çikolata kisti olup hamile kalan varmı ?

çikolata kisti olup sol tüpü kapalı hamile kalanlar

• çikolata kisti

Kullanılan: 0 0,0%
  • sol tüp kapalı

Kullanılan: 0 0,0%

• Kullanılan toplam oy
    0
D

derya.87

Forum Okuru
çikolata kisti olup hamile kalan varmı ?
merhaba ben 30 yaşındayım ve 8 yıllık evliyim cocuk içinde 7 aydır normal yolla kalmaya calışıyorum.2016 eylüll ayında ağrımdan dolayı dr gittim ve çikolata kisti olduğunu öğrendim 6 cm sol tarafta visanne kullandım 3 ay 4,5 cm düştü 3 ayda bir dr gittim ve şuan 3,5 cm rahim filmi çektirdim sol taraf çok azda olsa açık sağ taraf tamamen açık problem bu durumda nasıl bir yol izlenir normal yolla hamile kalabilirmiyim yumurtalık takibi yaparak yada hiç beklemden aşılama yada tüp bebek mi olmalıyım ne yapıcağımı bilmiyorum.

Merhaba, kistler türüne göre gebe kalmada sıkıntı yaratır.Çikolata kisti de hamile kalmaya engel olan kistler den biri. Bu kist ağrılı birlikteliğe, ağrılı mens dönemine, kısırlığa yapışıklığa neden olabiliyor. Bu yüzden rahimde her hangi bir tahribat yaratıp yaratmadığı incelenmelidir.Rahim filmi sadece kanalların ve tüplerin açık olup olmadığı hakkın da bilgi verir.Fakat derin inceleme laparoskopi ile yapılabilir.Bu cerrahi işlemle rahiminiz tamamiyle net şekilde incelenebilir.. 8 yıllık evlisiniz bu yüzden hekiminiz muhtemelen ya aşılama yada tüp bebek uygulayacak .Diğer tedavilerle oyalayacağını sanmıyorum.Size uygulanacak tedaviyide hekiminiz belirler . Çok ciddi bir probleminiz yok kısaca tedavi ile gebe kalabilirsiniz.

Geri