Çilekseverlere Çilekli Kubbe Pasta Tarifi Çok Pratik

T

TİTAN

Forum Okuru
Çilekseverlere Çilekli Kubbe Pasta Tarifi Çok Pratik
Çilekli Pratik Kubbe Pasta Nasıl Yapılır

Ev Yapımı Çilekli Pratik Kubbe Pasta Tarifi

Hiçbir pasta evde kendi ellerinizle emek vererek yaptığınız pastalarla boy ölçüşemez melekler :) Özellikle çilekten hoşlanan meleklerimiz için daha önce paylaştığımız Çilekli Alman Pastası tarifinin ardından bu kez de Ev Yapımı Çilekli Pratik Kubbe Pasta Tarifi ile karşınızdayız. İşte Çilekli Pratik Kubbe Pasta Nasıl Yapılır diyenlere malzemeler ve yapılışı...

Malzemeler

1 paket çilekli krem şanti
3 su bardağı soğuk süt
20-25 adet çilek
1 adet hazır pandispanya (2 kat)
1 paket krem şanti

Yapılışı:

Kremşantileri ayrı ayrı birer bardak sütle hazırlayın. Kubbe şeklindeki bir kabı sterç filmle kaplayın. Bu kabın üst genişliği pandispanyamızın genişliği kadar olmalıdır. Streç filmin üzerini beyaz renkli krem şantiyle ince bir şekilde kaplayın.

Pandispanyanın bir katını kasenin içine kasenin şeklini alacak şekilde yerleştirin. Bunu yaparken pandispanya kırılacaktır, dert etmeyin. Daha sonra yarım su bardağı sütle pandispanyayı ıslatın. Çilekleri küçük küçük doğrayıp pandispanyanın üzerine bir kat yerleştirin.

Kalan beyaz renkli krem şantiyi çileklerin üzerine yerleştirin. Çilekli krem şantiden 1 su bardağı ayırıp kalanını beyaz renkli krem şantinin üzerine yayın. Bir sıra daha çilek dilimi koyup pandispanyanın diğer katını üzerine kapatın.Kalan yarım su bardağı sütle ıslatın.

Pastayı tamamen streç filmle sarıp buzdolabına koyun.Ertesi gün servis yaparken çilekli kremşanti ile kaplayın.
 
Üst