1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Çıban başı ne anlama geliyor

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Okuduğum kitapta aklıma takılan bir deyim olan çibanbaşı deyiminin anlamını açıklarsanız çok sevinirim.Sevgiler.
   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Çıbanın patlamak üzere olan tepe noktası. 2. Kötü sonuçların, uygunsuzlukların ana sebebi.
  ”Bu işte çıban başı mı olmak istersin?”
   
Çıban başı ne anlama geliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Niclerin Başında ki "+ "Ne anlama geliyor?

  Niclerin Başında ki "+ "Ne anlama geliyor?

  Değerli M.m ailesi belki bilmeyen yada farketmeyen meleklerimiz vardır. Küçük bir detay geçmek istiyorum sizlere.. Sayfanın en altında yer alan online listesinde niklerin yanında bulunan "+" yani artı işaretinin anlamı arkadaş listenizde yer alan kişilerdir.
 2. Başından Savmak Deyimi Ne Anlama Geliyor ?

  Başından Savmak Deyimi Ne Anlama Geliyor ?

  Başından Savmak Deyiminin Açıklaması Başından Savmak Ne Demek Sevgili melekler, bu yazımızda güzel dilimizin birbirinden değişik deyimlerinden biri olan başından savmak deyiminin anlamını size açıklayacağız :) Başından savmak : Üstün körü, özen gösterilmeden, gelişi güzel. Örnek: "Yaptığın işin tamamen baştan savma olduğu ne kadar açık."
 3. Başını Derde Sokmak Deyimi Ne Anlama Geliyor ?

  Başını Derde Sokmak Deyimi Ne Anlama Geliyor ?

  Başını Derde Sokmak Deyimi Ne Anlama Gelir Başını Derde Sokmak Nedemektir Tam olarak anlamını bilmeyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için başını derde sokmak deyimi ne demekmiş öğrenelim melekler :) Başını Derde Sokmak :Sıkıntılı, yorucu, üzücü bir işe girmek veya getirilmek. Örnek Cümle : "Tanımadığı adamlarla işe girişince başını derde soktu."
 4. Cinleri Başına Toplamak Ne Anlama Geliyor ?

  Cinleri Başına Toplamak Ne Anlama Geliyor ?

  Cinleri Başına Toplamak Deyiminin Anlamı Nedir Cinleri Başına Toplamak Deyiminin Açıklaması Sevgili melekler, bir önce ki konumuzda paylaştığımız cevaz vermek deyimi anlamının ardından bu sayfamızda da Cinleri Başına Toplamak Deyiminin Anlamı Nedir sizlerle paylaşıyoruz.. Cinleri başına toplamak Öfkelenmek, kızmak, çok sinirlenmek. Zorla cinleri başıma topladınız....
 5. Ekmeleddin Ne Anlama Geliyor?

  Ekmeleddin Ne Anlama Geliyor?

  ekmeleddin ne demek, ekmeleddin anlamı, ekmeleddin manası Sevgili melekler, özellikle siyasetle ilgilenenlerin bildiği, Cumhurbaşkanlığı seçimi için adı CHP'nin adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adının anlamını merak edenler için bu konumuzu açıyoruz. Ekmeleddin günlük hayatta duyulan bir isim olmadığından belki de pek çoğunuz benim gibi bu ismi ilk kez duyuyorsunuz. Peki bu ismin anlamı...

Sayfayı Paylaş