1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Cesur kızlar popüler

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  kadınlar için iş hayatında başarı artık cesur olmaktan geçiyor. Uzmanlara göre kariyer genç kızken empoze edilen aşarı baş kaldırmama ve uyumluluktan geçer felsefesini bırakmakla mümkün.
  Amerikalı yazar Kate White'ın Cici kızlar Değil Cesur kızlar Kariyer Yapar isimli kitabının uluslarası en çok satan kitaplar listesine girmeyi başarmasının ardından bu konuda birbiri ardına yayınlar çıkıyor. ABD'de Corporate Coaching International'ın Başkanı Lois P. Frankel'in son kitabıda bunlardan birisi. Cici kızlar Başarılı Kariyer Yapamazlar başlıklı kitabında yazar kadınlara iş yaşamında başarılı olmak istiyorlarsa herşeyden önce genç kızlıktaki davranışlarını geride bırakmalarını öneriyor. Frankel daha çocukluktan itibaren kızlara mutluluk ve başarının kibarlık naziklik baş kaldırmama ve uyumlulukla erişilebileceğinin öğretildiğini söyleyerek kadınların öncelikle bu inançtan kurtulmalarını öneriyor.


  Kadınlar daha başarılı

  Frankel kadınlara öncelikle diledikleri rolün ne olduğunu anlamalarını sonra da çevrelerindeki tüm olumsuz ögelere karşı kendilerini korumaya alarak yalnızca içlerinden gelen sesi dinlemelerini öneriyor. Kadınların en önemli hatalarının aslında kendi kendilerine zarar verecek hareketlerde bulunmaları olduğunu söylüyor. The Independent'da yayınlanan ve ünlü Henley Management College'dan elde edilen veriler genç kadınların yaşıtları erkeklere göre daha uzun saatler çalışıp daha fazla emek harcadıklarını ve yaşıtları erkeklere göre daha başarılı olduklarını ortaya koyuyor.

  Erkekler samimiyetten uzak

  Bocconi üniversitesi öğretim üyelerinden Maria Cristina Bombelli de aynı konu üzerine italyan kadınlarını inceleyen bir kitap çıkarmak üzere. Tutku ve Yorgunluk isimli kitapta Bombelli kadınların en önemli sorununun başkalarının fikirlerini çok önemsemeleri olduğunu ve bu yüzden kendi yollarını bulmakta zorlandıklarını söylüyor. Aynı şekilde iş yaşamında erkekleri babaları veya arkadaşları olarak seçen kadınların da bu ilişkilerde hayal kırıklığına uğradıklarını çünkü bu erkeklerin çoğu kez onların dilediği dürüstlük ve samimiyetten uzak davrandıklarını vurguluyor.

  Başarının püf noktaları

  Erkek gibi davranmayın

  Kadınlara özgü işbirliğine ve dinlemeye açık olma özelliğinizi koruyun. Güç kullanmak yerine ilişkilerinizi kullanın.

  Polemiklere girmeyin

  iş yaşamı sizin inançlarınızı savunmak için bulunduğunuz bir alan değildir. çatışmalarınızı seçerek yapın.

  Tacizleri tolore etmeyin

  Başta cinsel tacizler olmak üzere haklarınıza yapılan her türlü tacize karşı direnin. Olayları net bir biçimde görmeye ve göstermeye çalışın ki sonradan başınıza gelecek daha tatsız süprizleri engelleyebilin.

  Vakit kaybetmeyin

  Başkalarına sizin vaktinizi çalmaları için izin vermeyin. sınırlarınızı açıkça belli edin.

  Aptallara yardım etmeyin

  Aptallardan uzak durun onları korumayın. Sonuçta onların hataları yüzünden suçlanmamak için baştan tehlikelerden uzak durun.

  Kendinizi motive edin

  Profesyonelliğinizi asla küçük görmeyin. şirketinize yaptığınız katkılardan dolayı gurur duyun. Kendi kendinizi motive edin.

