Cildiniz kuru mu ?

aSeLL51

aSeLL51

Yeni Üye
Üye
Cildiniz kuru mu ?
cilt kuruluğunun nedenleri kuru cilt tedavisi kuru cilt bakımı cilt kuruması sorunları ve çözümleri burada arkadaşlar. Merhaba Sevgili Melek'ler, nihayet kış mevsimi geldi ve cildi kuru olanların sorunları da başladı. Cildim kuru diyenler için bu yazımızda kuru cilt bakımı bilgilerinden tutunda kuru cilt tedavisi hakkında detaylı bilgi ve cilt kuruluğu nedenlerini ele alıyoruz arkadaşlarım. Çünkü, nasıl ki saç bakımı yaparken saç tipine uygun bakım yapılıyorsa, cilt bakımı yaparken de cilt tipine uygun bakım yapmak gerekiyor. Bu yüzden cildi kuru olanlar bu önerilerimizi dikkate alsın diyoruz.Cilt Kuruluğunda En Etkili olan Hepinizin Bildiği Hindistan Cevizi Kremidir.Bu krem cildin nemini kazanmasında ve beslenmesinde en etkili üründür,Ürün hem ucuz hemde heryerede yüzlerce markanın vardır istediğinizi tercih ediniz.Yalnız önemli nokta tüm kozmetik ürünlerinde olduğu gibi bu kremide alırken PARABENSİZ olanını alınız nedeni paraben kansorojendir kısaca Parabensiz Hindistan Cevizi Kremi alın marka önemli değil hepsinin içeriği aynı sonuçta


Cilt Kuruluğunu Önlemek İçin Yapılması Gerekenler
Soğukta eldiven takın: mevsimsel geçişlerde özelliklede sonbahar ve kış aylarında, düşük nem oranına bağlı olarak cilt kuruması daha sık görülür.
Kısa duş alın: Banyo ve duş sık sık yapılmamalı ve banyo ve duş süresi kısa tutulmalıdır. Duştan sonra cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.
Yağlı sabun kullanın: Kimyasal sabunlar deriyi kuruttuğundan, pH’ı 5,5 olan sabunsuz temizleyiciler veya yağ ve gliserin oranı yüksek sabunlar kullanılmalıdır.
Kimyasallardan korunun: Deterjan, aseton ve kimyasallarla sık temastan kaçının.
Çok dar giyinmeyin: Çok dar giysiler, sürtünmeye bağlı olarak deride kuruluk ve hassasiyete neden olabileceğinden, kıyafet seçimine dikkat edilmelidir.
Ofisi nemlendirin: Özellikle ofis ortamında çalışanlar, klimanın neden olduğu düşük neme bağlı cilt kuruluğundan şikayet edebilirler. Odanın nem oranının düşük olmamasına dikkat edilmelidir.

 
Son düzenleme:
M

Misafir

Forum Okuru
Ellerine sağlık sevgili çiçeği burnunda d.modum :) Başarılıarının devamını dilerim:)
 
CeMoŞ

CeMoŞ

Daimi Üye
Üye
bende begendim çok güzel bir konu allerine sağlık canımm :D:D
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
865
melekay42
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
46K
Misafir
M
nisan
Cevaplar
0
Görüntüleme
714
nisan
Üst