1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Chow Chow Cinsi (Çin Aslanı)

  Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  chow chow satılık satılık çin aslanı çin aslanı çov çov Chow Chow (çin Aslanı)

  Temel Özellikleri
  Chowchow'un en belirgin iki özelliği siyah dili ve ona sopa üzerindeyürüyormuş görüntüsü veren neredeyse düz arka bacaklarıdır.

  Chow Chow yeterli egzersiz imkanı sağlanırsa apartmanda yaşayabilir.Küçük bir bahçe de yeterli olabilir. Sıcağa karşı duyarlıdır.Gerektiğinde dışarda da yaşayabilir.

  Chow Chow tembelleşebilir. Bu nedenle düzenli egzersize gereksinimi vardır.

  Uzun tüylerinin düzenli bakımı, dik duran tüylerin bu görünümünükoruması açısından önemlidir. Bu ırk mevsimsel olarak yoğun tüy dökerve alt kürkü bu dönemde özellikle dikkatli bakım gerektirir.Gerektiğinde kuru şampuanlama yapılabilir.

  Neler Yapar?
  Chow Chow genellikle uslu olmasına rağmen aksi ve koruyucuda olabilenbir köpektir. Dediğim dedik, ciddi ve oldukça bağımsızdır. İnatçılıkderecesinde kararlı olabilirler.

  Genellikle tek kişiye bağlanır. Aile üyelerine mesafeli davransa daonlara çok sadıktır. Yabancılarca zorlanırsa saldırganlaşabilir. Budominant ırk yine dominant bir sahibe gereksinim duyar. Bu ırkın sahibidoğal olarak tutarlı ve sakin biri olmalıdır. Bu tür biriyle Chow Chowgerçek karakterini bulur.

  Onlardan fazla itaat beklenmemelidir. Do---güs---tan inatçı vekendilerine has mantıkları ile doğarlar. Chow Chow öğrenir ancakkomutların bir amacı olduğunu bilmelidir. Her zaman tutarlıolunmalıdır.

  Bazı uzmanlar kısa tüylü tipinin uzun tüylüsünden daha aktif ve dahakolay öğrendiğini iddia etmektedir. Bu ırk biraz ele avuca sığmaz olsada genelde sakin, sabırlı ve kibardır. Bazıları tasma ve kayışı kabuletmek istemez. ---cög---u Chow Chow diğer köpekleri domine etmeyeçalışır. Buna rağmen çocuklarla araları iyidir.

  Yavruyken kedilerle tanıştırılırsa erişkin olduğunda da sorun pekçıkmaz. Yavruyken (2-4) gelecekte aşırı koruyucu olmaması için çok iyisosyalleştirilmelidir. En baştan tutarlı bir eğitime gereksinimlerivardır. Kişilikleri genellikle yetiştirilmeleri ile alakalıdır.

  çin'de Chow Chow eşya koruma ve araba çekmede kullanıldı. Eti ve kürküiçin beslendi. Bu üzücü geçmiş ve bir iş köpeği olarak tek bir sahibeait olamaması bu güzel köpeği içine kapalı bir hale getirmiştir ve bunedenle ---cög---unlukla içe dönük ve vurdum duymaz bir havası vardır.

  Dikkatle sosyalleştirilmiş bir Chow Chow mükemmel bir aile köpeği olabilir.

  Tarihçesi
  Chow Chow'un yapısı bir kaç milyon yıl öncesine dayanan fosilleşmişköpek kalıntılarına benzemektedir. Chow Chow; avcı, araba çekicisi vetekne bekçisi görevlerini üstlendiği çin'de binlerce yıldırbilinmektedir.

  Tarih içinde Chow Chow kurt, keklik ve vizon avının yanı sıra kızakçekiminde de kullanıldı. Kürkü ceket yapımında kullanıldı. Buköpeklerin eti çin'de aranan bir yiyecek türüdür ve günümüzde halaçin'de yenmektedir.

