Cevizin kadinlar icin faydasi

cns_01

cns_01

Yeni Üye
Üye
Cevizin kadinlar icin faydasi
kadinlar ceviz sağlık omega 3 besinler hakkinda bilgi icin meleklermekani.com
Sahsen ceviz, findik fistik vb yerken hep moralim bozuluyordu, cok kalorili yicekler diye :) ama artik gecerli bi nedenimiz varmis yememiz icin - daha dogrusu kg fln alirken bahanemiz hazir :D:D

1-18.jpg

[h=2]İçerdiği omega-3 ile beyni besleyen ve birçok faydası bulunan cevizin kadınlar için de bir faydası ortaya çıktı.
[/h]
spacer.gif

Batı Virginia'daki Marshall Üniversitesi'nden araştırmacılar günde iki avuç ceviz yemenin kadınlarda göğüs kanseri riskini yarı yarıya azalttığını ve var olan tümörlerin de aynı ölçüde büyüme hızını azalttığını ortaya koydu.

Araştırmacılar sonuçlara öncelikle fareler üzerinde yaptıkları deneylerde ulaştı.
Araştırma ekibinden Elaine Hardman kanserin genetik olarak fareler üzerinde çok daha hızlı yayıldığını ve bu yüzden bu araştırma sonucunun önemli olduğunu belirtti.

Ceviz, badem, fındık, antep fıstığı gibi yemişler içerdikleri protein, lif, vitaminler ve mineraller ile çok önemli antioksidanlar olarak değerlendiriliyor. Ayrıca bu besinler hücreleri de ciddi anlamda zararlardan koruyor.
Bu yılın başında kimya profesörü ve araştırmacı Joe Vinson günde bir avuç ceviz yemenin diğer yemişlere göre antioksidan olarak iki kat daha fazla antioksidan içerdiğini belirtti.Kaynak: hurriyet


 

Benzer İçerikler

*GüMüŞ*
Cevaplar
0
Görüntüleme
12K
*GüMüŞ*
*GüMüŞ*
gülfem_MG
Cevaplar
0
Görüntüleme
749
gülfem_MG
gülfem_MG
Üst