Cildimizi kisa hazirlayalim!

A

ahueda

Aktif Üye
Üye
Cildimizi kisa hazirlayalim!
cildinizin neme ihtiyaci var cildimiz neden kurur ve catlar cildiniz. Sevgili meleklerim kadinin güzeligi cildinde belli olur. Her sabah yüzümüzü soguk suyla yikayip nemlendirici kremimisi süreriz. Cildimize cok iyi bakmamiz lazim ben sahsen öyle yapiyorum. Kisin gercekten cildimin daha kurudugunu hissediyorum... Iste bu konumda almamiz gereken önlemleri dile getiriyorum arkadaslarim....Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte cilt rahatsızlıklarının görülme sıklığı artıyor.
Soğuk, rüzgâr ve düşük nem oranı gibi etkenler cildimizin normalin üzerinde hızla gerilip, çatlamasına neden oluyor. Bu nedenle cildimiz, diğer mevsimlere göre daha özel bakımlara ihtiyaç duyuyor. Bir yandan soğuk ve kuru hava, diğer yandan yağan kar ve buzlardan yansıyan bol ışık cildimizi risk altına alıyor. Kuru ve soğuk havadan ilk etkilenen cilt kısmı ise dudaklarımız oluyor. Kuruma ile ortaya çıkan çatlak dudaklar ve pürüzlü eller kış aylarında cilt bakımının önemini daha da belirgin hale getiriyor.

Estetik Uzmanı Ayşe Bocan özellikle soğuk havalarda görülen ve cildin pul pul dökülmesine sebep olan cilt kuruluğundan kurtulma yolları hakkına pratik çözümler sunuyor; Aşırı sıcak su ile yıkanmak yerine ılık suyu tercih edin. 15 dakikadan fazla duş almayın. Banyodan sonra cildinize nemlendirici sürün.

Bitkisel özlü nemlendiricileri seçin. Alkollü kozmetik ürünlerini tercih etmeyin. Gerekli durumlarda günde cildinize iki kere nemlendirici sürün.

Özellikle A, C, E ve F vitaminleri bakımından eksik beslenme, cildin yenilenme hızını yavaşlatıyor. Bu durumda cilt içerisinde nemi bol genç hücreler yerine nemi az yaşlı hücreler beliriyor. Cildin ihtiyacı olan vitaminleri karşılayabilmek için vitamin oranı yüksek meyve ve sebzeler tüketmeye çalışın.
 

Benzer İçerikler

$ul€
Cevaplar
0
Görüntüleme
654
$ul€
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Misafir
M
M
Cevaplar
3
Görüntüleme
980
bistmein
B
Üst