Cilt Bakımı İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

T

TİTAN

Forum Okuru
Cilt Bakımı İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
cilt bakımı doğru bilinen yanlışlar doğru cilt bakımı cilt bakımı için melekler mekanı. Cilt bakımı gibi pek çok konuda doğru bildiğimiz yanlışlar var melekler :) Ne yazık ki cilt bakımı için yaptığımız ve bildiğimiz pek çok bilgi kulaktan dolma , eksik ya da hatalı olabiliyor. Bu bilgiler neler, doğru cilt bakımı için bu bilgilere ulaşmanızı sağlıyor ve sizler için cilt bakımı ile ilgili doğru bilinen yanlışlar dosyamızı açıyoruz melekler :)

Hemoroit kremi göz şişliğini dindirir.

Aksine Preparation H göz çevresinde kuruluğa ve kızarıklığa sebep olur.

Cilt gözenekleri açılır ve kapanır.

Cilt gözenekleri ancak gözeneklerin tıkanması ile genişleme yapar ve asla gözeneklerin açılıp kapanması söz konusu değildir.

Salatalık göz şişkinliklerine iyi gelir.

Salatalığın göz şişkinliğine iyi gelmesi söz konusu değildir. Ancak buzdolabında soğumuş olan salatalık gözlere konulduğunda soğuğun etkisi ile şişkinlik iner.

Sabun cilt için kötüdür.
Sabun eski dönemlerde kül suyu ve hayvan yağı içerdiği için o zamanlar sabun cilde zararlıydı ancak günümüzde sabunlar artık nemlendiriciler içerdiği için bu tez doğru sayılmaz.

Her gece yatarken yüze vazelin sürmek kırışıklıkları önler:
Her şeyden önce vazelin çok yağlı ve yoğun bir içeriğe sahiptir ve yağlı cildi olan kişiler için sorun yaratabilir. Vazelinin kırışıkları önleyici etkisi yoktur ancak kırışıklıkları daha az görülür hale getirir özelliği vardır.
 

Benzer İçerikler

merve_69
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
Misafir
M
Üst