Etiketler:
 1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  Cerrahisiz Boyun Gençleştirme Teknikleri

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  Botox, cerrahisiz boyun gençleştirme, cerrahisiz boyun gençleştirme teknikleri, cerrahisiz gençleştirme, cerrahisiz gençleştirme yöntemleri, cilt bakım ürünleri, cilt lekeleri, cilt yaşlanması, cilt yenileme, dekolte bölgesi, dermaterapi, dolgu, Estetik, estetik operasyon, kimyasal soyma, kırışıklık, Mezoterapi, yaşlanma
  Meleklerim estetik yapmadanda genç görünmek mümkün..

  Cerrahisiz boyun gençleştirme teknikleri

  Boynunuz ve etrafındaki cildin hassas bir yapıya sahip olması nedeniyle bu bölgedeki incelme, sarkma ve belirgin kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri çabucak kendini gösterir. Bu bölge aynı zamanda yaşlanma belirtilerinin çok net bir şekilde ortaya çıkışına kadar farketmediğimiz ve nemlendirici, güneş koruyucu gibi cilt bakım ürünlerini uygulamayı unuttuğumuz bir bölgedir.
  Neyse ki artık, cerrahi uygulamaya gerek bırakmayan bazı yöntemlerle boyun ve dekolte bölgenizin görünümünü yenilemek ve gençleştirmek mümkün.
  Boyun ve dekolte bölgenizi inceleyin

  Boyun cildindeki yaşlanmanın en belirgin iki sebebi kırışıklıklar ve güneşin zararlı etkileridir. Ayrıca, boyun derisinin yüz ve dekolte bölgesindeki deriye göre daha ince olması nedeniyle, kolajen azalması boyun bölgesinde daha belirgin bir etkiye sahiptir. Cildin su tutmasını, elastik ve genç görünmesini sağlayan kolajen isimli bu temel proteininin azalması cildin kırışıklık, koyu renkli lekelenme, sarkma ve katlanmalarına karşı daha hassas olmasına sebep olur. Bu ve benzeri sebeplerle ortaya çıkan “Cilt yaşlanması”nı tedavi edebilmek için öncelikle sizdeki cilt yaşlanmasına nelerin sebep olduğunu belirlemek ve bu sebeplere uygun bir tedavi planı yapmak gerekir.
  Konusunda uzman bir doktora danışın
  Her türlü tedavi için uzman bir doktora danışmak bir çok açıdan önemlidir. Örneğin; cilt lekelerinizin iyi huylu veya kötüye dönüşme eğilimi olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Ayrıca, doktorunu cilt yaşlanmasına karşı cerrahisiz yöntemlerle alabileceğiniz sonuçlar ve cilt yenileme tekniklerine dair farklı yöntemlerden hangisinin sizin cildiniz ve yaşınıza uygun olduğunu da söyleyecektir.

  Estetik Koçu Dr. Alp Mamak cerrahisiz gençleştirme yöntemleriyle ilgili olarak şunları söylüyor : “Boyun ve çevresine cerrahiz yöntemlerle genç bir görünüm kazandırmak mümkün. Bunun için botox, dolgu ve mezoterapi, dermaterapi, kimyasal soyma gibi değişik yöntemler uygulanabilir.
  Tüm bu tedavilerde önemli olan; boyun yaşlanmasına neden olan sorunun tespit edilip sonrasında tedavinin belirlenmesidir. Estetik Medikal terapilerin hepsinde olduğu gibi sonucun kalıcılığı; alkol-sigara içme , az su tüketimi, aşırı güneşe maruz kalmak, solaryum, aşırı kilo kaybı gibi etkenlere bağlı olarak kısalır; kolajen bakımlar, iyi ve düzenli beslenme, kimyasallardan uzak durma ve doğru güneş koruyucu ve nem arttırıcı ürünlerle de uzar.
  Boyun bölgesinin tedavisi sırasında dekolte ve el bölgesi için de aynı işlemler uygulanarak genç görünümün bir bütün olması sağlanabilir. Ayrıca, bu tedavilerin uzun süre devam etmesi için estetisyen ve kolajen bakımlara yönelik ürünleri de kişiye özel olarak önermek gerekir.”
  Boyun çizgilerinde botox mucizesi
  Boyunda, özellikle gırtlak bölgesinin iki yanında göze çarpan dikey bantlar, boynun çukur yüzeyi etrafında kasılan “platysma kası” ile oluşur. Botox geçici olarak kasılmaya neden olan kasları güçsüzleştirerek çok daha genç görünümlü bir boyna sahip olmanızı sağlayabilir. Aynı uygulama ile çene hattınız da belirginleştirilebilir.

  Belirgin çene, uzun ve zarif bir boyun kazandırır
  Botox ile çene hattınızı da belirgin hale getirerek boynunuzun uzun, zarif görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer, çene bölgesindeki sarkma daha belirgin bir hale gelmişse ve küçük bir çene yapınız varsa farklı bir tedavi yöntemi ile daha iyi sonuç alabilirsiniz. Dolgu ile çene belirginleştirme yöntemi, sarkmanın ve yaşlı görüntünün ortadan kalkması için çok daha iyi sonuç verecektir. 15 dakikalık ağrısız bir tedavi olan bu yöntemle, 4-6 aya kadar etkin sonuç elde edilebiliyor.

