1. Angel_tears

  Angel_tears Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.737
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Cevabını Bilmediğim Sorulardı

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

  Unutmak..!
  Yedi harften oluşan bir kelimeydi oysa ki..Benim için kelimedende öteymiş, yeni anladım...!
  Hiç bitmeyecek diye başladığım şeylerin, daha başlamadan bitmiş olmasını gördüğümde ve sonrasında anladığım şeydi unutmak..!

  Bir gün bir insandan vazgeçmek zorunda kalırsın, unutmak istersin ya hani..Hatırlamamak..! Yaşanmışlıkları aklına getirmemeye çalışırsın, unuttum dersin eşe dosta, gülerek geçiştirirsin,gururun çıkar ortaya çoğu zaman..Unuttum dersin..Dersinde sende bilirsin yalan olduğunu...Kolay değildir oysa ki sil baştan yapmak..Avutursun kendini çünkü buna ihtiyacın vardır..!

  Unuttum demek bile asla unutmamaktır..Alışmaktır sadece yokluğuna.. Çoğu kez bunu anlamak istemezsin..Anlam veremezsin..Oysaki hemen unutman gerekir,öyle sanırsın canın çok yanmaktadır ya, belki geçeceğini sandığındandır..!

  Anladığında alışmaya çalışırsın..Başka şeylere yönelirsin,düşünmek istemezsin..Yoktur, bitmiştir..! Aslında öyle de değildir..Zamana bırak derler derlerde, o zaman geçmek bilmez, geçsede senden çok şey götürmeye yeminlidir..Her geçen zamanda daha da eksilirsin.. Düşünürsün..Düşünürsün..Ama bakarsın ki hep aynı yerdesin, hep aynı acıdasın..!

  Beynin silip atmaya çalışır çalışırda, kalbin ona engel olur her defasında..Ben ki hep savaş veriyorum bu iki organ arasında..Hangisi kazanacak, hangisi kaybedecek hiç bir fikrim yok..En azından şimdilik..

  Yeni bir sayfa açmak zordu, karalanmış sayfaya yeni şeyler yazmakta sadece zaman kaybıydı..

  İçinden bir türlü çıkamadığım sevdanın altına girmişti yüreğim bir kere...! Bu sıralar anlamaya çalışıyorum herşeyi..Alışkanlığımı,sevgimi sorguluyorum sürekli...!

  Ben seni sevdim mi yoksa bu bir alışkanlıkmıydı..? Bunuda bilmiyorum..

  Herşey sen'ken ben birşey bilmiyorum...
  Herşey tekrar "ben" olunca cevabını veririm..veririm..

   
Cevabını Bilmediğim Sorulardı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bir Soruya 3 Cevap

  Bir Soruya 3 Cevap

  Üstteki bir soru soracak... En sevdiğin yiyecek? Alttaki 3 cevap verecek: 1. Mantı 2. Mantar sote 3. Pizza gibi... Sonra alttakine bir soru soracak "en sinir olduğun 3 kişi"... ve böyle devam edecek. Başlıyorum: En sevdiğin 3 film?
 2. sorular cevaplar

  sorular cevaplar

  SORULAR-CEVAPLARSoru: Bir kadın kocasını milyoner yapabilir mi? Cevap: Kocası daha önce milyarderse evet. Soru: Mikroskopla kadın arasında ne benzerlik vardır? Cevap: İkisi de pireyi deve yapar. Soru: Geveze bir kadınla tespih arasında ne fark vardır? Cevap: Biri çekilir, diğeri hiç çekilmez Soru: Duvar saati ile geveze bir kadın arasında ne fark vardır? Cevap: Duvar saati hiç olmazsa...
 3. Bilge'nin Soruları ve Cevaplar

  Bilge'nin Soruları ve Cevaplar

  küçük kadınlardaki bilgenin yazdığı yazılar lady godiva kimdir bilgenin anlamı insanın hayatı boyunca hiç büyümeyen organı hangisidir Melekler buraya soruları rahat takip edebilmek için cevaplarıyla birlikte sorduğum soruları koyacağım yorumlarınızı diğer konuya yazınız. Oradan ne sorduğumu takip etmek çok zaman alıyor. O yüzden bir arada olmasını istedim :) 1. İnsanın doğumundan ölümüne...
 4. Sorulara Hazır Cevap

  Sorulara Hazır Cevap

  Öğrenci; -Hocam,diye sormuş.İnsan,maymunun gelişmiş şeklidir''diyorlar.Ne dersiniz? Seyid Ahmet Arvasi cevap vermiş. -O mantığa göre çınar ağacı da maydanozun gelişmiş şeklidir. -------------------------------------------------------------------------------- Yahya Kemal'a "Ankara'nın en çok hangi tarafını seviyorsunuz" diye sorduklarında şu cevabı vermiş: -İstanbul'a dönüşünü....
 5. Cevabı olmayan sorular

  Cevabı olmayan sorular

  cevabı olmayan komik sorular Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar neyi yanlış yapıyorlar? - Mısır yağı mısırdan, ayçiçek yağı ayçiçeğinden elde ediliyorsa; füneş yağı nereden elde edilmektedir? - Süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç cidarlarını yapıştırmamaktadır? - Niçin yanlış çevrilen telefon numarası hiçbir zaman meşgul çalmaz? - Niçin falcıya...

Sayfayı Paylaş