Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Çıkmazda kalanlar için dua

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  sıkıntıda okunacak dualar,sıkıntıyı gideren dua,darda kalmışlar için faziletli dualar hakkında bilgiler

  Sıkıntılardan kurtulup,feraha çıkmak için aşağıdaki dualardan herhangi biri okunur.

  “Allahümme rahmeteke ercü fela tekilin ila nefsi tarfete aynin ve aslih li şe’ni küllehu la ilahe illa ente.”
  (“Allah’ım! Sen’den ancak rahmetini umuyorum.beni göz açıp kapayıncaya kadar nefsime bırakma,her işimi iyileştir.Sen’den başka ilah da yoktur.”)
  “Allahu,Allahu.la üşrike bihi şey’en”
  (“Allah,Allah.O’na hiç bir şeyi ortak etmem.”)

  “La ilahe illallahü’l-Azimü’l-Halim.La İlahe illallahü Rabbü’l -Arşi’l-Azim.La İlahe İllallahü Rabbü’s-semavati ve Rabbü’l-arşi’l-kerim”


  < Konu Resmi..>  (“Yüceler yücesi ve Hilm sahibi Allahü teala’dan başka ilah yoktur.Büyük Erş’ın sahibi Allahü teala’dan başka ilah yoktur.Göklerin Rabbi,yerin Rabbive şerefli arş’ın rabbi Allahü Teala’dan başka ilah yoktur.”)
  “Ya hayyü,ya Kayyumü bi-Rahmetike esteğisü”
  (“Ey devamlı var olan ve yarattıklarını varlıkta tutan Allah’ım! rahmetinle imdad isitiyorum.”)
  “Allahümme atina fi’d-dünya haseneten ve fil’l-ahireti haseneten ve kına azaben’n-nar.”
  (Allah’ım! Bize,hem dünyada ,hem ahirette iyilik ver ve bizi ateş azabından koru”)
  “La ilahe İlla ente subhaneke inni küntü mine’z-zalimin”
  (“Sen’den başka ilah yoktur.Seni tenzih ederim.Şüphesiz ben zalimlerden oldum”)
  “Euzübi-kelimati’l-lahi’t-tammeti min gazabihi ve şerri ibadihi ve min hemazati’ş-şeyatıyni ve en yahdurun”
  (“Kendi gazabından,kullarının şerrinden,şeytanın vesveselerinden ve bana uğramalarından Allahu Teala’nın tam olan kelimelerine sığınırım.”)
  “Bismi’llahi ala nefsi ve mali ve dini.Allahümme razzıni bi-gazaike ve barik li fi-ma kudira li hatta la ühıbbe ta’cile ma ahharte vela te’hira ma accelte.”
  (“kendim,malım ve dinim üzerine Allahu teala’nın İsm-i şerifini okurum. Allah’ım! kaza ve hükmüne beni razı et.bana takdir edileni bereketlendir ki,sonraya bıtraktığının şimdi ve şimdi yaptığının sonra olmasını isteyip temenni etmiyeyim.”)


   
Çıkmazda kalanlar için dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Duaların hepsini içine alan bir dua

  Duaların hepsini içine alan bir dua

  duaların hepsi duaların tümü dua toplamak dua toplama toplama duası Duaların hepsini içine alan bir dua 1495. Ebû Ümâme radıyallahu anh şöyle dedi: Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem birçok dua okudu, fakat biz ondan hiçbir şey ezberleyemedik. Bunun üzerine: - Yâ Resûlallah! Pek çok dua okudun, biz onları ezberleyemedik, dedik. O zaman Resûl-i Ekrem şöyle buyurdu: - O duaların...
 2. Çıkmaz sokak

  Çıkmaz sokak

  Rüyada çikmaz bir sokaga girdiginizi oradan nasil çikabileceginizi düsündügünüzü görmek, giristiginiz bir iste islerin sarpa sardigina ve sermayenizin batma tehlikesinde bulunduguna, memur iseniz yaptiginiz yanlis bir isten dola-yi amirleriniz tarafindan çok fena azarlanacaginiza ve belki de isinizden olma tehlikesiyle karsi karsiya bulundugunuza, halktan bir kimse iseniz, mahalle halki...
 3. Maddi Açıdan Çaresiz Kalanlar için

  Maddi Açıdan Çaresiz Kalanlar için

  caresizlik duasi çaresizlik duası çaresizlik için dua duaları çaresizlerin duası Maddi Açıdan Çaresiz Kalanlar için KURTULUŞ NAMAZI Bir kimse gece veya gündüz her rekatında 1 FATİHA VE 15 DEFA İHLAS SURESİ,Nİ okumak kaydıyla 4 rekat NAMAZ kılar ve NAMAZINI bitirdikten sonra 70 defa SÜBHANELLAH diyerek tesbih çekip 70 defada SALAVAT,I ŞERİF getirip PEYGAMBER S.A.V. ALEYSSELAM,A hediye...
 4. LYS'de Barajın Altında Kalanlara Müjde ilgili haber için buyrun

  LYS'de Barajın Altında Kalanlara Müjde ilgili haber için buyrun

  LYS 2012 barajın altında kalanlar Lys de barajı geçemeyenler için Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, daha önce sizlere LYS'de Baraj 165'e Düşürülüyor diye bir haber aktarmıştık. Şimdi de Lys'de barajı geçemeyenler için, müjdeli bir haber sunuyor ve lafı daha fazla uzatmadan sizleri ilgili haberler ile başbaşa bırakıyoruz. Lys'de baraj sorunu hız...
 5. hamile olabilirmiyim kızlar dua bekliyorum sizden ?

  hamile olabilirmiyim kızlar dua bekliyorum sizden ?

  kızlar ovulasyondan snra mide bulantısı bas dönmesi agzımda acı bir tat var belimde kısa kısa egilip kalktıgımda agrı olusuyor bas agrısı ve kasık agrısı özellikle sol arada sag adetime su an tam 8 gün var 2 gün önce kan testi yaptırdım beta hgc 0.19 doktor iki gün sonra bir daha gel dedi cok umutlanıyorum dua edin bana sizce yükselirmi olabilir mi ?

Sayfayı Paylaş