  Dolgu ve mezoterapi
  Özellikle kolajen kaybı ve baş eğme mimiği ile ortaya çıkan yatay boyun çizgileri, kolajen yapıyı oluşturan ve nem arttıran mezoterapi ve dolgu uygulamaları ile çözülebilir. Duruma göre botox yerine tercih edilmesi gereken bu yöntem sayesinde, kalın ve belirgin hale gelmiş çizgilerde asit bazlı dolgular, ince çizgiler için ise yine aynı baza sahip mezoterapi ürünleri çok olumlu sonuçlar verir. Yalnızca 15 dakika süren bu uygulamalarda yüzeysel anestetik ile ağrı oluşması engellenir. Dolgu uygulamasında 6-10 aya, mezoterapi uygulamasında ise 4-6 aya kadar sonuç elde edilir.

  Dermaterapi
  Dermaterapi, büyüme faktörleri, peptitler, kök hücre ekstreleri, cildin tamir için ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin; üzerinde döner milimetrik iğneler kullanan basit bir cihaz yardımı ile cilt altına uygulanmasını sağlayan bir işlemdir.

  Ağrı, sızı ve morarma olmaz. Mezoterapiye çok benzeyen bu sistemle hem kolajen üretimi desteklenerek nem dengesi arttırılır hem de ihtiyaç olan mineral ve vitaminlerin cilt altına zerki ile tamir mekanizmaları desteklenir. Aynı uygulamada leke açıcı ürünler de kullanarak leke tedavisi yapmak ve daha güzel bir sonuca ulaşmak da mümkündür. Seanslar halinde gerçekleştirilen bu uygulama da ağrısızdır ve 10 dakika sürer. Seans sayısı arttıkça sonucun kalıcılığı da artar.
  Kimyasal soyma
  Kimyasal peeling, cildin yenilenmesi için etkin bir anti-aging yöntemidir. İnce kırışıklık ve hafif koyu renklerde çok iyi bir sonuç sağlar. Daha derin kırışıklıklar ve güneş/yaşlılık lekelerinde ise görünümü azaltabilir ancak boynun tam tamiri için bu durumlarda botox ve mezoterapi gibi ek yöntemlerle tedaviyi mükemmelleştirmek mümkündür.   
Cerrahisiz Boyun Gençleştirme Teknikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yüz Cerrahisi [ Endoskopik ] - Yüz Gençleştirme

  Yüz Cerrahisi [ Endoskopik ] - Yüz Gençleştirme

  yüz gençleşme video gençleştirme oyunları Endoskopik yüz gençleştirme ameliyatı, yüzü gererken mümkün olduğu kadar yüzde görünür bir kesi izi bırakmadan Yapılır. Yüzü gençleştirmek için geliştirilen saç içine gizlenmiş oldukça küçük kesilerden girilerek yani kapalı olarak endoskopik kamera yardımı ile ekrandan bakılarak yapılan oldukça yeni sayılabilecek yöntemlerden birisidir. Yaklaşık olarak...
 2. Yüz Gençleştirme Cerrahisi

  Yüz Gençleştirme Cerrahisi

  Yüz Gençleştirme Cerrahisi:Yıllar içinde yıpranan ve eskiyen yüzün eski görünümüne dönmesi için yapılabilecek girişimler bu kapsamdadır. Bu kapsamda ayrı bir bölümde de bahsedilen cildin soyularak yenilenmesi, göz kapaklarındaki sarkma, torbalanma ve kırışıkların yok edilmesi, yüz cildinin gerilmesi, boyun ve gıdının...
 3. Cerrahi operasyonsuz boyun germe gençleştirme teknikleri

  Cerrahi operasyonsuz boyun germe gençleştirme teknikleri

  30'lu yaşları geçmiş kadınların, en büyük sorunlarından biridir boyun sarkması - kırışması. Boyun ve dekolte bölgesini gençleştirmek için, cerrahi operasyona ihtiyaç yok aslında Melek'ler. İşte size cerrahisiz boyun ve dekolte gençleştiren teknikler; Boynunuz ve etrafındaki cildin hassas bir yapıya sahip olması nedeniyle bu bölgedeki incelme, sarkma ve belirgin kırışıklıklar gibi yaşlanma...
 4. Doğal Boy Uzatma Teknikleri

  Doğal Boy Uzatma Teknikleri

  Doğal Boy Uzatma Teknikleri nelerdir lütfen bu konuda da bilgi verin kızlar.
 5. Doğal Yollarla Boy Uzatma Teknikleri

  Doğal Yollarla Boy Uzatma Teknikleri

  Doğal Boy Uzatma Teknikleri Doğal Olarak Boy Uzatma Sevgili melekler, bu yazımızda doğal boy uzatma teknikleri hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz :) Genellikle normal insanlar için de, boyları nasıl olursa olsun, 5 -7 santim uzama potansiyelleri vardır.Tabi ki hiçbir zaman Shaquille O’Neal (1 basketbol oyuncusu ) olamayacaksınız, ama boyunuza bir kaç extra santim...

Sayfayı Paylaş