1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Cetvelle İdeal Kaş Şekli Nasıl Bulunur?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  ideal kaş şekli, ideal kaş nasıl bulunur, kaş şekli nasıl ayarlanır

  Sevgili melekler, yüze anlam katan kaşlara verilen şekil son derece dikkat ister. Yanlış bir dokunuş kaşları küstüreceği gibi, az ya da fazla almak da kötü bir görüntüye yol açabilir. Fazla incelen, boyu kısalan kaşlarla karşı karşıya kalmamak için ideal kaş şeklinizi ceyvelle nasıl bulabileceğiniz konusunda sizleri aydınlatmak istiyoruz...  < Konu Resmi..>
  Elinize bir cetvel alıp, aynanın karşısına geçin. Tarif edeceğimiz ölçümleri sağ ve sol taraf için ayrı ayrı yapmalısınız. Çünkü yüzümüz tamamen simetrik değildir.

  Doğru ölçü için metreye ihtiyacımız var

  Doğru noktayı bulmak için, cetvelin bir ucunu ağzınızın sağ kenarına koyun ve bu hattı burun kanadının hizasından geçirerek sağ gözün iç ucuna doğru uzatın. Cetvelin kaşa değdiği yer, kaşın başlaması gereken noktadır. Demek ki iki kaş arasındaki kıllar cımbızla veya iplikle alınırken bu sınıra dikkat etmeniz gerekiyor. Bu hattı ne sağdan ne de soldan aşmamalısınız.

  Kaşın en yüksek noktası ve bittiği yer

  Kaşın çizdiği kavisin en yüksek noktasının, yaklaşık olarak göz bebeğinin dış kenarı ile aynı hizada olması gerekir. Bu defa cetveli burun kanadının yanına koyun ve sağ gözünüzün dış kenarına doğru uzatın. Kaş çizgisinin bittiği nokta, bu hattın uzantısına denk düşmelidir. Arada ne boşluk ne de taşma olmamalıdır. Ayrıca kaşın dış ucunun, başlangıç noktasından biraz daha aşağıda olması gerekir.

  Doğru mesafe

  Bu mesafe, gözün uzunluğu kadar olmalıdır. Bu mesafenin gereğinden az veya daha fazla olması ifadeyi bozar.

  Simetrik görüntü

  Sonra aynı ölçümü sol taraf için tekrarlayın. Farklı sonuçlar alırsanız şaşırmayın. Demek ki bunları biraz rötuşla eşitlemeniz gerekecek.

  Yüzde makyaj önemlidir, kaşları ihmal etmeyin.

  Kaşlarınız seyrekse veya şekli düzensiz ise, kusurları göz kalemi ile kamufle edebilirsiniz. Ancak bu işi özenle yapmalısınız. Koyu renkli kalemlerden, kaşlara sert bir çizgi çekmekten sakınmalı, sanki kıl varmış gibi çok küçük ve yan çizgilerle boyamalısınız. Dengesiz kaşları düzeltmek için kalıcı makyaj çok kullanışlıdır. Biz kaşlara kalıcı makyaj yaparken, şekli belirledikten sonra, ince küçük çizgilerle adeta nakış gibi işliyoruz.

  Kalıcı kaş makyajı nasıl olmalı?

  Kaşlarınız sizden yılların ve onları hiç düşünmeden yolduğunuz günlerin acısını çıkarıyorsa, imdadınıza kalıcı makyaj yetişebilir. Kaşları küsen ve bir daha çıkmayanlar kalıcı makyajla daha kalın kaşlara sahip olabilirler. Kalıcı makyajda bir çeşit dövme ve yaklaşık 1 yıl boyunca kalıcılığını koruyor. Kaşların kontürünü belirlerken gerçek yerinden biraz daha yukarıya çizerek gözlerinize daha çekik bir ifade vermek mümkün. Ayrıca kaşlarınızı ve kirpiklerinizi boyatarak da daha çarpıcı görünmelerini sağlayabilirsiniz. Çünkü bazen kaşların yoğunluğu ve biçimi güzel olduğu halde renklerinin açık olması belirsiz görünmelerine neden olabiliyor.

  Yazıya toplum arasında yüzümüze söylenen övücü cümleler ile başlamıştım. Hayatın her anında konuşmalarımızda göz, kaş, dudaklar, yanaklar hep var. Kendinizi gözden geçirin gün içinde kurduğunuz cümlelere bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız. Böyle olunca onlara verilen önem de aynı oranda artıyor. Kaşlarımız yüzümüzün hatlarının sınırlarını belirlerken doğru ve güzel görünmesinin de en önemli aktörlerindendir. Kaşlarınızın bakımı konusunda birilerine güvenirken çok dikkatli olmalısınız.

  hürriyet aile


   
  *EYLÜLMEHMETUTKU* bunu beğendi.
Cetvelle İdeal Kaş Şekli Nasıl Bulunur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. erkek çocuklarda ideal kilo boy cetveli

  erkek çocuklarda ideal kilo boy cetveli

  ideal boy hesaplama çocuklarda ideal kilo boy kilo hesaplama ve çocuk
 2. kız çocuklarında ideal boy kilo cetveli

  kız çocuklarında ideal boy kilo cetveli

  boy kilo cetveli çocuklarda ideal kilo boy ve cetveli ideal kız cocuklarında
 3. Hangi kaş şekli, yüzünüze hangi anlamı katar?

  Hangi kaş şekli, yüzünüze hangi anlamı katar?

  kaş şekilleri erkek erkek kaş şekilleri ve anlamları şekillerinin anlamları kadın Kaş şekilleri her insanın yüzünde farklı anlamlar katar ve bu ifadeler ne anlama geliyor hangi kaş şeklinin anlamı ne buyrun arkadaşlar Gözlerinizi daha büyük göstermek ve göz çukurunuzu gölgeleyebilmek için aşağıdaki gibi kaşlarınızın kıvrımını daha bariz bir şekilde belirginleştirmeli ve burnunuzun iki...
 4. yaşa uygun kaş şekli nasıl seçilir

  yaşa uygun kaş şekli nasıl seçilir

  Kızlar kaşlarıma şimdiye kadar hiç ellemedim ama artık almanın zamanı geldi bence. Liseyi bitiriyorum bu sene ve sizlere sormak istiyorum. Benim yaşıma göre kaş nasıl olmalı, nasıl alınmalı? Daha doğrusu yaşa göre kaş nasıl olmalı ?
 5. İdeal Kaş Şeklinizi Nasıl Bulacaksınız?

  İdeal Kaş Şeklinizi Nasıl Bulacaksınız?

  ideal kaş şekli, ideal kaş şekli nasıl bulunur, kaşşekli belirleme Sevgili melekler, kaşlar kadınlar için son derec önemli güzellik unsurlarından birisi. Şekil verirken son derece dikkatli olmanın gerektiği kaşlarınıza nasıl bir şekil verdiğiniz çok önemli. Yüzümüze en uygun kaş şeklini bulabilmek için Makyör Ahmet Yıldırım'ın verdiği şekillendirme tüyolarını uygulayabilirsiniz......

Sayfayı Paylaş