Cildimize Zarar Veren 5 Düşman....

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Cildimize Zarar Veren 5 Düşman....
Cildin 5 Düşmanı
Cilde Zarar Veren 5 Neden
Cildimiz bizim en narin tarafımızdır..Onun için ona nazik davranmalı mutlaka temizleyip uyumalıyız..Dinlendirmeliyiz..Gerektiği kadar peeling yapmalıyız..Her önümüze geleni yüzümüze sürmemeliyiz...Cildimizin bizden istediği önemi ona göstermeliyiz....

Cildin 5 düşmanı var
Belki de farkında olmadan yaptığınız hatalar cildinize zarar veriyor ve pürüzsüz bir tene sahip olmanızı engelliyor. Ne kadar bakım yaparsanız yapın bu beş hataya düştüğünüzde zarar gören cildiniz kendini toparlayamıyor.

Makyajla uyumak

Makyajla uyumak, cildinize sandığınızdan çok daha fazla zarar veriyor. Cildinize işkence etmek istiyorsanız, makyajınızı silmeden yatabilirsiniz tabii.

Makyajınızın içindeki yağlar, maddeler, hepsi cildinize işliyor ve tıkanmış gözeneklerle beraber cilt problemlerinin önünü açıyor.Tarihi geçmiş kozmetik ürünü

Cilt bakımında kullandığınız ürünlerin üretim tarihine ve son kullanma tarihine mutlaka dikkat edin. Bir ürünü açtıktan sonra en fazla 12 ay kullanın.

Ürünlerin son kullanım tarihi dolunca, içeriğindeki etken maddelerin faydası kaybolur ve zararlı olabilecek etkileşime girebilirler.

Kozmetiklerin içinde kullanma talimatı varsa, onları dikkatle okuyun.Makyaj tazeleme

Gün boyunca makyaj tazelemenin cildinize ne kadar zarar verdiğini hayal bile edemezsiniz. Üst üste uygulanan fondöten, allık gibi kozmetikler cildi tıkayarak sivilce, akne gibi problemlere neden olur.

Makyaj tazelemek yerine, cildinizi temizleyin ve temiz cilde tekrar makyaj yapın.

Fazla peeling


Peeling cilt bakımında önemli bir nokta olsa da, aşırısı da cilt için zararlı. Cilt yüzeyini fazla ovalamak cildi hem tahriş eder hem de yağ üretimini daha çok arttırır.

Böylece daha fazla cilt problemiyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Yüzünüze nazik bir şekilde yani hafif parmak ucu dokunuşlarıyla peeling uygulayın, asla sert bastırmayın ve cildinizi ovalamayın.


Kirli makyaj fırçası


Makyaj fırçalarını arada temizlemelisiniz. Fırçalarınızı ılık su ve sabunla ayda bir kez yıkayın. Böylece üstlerinde biriken ve bakteri oluşturan kirlerden arınmış olurlar.
 
Üst