Çiçeklerin Büyüsü

Mirmiga

Yeni Üye
Üye
Çiçeklerin Büyüsü
çiçekleri canlandırmak için solan çiçeği canlandırma
Hepimizin evinde atadan dededen kalma, ufak tefek kap kacak vardır. Maddi değerleri yüksek olmasa da, ne satmaya, ne atmaya kıyarız bunları. Nerede kullanacağımızı da kestiremediğimiz için kapalı bir dolapta durup dururlar öylece.
Peki bu ata- dede yadigarı eşyaları çiçeklerin büyüsü ile canlandırmak hiç aklınıza geldi mi? Eğer fiyatları uygun bir çiçekçi dostunuz varsa, ona bu tip eşyanıza çiçeklerden bir aranjman düzenlemesi için teklifte bulunabilirsiniz. Hatta kendiniz bile bunu yapabilir, odanızı kendi ürününüz olan bir harika ile süslemiş olursunuz. Merak etmeyin, aşağıda sayacağımız yöntemleri uygularsanız, bunu bir çiçekçinin değil de, sizin düzenlediğinizi kimse fark etmeyecektir.

Böyle bir düzenleme yapmak için, kullanacağınız malzemenin antika veya değerli bir şey olması da gerekmez. En sevdiğiniz vazonuzu, hatta bir kenarı kırıldığı için kenara kaldırdığınız, ama atmaya kıyamadığınız her hangi bir kabınızı veya dekoratif bir sepeti bile kullanabilirsiniz.

Aranjmanı hazırlarken kullanabileceğiniz bazı yöntemler:


*Hazır olarak satılan kuru çiçekler kullanabilirsiniz.

*Kuru çiçekleri evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.Bunun için, aldığınız taze çiçekleri suda tutmak yerine nemsiz ve direk güneş ışığı almayan bir ortamda kurumaya bırakın. Bu kurutma işlemi esnasında çiçeklerin vazoda olmasına dikkat edin ki, kurudukça kırılmasınlar. Bu yolla çiçekleriniz fazla el değmemek suretiyle uzun bir müddet kalabilir aranjmanda.

*Eğer çiçeklerin daha canlı ve renkli görünmesini isterseniz, taze çiçeklerinizi muma batırarak onları kalıcı kılabilirsiniz. Bunun için bir kaba mum koyup eritin. Mumun miktarını çiçeğinizin miktarına göre kendiniz ayarlayın. Mumu erittikten sonra, çiçekleri saplarından tutarak, teker teker erimiş muma batırıp, çıkarın. Donan mum, çiçeklerinizin renklerini canlıymış gibi kalıcı kılacaktır.

*Zaman zaman aranjmanınızı canlandırmak isterseniz, aldığınız taze karanfilleri veya gülleri iliştiriverin kuru çiçeklerin arasına. Bırakın orada kurusunlar taze çiçekler de.

*Kırılan, tozlanan veya rengi çok solmuş olan çiçekleri zaman zaman ayıklayarak aranjmanınızı temizlemeyi de unutmayın.
 
Geri
Üst