1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Cher Kimdir?

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  cher, kimdir, hayatı, biyografisi, başarıları, ile ilgili bilgiler burada melekler


  < Konu Resmi..>  Sevgili melekler,
  Yılların eskitemediği şarkıcı Cher ile ilgili bilgiler şöyle;

  20 Mayıs 1946 doğumlu sanatçının gerçek adı Cherilyn Sarkarsian La Pier. Oyunculuk için eğitim alan Cher şarkıcılığa okul masraflarını karşılamak için başladı. Phil Spector'a geri vokal yaptığı sıralarda Sonny Bono ile tanıştı. Profesyonel başlayan ilişkileri kısa sürede kişisele döndü ve evlendiler.


  Bu arada solo kariyerine devam eden Cher Byrd'a ait "All I Really Want To Do" parçasının cover versiyonunu seslendirdi. Bu parça Cher'in o zamana kadar ki en önemli hiti oldu. 1966'da ise "Bang Bang" Cher'i dünyaya tanıtan parça oldu. Bu arada Cher'in oyunculuk hevesi şarkıcılığının gerisinde kaldı ama yine de 60'lı yıllarda birkaç küçük rolle beyazperdede boy gösterdi.


  70'lerin başında ise Cher'in "Half Breed" ve "Dark Lady" parçalarıyla 1 numara oldu. Bu tarihlerde Sonny'den boşanan Cher'in popüleritesi arttıkça magazin basınında giderek daha fazla görünür oldu.


  1980'li yıllara gelindiğinde Cher müzikteki kariyerinin yanı sıra ilk gözağrısı olan oyunculuğa da ağırlık vermeye başladı. 1982 yılında "Come Back To The Five and Dime Jimmy Dean Jimmy Dean'de başrol oynadı.


  Takip eden yılda "Silkwood"daki performansıyla Oscar'a aday gösterildi. O sene Oscara sadece aday gösterilmekle yetinen Cher 1987 yılında "Moonstruck" filmiyle şeytanın bacağını kırdı ve en kadın oyuncu dalında Oscarı'nı aldı. Oyunculuk kariyerini de perçinleyen Cher 1990'ların başında müziğe geri döndü.


  90'lara gelindiğinde Cher artık müzik ve sinemadaki başarısının yanısıra sansasyonel yaşantısıyla da basının gündeminden hiç düşmeyerek 90 yılların Amerikan ikonlarından biri oldu.
   
Cher Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kimsin

  Kimsin

  Usul usul aralanır gözkapaklarım..... Baykuşun biri yakar yeşillerini,"günaydın,gece oldu"der,eyvallah, derim. Odaları dolaşan ıssızlık,bana uğramadan geçer,karşımda uyuyan denizin derinlerinden. -Issızlığa bulanacak kadar ussuz ve kalabalık değilim henüz...-ağaçlarım var,iki kapak arasında büyüyen,sen varsın,gecelerimi dilimleyen.. okumaya başlarım, jane tırmanır merdivenlerime,kör...
 2. kuma

  kuma

  Kuma (ortak) Rüyada üzerine bir kuma getirildigini gören kadin, hasta olur. Bu rüyayi bir erkegin görmesi, islerinin bozulacagina delildir. Bir rivayete göre kuma görmek, üzüntü ve kederle de tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada kuma kadinlari görmek, hastaliga, zarara ve körlüge isarettir. Bazen de kuma görmek, kötü amele, sirlari açiklamaya, üzüntü ve ugursuzluga isarettir
 3. Mon Cheri 2009 Gelinlik Modelleri

  Mon Cheri 2009 Gelinlik Modelleri

  hanzade gelinlik hanzade collection gelinlik collection moda Bu yazın en güzel gelini ben olmalıyım diyen melekler bu gelinliklere bakmalısınız
 4. Mon Cheri 2009 /2010 gelinlik modelleri

  Mon Cheri 2009 /2010 gelinlik modelleri

  2010 gelinlik modelleri 2009 2010 gelinlik modelleri gelinlikler diyarı diyarı mon cheri Her genç kızın rüyası mutlu bir yuva olduğu kadar giyeceğide evlendiği gün beyaz bir gelinliktir.Herkesin bir şekilde kafasında ve hayalinde canlandırdığı bir takım modeller ve gelinlikler vardır.Kimi saten gelinlikleri tercih eder kimi tül kimi kabarık kimi dar gelinlikler v.s Şimdi sizlere ünlü...

Sayfayı Paylaş