  Bu güzel köpek, 1800'lerin sonlarında ilk kez İngiltere'ye getirildi.İsmi muhtemelen, Uzak Doğu'dan getirilen her türlü eşya için kullanılanve İngilizce konuşma diline ait bir deyim olan "chow-chow" 'dangelmektedir.

  Chow Chow Amerika'da oldukça popüler bir eşlik köpeğidir. Bekçi ve koruma köpekliği chow chow'un temel kullanım alanıdır.  Familya: Spitz, kuzeyli arkadaşDiğer Adları: çin Aslanı, Chinese Lion, çov çovRengi: Baskın kızıl; siyah; tarçın rengi; krem; maviÇıkış Yeri: çinÇıkış Tarihi: çok eski zamanlarOrjinal İşlevi: Koruma, yük arabası çekici, yemek kaynağıGünümüzdeki İşlevi: ArkadaşOrtalama Ömür: 8-12 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 20-32/20-32 kg
  Boy Erkek/Boy Dişi: 43-51/43-51 cm

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   
Chow Chow Cinsi (Çin Aslanı) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çin

  Çin

  Çin Coğrafi Verileri Konum: Doğu Asya, Doğu Çin Denizi, Kore Körfezi, Sarı Deniz ve Güney Çin Denizi kıyısında, Kuzey Kore ve Vietnam arasında yer almaktadır. Coğrafi konumu: 35 00 Kuzey enlemi, 105 00 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Asya Yüzölçümü: toplam: 9,596,960 km² kara: 9,326,410 km² su: 270,550 km² Sınırları: toplam: 22,147.24 km sınır komşuları: Afganistan 76 km, Butan 470 km,...
 2. Çin Shar Pei Cinsi

  Çin Shar Pei Cinsi

  shar pei fiyatları çin aslanı dövüşü shar pei dövüşleri çin aslanı dövüşleri dövüşü Çin Shar-Pei Temel Özellikleri Shar-Peiyeterli egzersiz imkanı sağlandığında apartman dairesinde de mutluolabilir. Ev içinde orta derecede aktiftir. Yastıksı yüz derisinedeniyle ısıya karşı duyarlıdır. Gölge ve temiz serin su sürekliulaşabileceği bir yerde olmalıdır. Yeterli egzersiz sağlanırsa...
 3. Çin Creste Cinsi

  Çin Creste Cinsi

  Çin Creste Köpeği Temel Özellikleri Evde barınması gereken, iyi huylu, canlı, neşeli ve zeki bir köpektir. Neler Yapar? Sıcak bir ortama ihtiyaç duyan, insana eşlik eden bir köpektir.Gürültücü ya da saldırgan değildir. Sadece kafasında, kuyruk vepatilerinde bulunan tüyleri ile adeta bir ponyyi andırır. Zarif ve sonderece oyuncudur. Kökeni Bu cinsin kökeni hakkında bir bilgi...
 4. Çin Aslanı- Chow Chow

  Çin Aslanı- Chow Chow

  çin aslani çin aslanı fiyatları aslanı chow chow fiyatları chov chov Kim der buna aslan diye şu sevimlililiğe bakın yerim ben bunu yerim :D:D Kökeni: 19. Yüz yılın ortasında İngiliz tüccarlar tarafından İngiltereye getirildi.Bu cinslerden biri daha sonra VII. Edward adıyla tahta çıkan zamanın galler prensine armağan edildi. Tanımı: Aslına benziyen, vakur bir hayvandır. Başı iri,...
 5. Chow Chow ( ÇİN ASLANI )

  Chow Chow ( ÇİN ASLANI )

  çin aslani çin aslanı chow chow özellikleri aslanı yavrusu çin aslanı,çin aslanı bakımı,chow chow köpek,çin aslanı köpeği,çin aslanı hayvanı Temel Özellikleri Chow chow'un en belirgin iki özelliği siyah dili ve ona sopa üzerinde yürüyormuş görüntüsü veren neredeyse düz arka bacaklarıdır. Chow Chow yeterli egzersiz imkanı sağlanırsa apartmanda yaşayabilir. Küçük bir bahçe de yeterli...

Sayfayı Paylaş