Etiketler:
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Ödül Puanları:
    0

Cilekli Kremalı Kalpler

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

Malzemeler:

• 1 su bardağı un,
    • 1 adet yumurta akı,
    • 1 çorba kaşığı toz şeker,
    • 6 çorba kaşığı margarin.

KREMASI İÇİN:

• 1 adet yumurta sarısı,
    • 3 çorba kaşığı un,
    • 2 çorba kaşığı toz şeker,
    • 1 su bardağı süt,
    • 1 paket vanilya. < Konu Resmi..>

Yapılışı

Unu,şekeri ve margarini bir kaba alarak yoğurun.yumurta akını ilave edip karıştırın.Hamuru kalp şeklindeki kalıplara dökün.Fırında 20 dk.kadar pişirin.

Kreması için yumurta sarısını,unu,şekeri, sütü ve vanilyayı çırpın.Ocakta orta hararetli ateşte pişirin.Koyu kıvama gelince ateşten alıp soğumaya bırakın.Piştikten sonra tart hamurlarını kalıptan çıkartıp kalp biçimindeki hamurların ortalarına krema sürün. Dilimlediğiniz çileklerle üzerlerini süsleyip servis yapın.

Cilekli Kremalı Kalpler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ...Bütün Kalpler...

...Bütün Kalpler...

Bütün kalpler bir kutuya doldurulsa kendi kalbinizi kolayca bulabilir miydiniz? -İşte bu benim kalbim, şuradaki kırıklıktan bildim? En yaralı, en yorgun olan kalp benimdir. -Bak, nasıl da heyecanla atıyor, başkasının olamaz. Kıpır kıpır, yerinde duramıyor. -İçindeki aşktan, üstündeki pişmanlıktan anladım. Benim kalbim bu. -Şuradaki sıcak kalp benim olmalı, şu kocaman olan. Şu...
  2. Kiralık kalpler ve kiracıları

Kiralık kalpler ve kiracıları

Aslında her şey bir küçük kalp atışıyla başlar… sahip olduğumuz yegane şeydir bu. Yüreğimiz içimizden dışarıya taşan ve orada öylece uzanan gözlerimizin önünde hayallere sebep içimizde ki fırtınalara sebep olandır. Yüreğimiz… Sahibi bizizdir… Farkına vardığımız günden itibaren iyi bir ev sahibi gibi her gün sığınırız yuvamıza… Isınırız duvarlarının arasında ve camlarında yazılıdır… Satılık...
  3. Kremalı tatlı

Kremalı tatlı

kremalı tatlı kremalı tatlılar süt tatlılar krema ile yapılan tatlı kreması kremalı tatlı Süt kreması vanilya ve pudra şekerinin uyumu kremelı tatlıda hayat buluyor.Özel misafirlerinize keyifle sunabileceğiniz kremelı tatlının hazırlanışı çok pratik ! deneyin kızlarrr:) Malzemeler 1 su bardağı süt kreması 1 su bardağı pudra şekeri 1 litre süt 7 yemek kaşığı pirinç unu yarım yemek...
  4. Kremalı Patates

Kremalı Patates

kremalı patates kremalı patates tarifi kremalı patates nasıl yapılır Ben ilk duydugumda cok merak etmistim tadi nasil olcak diye.Ilk firsatta denedim ve cok begendim.Sizde begenirsiniz insallah... Malzemeler 1,5 kg Patates 250 ml Krema 250 ml Süt 200 gr Kasar peynir Tuz Karabiber Muskat cevizi tozu Yapilisi Patatesleri fazla kalin olmayacak sekilde dograyin.Krema süt ve baharatlarla...

Sayfayı Paylaş