozisyonel Paroksismal Vertigo"nun, başın pozisyonuyla...
 4. Bakalım 30 hayvanı İNSAN yüzünde bulabilecekmisiniz?

  Bakalım 30 hayvanı İNSAN yüzünde bulabilecekmisiniz?

  Bakalım 30 hayvanı İNSAN yüzünde bulabilecekmisiniz?
 5. Pepsi yüzde 30 küçülüyor

  Pepsi yüzde 30 küçülüyor

  Macaristan'da işçi çıkaran firmaların arasına Macaristan Pepsi de katıldı. Macaristan'da çıkan günlük siyasi gazete Nepszabadsag'da yer alan habere göre, PepsiAmericas şirketinin ülkede yaşayan krizden önemli ölçüde etkilendiği, ürünlerinin satışları düştüğü için yüzde 30'luk küçülme kararı alındığı belirtildi. Macaristan Pepsi'nin üst düzey yetkilisi Madlen Bencze Macar gazetesine yaptığı...

Sayfayı Paylaş