Cilt Bakımı Hakkında bilgiler

ASİMELEK

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
Cilt Bakımı Hakkında bilgiler
cilt bakımı, nedir, nasıl yapılmalıdır, ne uygulunur, hakkında bilgi için yazımıza buyrun
.CİLT BAKIMI

Tüm vücudunuzun cilt bakımını sağlamak inanın sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Cilt Bakımı denince ilk aklımıza gelen bakım yüzümüze yapılan bakım olsa da aslında tüm vücudumuzun bakımına önem vermemiz gerekir. Cildin bu kadar büyük bir önem taşıması, sağlıklı bir cilt sayesinde cildimizin hava alabilmesidır. Ölü derilere sahip ve sorunlu bir cilt genel anlamda tüm sağlığımızı etkiler. Sağlıklı bir cilt için birtakım bakımlar uygulanması her zaman için gereklidir. Bu bakımlar özel eğitim almış profesyoneller tarafından uygulanabileceği gibi aynı zamanda evde çeşitli pratik cilt bakım önerileri sayesinde de uygulanabilir.


Cilt Bakım Önerileri


1. Vücudunuzda ki ölü derilerden kurtulmak amacıyla ve cildinizin hava almasını sağlamak amacıyla en azından haftada bir kez ya da 2 haftada bir kez düzenli aralıklarla peeling uygulamalısınız. Banyo sırasında vücudunuza peeling uygulayarak gerçekten cildinize etkili bir bakım uygulamış olursunuz.
Ayrıca yüzünüze de belirli aralıklarla peeling yapmanız çok daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yanlız yüzünüze peeling uygulayabilmeniz için cildinizde sivilcelenmelerin olmaması gerekir. Eğer sivilcelenme mevcutsa en azından bu sivilceleri değmeyecek bir şekilde peeling yapmanızı öneriyoruz. Profesyonel cilt bakım seanslarında mutlaka uygulanan bir bakım önerisi olan peeling evinizde rahatça uygulayabileceğiniz bir yöntemdir.
2. Kış mevsiminde özellikle nemlendirici kullanmaya büyük özen göstermelisiniz. Cildinizin kurumasına ve sertleşmesine engel olacak olan bu nemlendirici cildinizin bakımı açısından büyük önem taşır. Eğer kuru bir cilde sahipseniz daha yağlı bir nemlendirici seçmeli ancak eğer cilt yapınız daha yağlıysa su bazlı bir nemlendirici seçmeye özen göstermelisiniz. Bu yüzden bu ayrıma dikkat etmeli cildinizi daha ışıltılı ve sağlıklı bir hale getirmek için uğraşırken daha büyük sorunlara yol açmamalısınız. Ayrıca yüzünüz için, bu amaçla üretilmiş özel bir nemlendirici kullanırken vücudunuz için farklı bir nemlendirici kullanmalısınız.
3. Ellerinizin kuru olmasından yakınıyorsanız birkaç damla zeytinyağı ve bir limonun suyunu bir kapta karıştırabilir ve ellerinize yedirerek sürebilirsiniz. Yaklaşık bir yarım saat ellerinizi böyle dinlendirdikten sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz.
Cilt bakımı gerçekten ekstra önem vermeniz gereken bir konudur. Cildiniz sizin ışıltınızı dışarıya vurur. Bu yüzden sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için cilt bakımınızla yakından ilgilenin.


Sivilceler için Cilt bakımı
Genellikler ergenlik döneminde artış gösteren sivilce oluşumu ilerleyen yıllarda hormonların bir dengeye gelmesiyle azalır. Yağlı bir cilde sahip olan kişilerde ise bu sivilcelenme ergenlik döneminde olduğu kadar olmasa da belirli dönemlerde kendini göstermeye devam eder. Sivilcelenmenin önüne geçmek için en önemli şey cildin temiz tutulmasıdır. Ancak cildinizde sivilcelenme mevcut ise en iyi seçeneğiniz sivilceler için özel cilt bakımı uygulamaktır. Güzellik salonlarında uygulatabileceğiniz özel cilt bakımları olması sivilcelerinizden kurtulmanız için sağlıklı bir yoldur. Bu cilt bakımlarını diğer cilt bakımlarından ayıran en büyük özellik sivilceli ciltler için özel olarak uygulanmasıdır. Kuru ve normal cilt tiplerinde fazla karşılaşılmayan sivilce durumu yağlı ciltlerde çok daha fazla kendini göstermektedir. Düzenli olarak uygulanan sivilceler için cilt bakımı belirli bir süre sonunda ciltte oluşan sivilcelenmeleri yok ettiği gibi, düzenli bir şekilde devam etmeniz sonucunda oluşumlarıda engellenmiş olur. Eğer durumunuz bir güzellik salonunda cilt bakımı yaptırmaya uygun değilse evde de uygulayabileceğiniz bir çok doğal yöntem vardır. Bunları araştırarak evinizde uygulamayı deneyebilirsiniz. Sivilceleri azaltmak ve oluşmalarını engellemek için cilt bakımına duyulan ihtiyaç gerçekten çok yüksektir ancak eğer cildinizin temiz kalmasına özen gösterirseniz bu sivilcelenmeleri engelleyebilir ya da minumuma indirgeyebilirsiniz.

Cilt bakımı

Cilt Bakımı
Cilt bakımı kadın olsun erkek olsun herkes için gereken bir bakımdır. Dış etkenlerden oldukça fazla etkilenen yüz bölgesine bu etkenlerden oluşan zararları yok etmek amacıyla belirli aralıklarla bakımlar uygulamak gerekir. Dış etkenlerin yarattığı zararlarla beraber cildimizde, ergenlik dönemininde başlamasıyla yağlanmalar ve bununla beraberde sivilceler, siyah noktalar, kuru bölgeler ve belli bir yaştan sonra da kırışıklıklar oluşur. Bütün bunların bakımı yapılarak cildin çok daha sağlıklı bir duruma getirilmesi oldukça önemlidir.

Herkesin cilt yapısı birbirinden farklı olduğu için kimi kişiler yağlı cilde sahip olurken kimileride kuru ya da normal cilt yapısına sahip olur. Özellikle yağlı ciltlerde yağlanma sebebiyle sivilcelenmenin çok daha fazla olduğu görüldüğü için bu cilt tipine farklı bakım yöntemleri ve çeşitleri uygulanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken cilt tipi ne olursa olsun kişinin kendi cildini tanıması ve bunun sonucunda da kendi cilt tipine uygun bakımı yapabilmesidir. Cilt bakımı için üretilen çeşitli kozmetik ürünler olduğu gibi, bitkisel karışımlar kullanılarak elde edilen bakım kürleri de vardır. Aynı zamanda kişi eğer isterse çeşitli sorunlara iyi gelen bakım önerilerini kendi evinde kendi uygulayabileceği gibi özel cilt bakımı yapan güzellik salonlarına da gidebilir. Cilt bakımında en önemli nokta ise cildin herzaman temiz tutulmasıdır.

 

Benzer İçerikler

Üst