Cevizli kereviz

MAGENTA

Hamiş Melek
Cevizli kereviz
Merhaba Melekler foto eklemeyi çok isterdim ama hala beceremiyorum.Yoksaki görüntüsüde süper oluyor.
Cevizli kereviz mezesini yaptım herkes çok beğendi.Tarifini paylaşmak istedim yapımı çok basit.
1 adet kereviz
3 kaşık yoğurt
3-4 diş sarımsak
kırmızı pul biber karabiber
Bir adet kerevizin kök kısmını kabuğunu soyduktan sonra rendeliyoruz.
Derin bir kapta da yoğurt ve sarımsağı hiç su eklemeden karıştırıyoruz.Rendelediğimiz kereviizi sarımsaklı yoğurdun içine ekleyip üzerine damak zevkinize göre karabiber ekleyip iyice lapa kıvamı olana kadar karıştırıyoruz.Tuzunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz ama çok tuzlu hoş olmuyor.
Meze tabağına alıp güzel bi şekil verip toparladıktan sonra üzerine kırmızı pul biber serpiştirip kenarlarına kırmızı tatlı taze biberi halka şeklinde doğrayıp birkaç yaprak taze nane ile süsleyebilirsiniz.
Hatırlatmak istedim taze kereviz karaciğerdeki enzimler açısından çok yararlıymış kokusundan dolayı insanlar pek sevmiyor ama denemenizi tavsiye ederim hem yararlı hem de çok basit şimdiden afiyet olsun

Eşimden bu gün kereviz istemiştim yalnız ilk defa mutfağıma soktum kerevizi..Bu tarifini denemeyi düşünüyorum emeğine salık canım..Ayrıca kerevizle ilgili tariflerin varsa paylaşırsan sevinirim canım:)

cevizde rondodan geçirilip karışımamı katılıyor?
kerevize bayılırım mutlaka deneyeceğim :)

cevizi yazmayı unutmuşum ama sarımsaklı yoğurtla karıştırdığım kerevizin üzerine bolca dövülmüş ceviz serpildiği zaman çok güzel bir tadı oluyo.Kereviz yemeyenler bile yedi.

Geri