cicim aylarınızda neler yaptınız evli meleklerim?

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
cicim aylarınızda neler yaptınız evli meleklerim?
Evliliğin ilk ayları bir diğer tabiriyle de cicim ayları derler. En güzel aylardır.:kiss:
Evliliğinizin tadını almaya başlarsınız. O güzel sevginizin aşkınızın mutluluğu gün geçtikçe evinizin her köşesine yayılmaya başlar.
Canınız olur birden bire o ev. O ev de yaşadıklarınız da hayatınızda en unutmam diyeceğiniz zamanların arasına girer.
Evliliğin ilk ayları sevginizin olgunlaştığı aylardır. Sevginizi daha da belli etmeye başladığınız zamanlarınızın bütününü onunla geçirmeye alışma sürecinde olduğunuz dönemleriniz.

Çok tatlı dedim çünkü bunu dememin sebebi o beraberliğin bir evin sizin olması duygusunun size verdiği heyecandan dolayı. O heyecan öyle tatlı olacak ki tadı damağınızda kalacak. Her şeyle bir güzellik doğacak artık. O ilk aylar birbirinizi daha da tanıma daha da alışma süreçleriniz olacak. Canınız sıkılsa o yanınız da olacak, içiniz acısa o yanınızda olacak.
Her şeyi beraber yaşayacaksınız. Yediğiniz yemekler bir yattığınız yatağınız bir. Ömür bir hayat bir. Sıcacık bir bağ var sizi size günden güne daha da bağlıyor.
Canınız onunla mutlu oluyor onunla üzülüyor.
Canı yanınca bin parça oluyor yüreğiniz ve mutlu olunca gülünce dünyalar sizin oluyor. Gerçekten diyorsunuz ben buldum o benimmiş o benim hayatımmış canımmış kanımmış. :Laie_23:
O kadar sevmek de insanı duygusallaştırıyor korumacı bir yapıya sokuyor sizi. Çünkü kendi canınız kadar değer verdiğiniz bir canınız daha oluyor. Onun canında can buluyorsunuz. Hayat buluyorsunuz.
Evlilik emek verdikçe sarmaşık gibi büyür. Evinizi sarar. Gözleriniz de yeşerir ellerinizin sıcaklığında sıcaklık bulur üşümez ve güzel sözlerinizle tatlı dilinizle sulanır. Şefkatle daha da dolgunlaşır.
Evliliğinizin ilk temelleri de bu ilk aylarda atılır. Birbirinize vereceğiniz sadakat güven ve aşk evliliğinizin en temel ilkeleri. Ne kadar iyi bir başlangıç o kadar iyi bir birliktelik yolunda gitmenize yol verecektir. Her şey güzel olsun iyi hoş olsun dememek gerek eşinize de o hoşluğu vermelisiniz. Kendi açınızdan bakıp değerlendirmek değil de biz olarak değerlendirmeyi bilmelisiniz.

5 yildir evliyiz cicim aylarimiz nezaman bitecek hala merak ediyorum :D allaha sükür hersey ilk günki gibi sadece hamis kaldigimdan beri esim aha bak bitti iste cicim aylari onu benden cok seviyosun diye trip yapiyo :D

ayy biz 2. gün kavga etmiştik dışardan eve gelirken tam kapıyı açtım blöf yaptı içeri girmicem diye bende girmessen girme dedim oda gurur yapıp gitti yarım saat geçti :) yarım saat bekledimki biraz uzaklaşsın diye :D aradım 5dk içinde eve gelmessen bende gidiyorum dedim 4 dk içinde evdeydi :haha: otobüse binmiş anasının evine gidiyomuş :haha: ondan sonraki 2 ayda öyle geçti ama 2. aydan sonra düzene girdik cicim aylarımız başladı 2ay sonra :haha:

:cry:bizim cicim ayımız olmadı..zaten evliliğimiz çok büyük bi stresle gerçekleşti...ailem istemediği için o süreçte en ufak şeyler bile sorun oluyodu...öyle böyle evlendim 26 temmuz 2009 da...düğün gündüzdü...o kadar sıcak bi gündü ki...neyse akşam eve geldik evimizde ilk akşamımı...konuştuk baya herşey geride kaldı artık hiç bi sorunumuz kalmadı bi süre takılırız sonra işe giderim dedi eşim...neyse sabah saat 7 eşimin telefonu çaldı...ben uyandım kim bu münasebetsiz bu saatte die çok sinirlendim hatta...eşimi uayndırdım işte...eşimin dükkanının yanındaki dükkanın sahibi...dedi kusura bakma evliliğin ilk gününden arıyorum panik yapma ama bizim dükkanlrı komple sel bastı dükkana gelmen lazım....:cry:o kadar sıcak bi gün temmuz ayı ve gece yağan yağmur sel....şaka gibiydi bizim için....eşim hemen dükkana koştu tabi..makinalar filan herşey çamur altında kalmış...zaten 2 hafta gece gündüz dükkanı temizlemeye uğraştı...sonra da mecbur hemen işe başladı...milletin 2 ayda geldiği noktaya biz 1 günde geldik...bu kadar stres tabi biz bi de ilk aylar hep kavga ediyoduk en ufak bişeyden...gerçekten kötü günlerdi...ama aştık şimdi herşeyi mutluyuz Allah a şükür...eşimi çok seviyorum...Allah ayırmasın inşallah...:nazar:

Geri