Cilt Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

M

Misafir

Forum Okuru
Cilt Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler
Derinizin türüne uygun olduğunu kesinlikle anlamadan hiçbir tedavi yap*mayın. Cildinizin bakımını sürekli yapıyor, temizliyor, her gün bir nemlendirici bir krem sürüyor, kimi zaman bir maske yapıyor, bazen de bir ampul şoku uy*guluyorsunuz. Hal böyleyken, istemeyerek de olsa, kimi hatalar yaparsınız. Yağlı bir deriniz varsa, belki de kuru bir deriden daha fazla dayanıklı olduğunu düşünüyorsunuzdur.
Böyle olmakla birlikte, kuru cilt gibi yağlı cilt de kuruyabilir; hatta, ona daha az ilgi gös*termiş olduğunuzdan maalesef daha da fazla kurur. Bu durumda onu dikkaye alın ve bakım malzemelerinizi titiz bir şekilde seçin. Güneşten korunmak için, güneş ışınlarını emen ve soyutlayan doku boyaları ürettiğinden yağlı bir cildin, fazla bir problem çıkarmadan bronzlaşma avantajı olduğu kesindir.
Kuru bir cildiniz varsa, yağlı bir cilt kremine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuzdur. Bu aslında bütünüyle doğru değildir. Cil*diniz oldukça kurumuştur ve hücrelerde suyun buharlaşmasını engelleyen tıkayıcı adı verilen kremlerden birine ihtiyacı vardır.
 

Benzer İçerikler

merve_69
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
Misafir
M
ASİMELEK
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
ASİMELEK
ASİMELEK
Üst