Çeyizlik harika bir masa örtüsü açıklamalı

mislinay

Yeni Üye
Üye
Çeyizlik harika bir masa örtüsü açıklamalı
yemek masası örtüleri ağ ipinden dantel örnekleri parçalı fiskos örnekleri açıklamalı fiskos çeyizlik masa örtüleri
yuvarlak-masa-4685.jpg

4 adet 20grlık yumak yeterlidir. Ağ ipinden daha zarif görünüm veren 40 no dantel ipliği ile örülmüş bir dantel örtü.

Altı parçalı örnek görünümündeki model, orta göbekten başlanır. Yuvarlak zincir ayaklı göbekten sonra ikişer zincir petekten, her sırada sagdan ve soldan birer petek arttırılarak devam edilir. HEr parçada sıkiğneli motif tekrarlanır.

Son düzenleme:
Cevap: Çeyizlik harika bir masa örtüsü açıklamalı

çok güzel ama güzel olduğu kadar da yorucu bişeye benziyo... pamaklarına sağlık...

gerçektende çok hoş duruyor elişlerine hiç yatkınlığım yapmaya merakımda yoktur ama göze çok güzel görünüyor yapanların ellerine sağlık seninde emeğine sağlık mislicim:)

Geçmiş yıllarda aynı örtüden bende yapmıştım..Gerçekten çok güzel ve kullanışlı bir model..Teşekkürler paylaşım için.

vijdan bu konuda baya yeteneklisin heralde.... yani ben bu modelde baya zorlanırım şahsen....

çok hoş emeginize sağlık ....

Son düzenleme:
vijdan bu konuda baya yeteneklisin heralde.... yani ben bu modelde baya zorlanırım şahsen....

Canım yetenek demiyelimde inatçıyımdır biraz..Özellikle dantel konusunda zor olanı yapmayı severim..Bu örnek o kadar da zor değil.Dergiden çıkarmıştım örneği..Parça parça örülmüştü ,ben tek parça yaptım..Severek kullandığım bir örtü..

Geri