  Flört etmeyin

  Patronla veya müdürünüzle macera yaşamaya kalkışmayın. Böyle durumlarda her zaman kadınlar eleştirilen ve zarar gören taraf olur. Genelde erkekler kolaylıkla durumdan kendilerini kurtarır.

  Kendinizden bahsetmeyin

  çevrenize verdiğiniz özel bilgileri ve bu bilgileri kime verdiğinize dikkat edin. Ağlamanız gerekiyorsa bunu ofis dışında bir yerlerde yapın.

  Müdürü babanız yapmayın

  Duygularınıza hakim olun. Patronunuzu veya müdürünüzü bir baba figürü olarak görmekten kaçının. Objektif olursanız uygun tepkileri de vermeyi başarırsınız   
 2. Hayalet

  Hayalet Üye Üye

  Kayıt:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  671
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  KAHRAMANMARAŞ
  Cevap: Cesur kızlar popüler
  süper bi yazı olmuş teşekküerler..
   
Cesur kızlar popüler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cici kızlar değil cesur kızlar kariyer yapıyor

  Cici kızlar değil cesur kızlar kariyer yapıyor

  Kadınlar için iş hayatında başarı artık cesur olmaktan geçiyor. Uzmanlara göre kariyer, genç kızken empoze edilen 'başarı baş kaldırmama ve uyumluluktan geçer' felsefesini bırakmakla mümkün. Amerikalı yazar Kate White'ın, "Cici Kızlar Değil Cesur Kızlar Kariyer Yapar" isimli kitabının uluslarası en çok satan kitaplar listesine girmeyi başarmasının ardından, bu konuda birbiri ardına...
 2. popüler yalanlar

  popüler yalanlar

  Ben zaten anlamıştım. Önemli olan ruh güzelliği canım. Senden başka kimseyi sevmedim. Aaaa.Hoşgeldin.Ben de şimdi sana geliyordum. Abi İş Yarın tamam. Öğle tatili yapmıyoruz. Şimdi ben de seni arayacaktım. Orijinal yedek parçası. Telefon şehirler arasına kapalı abi be. Burada torpil geçmez kardeşim. Valla girilmez levhasını görmedim memur bey. Yemeğe kalsaydınız. Çok...
 3. Sosyetenin en popüler kızı süreyya yalçın’a babası ne aldı?

  Sosyetenin en popüler kızı süreyya yalçın’a babası ne aldı?

  süreyya yalçın kimin kızı P { margin: 0px; } Sosyetenin en popüler kızı Süreyya Yalçın, babasının hayvanat bahçesine yoğun ısrarlar sonucu iki küçük aslan yavrusu getirtmiş!.. Minik köpeğinden sıkılan Süreyya, aslanlara merak saldı anlaşılan!..
 4. Popüler oldular

  Popüler oldular

  beren saat tiyatro yarışması beren saat hangi ajansa bağlı hangi ajansa kayıtlı tuba büyüküstün ajansta ünlüler bağlı sanat dünyasında önplanda olmak için illa seyirciye hitap etmek gerekiyor işte hitap şekilleriyle aldıkları roller ile şuanda gündemde yer almayı başaranlar arasında olan kadın sanatçılarımız..... TÜRKİYE BU KADINLARI KONUŞTU! REYTİNGLERİ, EROTİK SAHNELERİ, SET AŞKLARI,...
 5. Cesur ol

  Cesur ol

  Cesur Ol Yenildiğinizi düşünüyorsanız, yenilmişsinizdir. Cesur olmadığınızı düşünüyorsanız, korkaksınızdır. Kazanmak istiyor fakat kazanamayacağınızı düşünüyorsanız, kesinlikle kazanamazsınız demektir. Kaybedeceğinizi düşünüyorsanız, çoktan kaybetmişsinizdir. Dışarıdaki dünyaya çıktığınızda anlayacaksınız ki başarı, ancak onu istediğinizde gelecektir. Herşey insanın kafasında biter. Alt...

Sayfayı Paylaş