1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Çiçeklerin Nem Ortamı

  Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Çiçeklerin Nem Ortamı

  Bitkiler yetişme ve gelişmeleri için gereken besin maddelerini kökleri vasıtasıyla emdikleri suyla birlikte alırlar. Saksıdaki toprak nispeten. Steril musluk suyu ile sulanırsa kompostta bulunan besin elementlerini alabilir. Bir süre sonra toprak fakirleşir veya besin maddeleri süzülür gider. Bu nedenle bitkilere düzenli aralıklarla, bitki bakım rehberinde belirtildiği gibi haftada bir ya da 15 günde bir, suya ilave edilmiş bitki besini formunda ekstra besin maddesi verilmesi gerekir.

  Yarayışlı bitki besin maddelerinin çeşitli tipleri vardır. Bunlarla birlikte daima kullanılma önerileri göz önünde tutulmalıdır.
  Çok sayıda besin elementlerini içerdiği için yağmur suyu musluk suyundan daha yararlıdır.

  Bu nedenle, eğer mümkünse, yağmur suyunun bitkilere püskürtülmesi en iyi yoldur. Bu yalnızca bitkilere yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda kireçsiz olduğu için yapraklar üzerinde çirkinliğe neden olan beyaz lekeleri de azaltır. Püskürtmeden kaynaklanan bu lekeler hoş değildir, ancak sıvı, sprey formunda kullanılabilen yaprak parlatıcıları "Life Shine" ile kolayca uzaklaştırılabilirler.

  Eğer sıvı for-mundaysa,madde az miktarda suda çözülür ve bu solüsyonla yapraklar silinir. Böylelikle yapraklar güzel ve sağlıklı bir parlaklık kazanırlar.

  Püskürtme özellikle, kışın ısıtma sistemleri nedeniyle kurulaşan atmosferde daha büyük önem taşır.

  Bitkiler, yaprakları arasında iyi bir şekilde dağıtılmış buhar veya suya ihtiyaç duyarlar. Fazla su zarara neden olabilir. Ancak bitki spreyleriyle hafif bir yağmurlama kesinlikle herhangi bir zarar meydana getirmez.


   
Çiçeklerin Nem Ortamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. buzdolabındaki nemler

  buzdolabındaki nemler

  Buzdolabındaki nemi almak için, dolaba içi tuz dolu bir kap konur.
 2. Ortanca

  Ortanca

  İyi niyetli, kimseye ilişmeyen, hoş, duygulu, beğenilen,nazik, zeki kadın veya erkektir. Rüyada bahçesinde ortanca çiçekleri bulundugunu görmek, büyük bir haberle karsilasip sevinecegine delalet eder. Bir rivayete göre, ortanca görmek, yakin bir yere yolculuk yapacagina da isarettir.
 3. Ortanca Çiçeği - Hydrangea' nın bakımı

  Ortanca Çiçeği - Hydrangea' nın bakımı

  ortanca çiçeğinin bakımı ortanca bakımı çiçeği çiçeği budama Ortanca Çiçeği - Hydrangea Gölge ya da yarı gölge tercidir. İlkbahar ya da sonbaharda dikebilirsiniz. Soğuğa dayanıklıdır. Gıdaya düşkündür. Tomurcuklanmaya başladığı andan itibaren her hafta çiçek besini verin. İki haftada bir vereceğiniz açelya gübresinden de iyi sonuç alırsınız. Ortanca Çiçeği, sağlıklık gelişmesi için geniş...
 4. Ortanca Çiçeği Bakımı

  Ortanca Çiçeği Bakımı

  Ortanca Çiçeği - Hydrangea gölge ya da yarı gölge tercidir. İlkbahar ya da sonbaharda dikebilirsiniz. Soğuğa dayanıklıdır. Gıdaya düşkündür. Tomurcuklanmaya başladığı andan itibaren her hafta çiçek besini verin. İki haftada bir vereceğiniz açelya gübresinden de iyi sonuç alırsınız. Ortanca Çiçeği, sağlıklık gelişmesi için geniş saksıları tercih edin. Kışın az su yeterlidir, ancak yazın...
 5. Ortanca Çiçeği Bakımı Nasıl Olur?

  Ortanca Çiçeği Bakımı Nasıl Olur?

  ortanca çiçeği bakımı ortanca çiçeği ortanca çiçeğinin bakımı Çiçekseverlerin bayıldıkları, rengarenk çeşitleriyle bahçelerin ve saksılı balkonların renk cümbüşü haline gelmesine vesile olan ortanca çiçeklerinin bakımı hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Doğrudan güneş ışığı istemeyen bu bitki dolaylı ışıklardan da yararlanabilir. Çok fazla soğuk ve sıcak havada...

Sayfayı Paylaş