çillerimden nasıl kurtulabilirim ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
çillerimden nasıl kurtulabilirim ?
Yüzümde çiller var ve bunlardan nefret ediyorum.Bazı arkadaşlarım da bayılıyor ve keşke bizde olsaydı diyorlar, deliler. Ben bunlardan nasıl kurtulurum ya ?

- Cildinizi ekşi süt ile yıkayın. Laktik asit cildinizi tahriş etmeden doğal bir peeling sağlayacaktır.

- Limon suyu kanıtlanmış bir çil savaşçısıdır. Limonu cildinize doğrudan sürmeyin: limon suyunu parmak uçlarınızla cildinize yedirmeniz yeterli olacaktır.

- Sebze ve meyve maskeleri uygulayın. (kayısı, çilek, salatalık gibi)

- Taze krema maskesi uygulayın. Bu maskeyi uyguladıktan sonra tamamen temizlemeyin: ince, yumuşak bir kağıt mendil ile hafifçe sildikten sonra cildinize nemlendirici sürün.

- Maydanoz suyunu eşit miktarda limon ve portakal suyuyla karıştırarak nemlendirici kreminizden önce uygulayın. Çillerinizin kaybolmasına yardımcı olacaktır.

- C vitamini açısından zengin besinler tüketin. Böylece güneşe karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz

Birde Şu Tarif Var Arkadaşlar:

Yüzdeki çilleri geçirmek için 1 çay bardağı çiğ süt içine 1 adet salatalık doğranarak konur. 2 saat beklenir ve süzülür.

Uygulanışı:

Salatalık tülbentten sıkılarak özünün süte geçmesi sağlanır. Bu sütle yüz sık sık pamukla pansuman yapılır.Bu işleme 10-15 gün devam edilirse yüzdeki çiller geçer. Gül suyu ile sabah ve akşam cilt temizlenmelidir.

neden nefret ediyorsun ki benimde çillerim var ve tenle göz rengimle inanılmaz uyum sağlıyor ben çok seviyorum çünük herkeste olan bir özellik değil ki Allahın bize verdiği farklılık... Bence bununla yaşamaya alışmalısınız eminim ki sana da çok yakışıyordur. Emin ol erkekler için de çok çekici geliyor benim eşim mesela çok beğeniyor:D:D

Geri