1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çiftlik haşlama tarifi var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ya hanimlar ben bir arkadaşımda bir yemek yedim, böyle barbunyalı kerevizli parça etli ama sormaya da çekindim tarifini.Adı çiftlik haşlama diye geçiyor. Varmıdır sizde tarifi ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.646
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler
    1 adet kereviz
    1 su bardağı haşlanmış barbunya
    6 su bardağı et suyu
    1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber
    Yarım demet maydanoz
    Tuz ve karabiber
    4 yemek kaşığı sıvıyağ
    300 g dana kuşbaşı
    1 adet kuru soğan
    2 adet havuç

Yapılışı:

Soğanı yemeklik olarak doğrayın. Kerevizin kabuklarını soyup, doğradıktan sonra kararmaması için limonlu suda bekletiniz. Derin bir tencerede sıvıyağı kızdırıp, içine yemeklik doğranmış soğanları ilave edip kavurunuz. Kuru soğanlar renk alınca içine et suyunu ekleyip, kaynatınız. Et suyu kaynarken içine kuşbaşı eti ilave ediniz. Etler renk alınca, içine doğranmış havuçları, kerevizleri ve haşlanmış barbunyayı ilave edip, kaynatınız. Etler ve sebzeler pişinceye kadar kaynatın. Üzerine maydonoz serpip servis edin...

çiftlik haşlama tarifi var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Borç Çorbası Tarifi var mı ?

Borç Çorbası Tarifi var mı ?

Borç çorbası yapmak istiyorum meleklerim bu çorbayı bilen varsa bana bilgi verebilir mi ?
  2. Haşlama İçli Köfte Tarifi

Haşlama İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Resimli İçli Köfte Tarifi Yapması el mahareti isteyen , zorluğu kadar lezzetiyle de meşhur içli köfte tarifi vereceğiz sizlere melekler :) İçli köfte malzemeleri -1 su bardağı ince bulgur - 1 su bardağı un -1 yemek kaşığı biber salçası -Tuz İçi için -Yarım kilo kıyma -1 adet orta boy soğan -1 yemek kaşığı domates salçası -125 gram margarin -Az miktarda tuz ve İçli Köfte...
  3. erikli kek tarifiniz var mı

erikli kek tarifiniz var mı

Selamm, erikli kekin tadını merak ediyorum, çünkü eriği çok severim.Buzlukta da eriğim var biraz. Bana erikli kek tarifi verecek olan var mı , yalnız tepside yapacağım ona göre :)
  4. İncirli kek tarifiniz var mı?

İncirli kek tarifiniz var mı?

Bir arkadaşım anlata anlata bitiremedi bir yerde yemiş incirli keki.Sizde varmı incirli kek tarifi ya :S
  5. Zeytinli kek tarifi var mı ?

Zeytinli kek tarifi var mı ?

Benim bildiğim kek tatlı oluri kakaolu, üzümlü falan .Ama zeytinli de oluyormuş, bana tarifini bilen yazabilirmi, merak ettim ..

Sayfayı Paylaş