1. *LavinyA*

  *LavinyA* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.403
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

  çeşitli dualar Risale i nurdan..

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

  çeşitli dualar dua risalesi
  Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun...

  Allah'ım! Bizi saadet, selamet, Kur'an ve iman ehlinden eyle. Amin. Allahım! Efendimiz Muhammed'e ve aline ve ashabına, Kur'an'ın bidayet-i nüzulünden zamanın nihayetine kadar onu okuyan herbir okuyucunun okuduğu herbir kelimenin temevvücat-ı havaiye aynalarında Rahman'ın izniyle temessül eden bütün kelimelerinin bütün harfleri adedince salât ve selâm et. Ve bunlar adedince bize, anne ve babamıza, erkek ve kadın bütün mü'minlere rahmetinle merhamet et, ey Erhamürrahimin. Amin. Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun. (8. Söz'den)
  Allah'ım! Kullarına seni nasıl tanıyacaklarını ve Sana nasıl kulluk edeceklerini öğretmek ve isimlerinin hazinelerini tarif etmek üzere, kitab-ı kainatının ayetlerinin tercümanı ve ubudiyetiyle Senin cemal-i rububiyetine bir ayna olarak gönderdiğin zata, onun bütün al ve ashabına salât ve selâm et. Bize ve erkek kadın bütün mü'minlere merhamet et. Amin. Rahmetinle ey Erhamirrahimin. (9. Söz'den)
  Allah'ım! Risalet semasının güneşi ve nübüvvet burcunun ayına, hidayet yıldızları olan al ve ashabına salât ve selâm et. Bize ve erkek, kadın mü'minlere rahmet et. Amin. (11.Söz'den)  Allah'ım! Senin rahmetine ve onun hürmetine nasıl yaraşırsa, ona ve âline öylece sâlat ve selâm et. Amin. (12.Söz'den)


  Ey Kur'an'ı indiren Allah'ım! Kur'an'ın ve kendisine Kur'an indirilen zatın hakkı için, kalplerimizi ve kabirlerimizi iman ve Kur'an nuruyla nurlandır. Amin, ey kendisinden istimdad edilen Müstean! .(13.Söz'den)  Allah'ım! Kur'anı bize, bu risalenin katibine ve onun emsali olanlara, her türlü dert için şifa kıl. Bize ve onlara, hayatımızda ve ölümümüzden sonra Kur'an ile ünsiyet ettir. Kur'anı bu dünyada bir dost, kabirde bir münis, kıyamette bir şefaatçi, sırat üzerinde bir nur, ateşe karşı bir siper ve hicap, Cennette bir refik ve bütün hayırlar için bir yol gösterici ve imam kıl. Bütün bunları bize fazlınla, cüdunla, kereminle ve rahmetinle ihsan et. Ey kerem sahiplerinin en kerimi ve merhametlilerin en merhametlisi olan Rabbimiz. Amin.Allah'ım! Furkan-ı Hakim'in kendisine indirildiği zata bütün al ve ashabını salât ve selâm et. Amin. Amin.(19.Söz'den)  Allah'ım! "Namaz dinin direğidir." Buyuran zata ve bütün al ve ashabına salât ve selâm et. (21.Söz)
  AMİN AMİN AMİN!!!

  (alıntı)   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: çeşitli dualar Risale i nurdan..
  emeğine sağlık
   
çeşitli dualar Risale i nurdan.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. alem-i nur

  alem-i nur

  Resmi Büyütmek İçin Buraya Tıklayınız. Orjinal Resim 967x277 "Ey Resûl-i Ekremim! Benim kullarım "Rabbi-miz uzakta mıdır, yakında mıdır?" diyerek sana beni sordukları zaman sen onlara cevap ver ki: Ben onlara pek yakınımdır. Bana duâ eden kulumun duasını kabul ederim. Duâ ettiğinde benden duâlarının kabulünü istesinler. Ve bana îman etsinler. Umulur ki...
 2. TASAVVUF VE RİSALE-i NUR EKOLU

  TASAVVUF VE RİSALE-i NUR EKOLU

  İmâm- Rabbânî hazretlerinin, bir üstâd aramasını emrettiği açık,, Ama ilmine gururlanıp bir üstâdın tasarrufunu kabûl etmek mümkün mü? Güyâ, hazret Kur'ânı işaret etmiş miş,, e sormazlar mı,, soruyorum o zaman, bu işâreti almadan önce kıble Kur'an değil miydi? o mektubun okunduğu gün mü müslüman oldu saîd nursî,, değil saîd nursînin, fahreddîn râzînin ilmi bile, irşad kutbu olan bir insân-ı...
 3. Risale

  Risale

  Bakınız; Mektup.Rüyada bir matbaada bir risale bastirdigini görmek, uzaktan bekledigi müjdeli bir haberi alacagina delalet eder. Bir risaleyi düzenlemeye çalistigini görmek, düsündügü bazi isleri yapmak için plan hazirladigina isarettir.
 4. Rİsale i Nurda irtibat nedir? Ahirzamanda İrtibata neden mecburuz?

  Rİsale i Nurda irtibat nedir? Ahirzamanda İrtibata neden mecburuz?

  1. İRTİBAT NEDİR? Bağlanmak, raptedilmek. Muhabbet, dostluk ve alâkadarlık. Hem madem bu zamanda her şeyin fevkinde hizmet-i imaniye en ehemmiyetli bir vazifedir; hem kemmiyet ise keyfiyete nisbeten ehemmiyeti azdır; hem muvakkat ve mütehavvil siyaset âlemleri ebedî, daimî, sabit hidemat-ı imaniyeye nisbeten ehemmiyetsizdir, mikyas olamaz, medar da olamaz. Risale-i Nur'un talimatı...
 5. En İyi Dualar

  En İyi Dualar

  En İyi Dualar nelerdir bana En İyi Dualar hakkında lütfen acil olarak bilgi verir misiniz?

Sayfayı Paylaş