Cildinize Zarar Veren Alışkanlıklarınızı Biliyor musunuz?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Cildinize Zarar Veren Alışkanlıklarınızı Biliyor musunuz?
cilde zarar veren maddeler, cilde zarar veren alışkanlıklar, cilde neler zarar verir



Sevgili melekler, cildinize o kadar özen gösteriyor. bakımlar uyguluyor ancak bir türlü istediğiniz sonuçları alamıyor musunuz? Belki hiç aklınıza gelmedi ama bunun sebebi gün içinde uyguladığınız ve size gayet sıradan gelen alışkanlıklarınız olabilir. Cilt bakımı yaparken bu alışkanlıklarınızı mutlaka gözden geçirmelisiniz. Mesela ne mi?



cilt.jpg



Cep telefonu: Cep telefonu hem cilt için hem de beyin için zararlıdır. Cep telefonu ile gün için fazlaca yakın temas kurulmakta, bu durumda da cilde zarar vermektedir. Sürekli telefon ile konuşanlar arasında yer alıyorsanız mutlaka gün içinde telefonunuzu en az 2 – 3 defa cilde temas eden bölgesini silmelisiniz. Aslında en doğru seçim kulaklık kullanmaktır.

Sakız çiğnemek: Sakız çiğnemek aslında yüz kaslarını çalıştırıyor gibi algılansa da sakız çiğneyerek sürekli aynı kasların çalıştığı da bir gerçektir. Sürekli aynı kasların çalışması cildin kırışmasına yol açar. Sakız çiğneyerek çene ve üst dudak kenarları daha çabuk kırışır. Cilt yapısı kırışıklığa elverişli olan kişilerin sakız alışkanlığını bırakması gerekmektedir.

Sıcak su ile duş almak: Özellikle kışın sıcak suyun altında duş almak fazlaca keyif vericidir. Ancak konu cilt güzelliği ise bu alışkanlıktan vazgeçilmesi gerekmektedir. Uzun süre sıcak suya maruz kalmak cildin yağ oranını azaltır ve ciltte kızartı, pütürleşmelere yol açar. Cildin nem oranını korumak için ılık su ile duş almak en doğru tercih olacaktır.

Stres: İş hayatınız ve yaşantınız fazlaca stresli ise mutlaka bu durumu azalmanın yollarını bulmalısınız. Yapı olarak asabi bir yapıya sahipseniz bitki ve sakinleştirici çaylarından faydalanabilirsiniz.

Makyaj ile yatmak: Dışarıdan geldiğinizde elerinizi nasıl yıkama ihtiyacı duyuyorsanız cildinizi de makyajdan arındırmalısınız. Gece makyaj temizlenmeden yatılırsa ciltte bulunan makyaj artıkları cildin kendini yenilemesine izin vermez ve ciltte olumsuzluklara yol açar. Makyajla uyumak erken yaşlanmaya ve kırışıklıklara yol açan bir faktördür…
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
eda_guzel
E
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
M
FiRaRi_MeLeK
Cevaplar
0
Görüntüleme
840
FiRaRi_MeLeK
FiRaRi_MeLeK
Üst