Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar nelerdir

  • Konbuyu başlatan Sanfora
  • Başlangıç tarihi
S

Sanfora

Yeni Üye
Üye
Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar nelerdir
Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar

Her bir melek sever kendine bakmayı süslenmeyi püslenmeyi
güzel gözükmeyi yupis

ama bunların yanı sıra bazen hatalarımızda olur

hatalara bir dur demek :stop: ve daha güzel gözükmek gerek :cheer2:

nasılmı..?!


...
..
.Yanlış :

Siz sigara içmiyorsunuz ama içen
arkadaşlarınızla vakit geçiriyorsunuz.Zararı :

Bir başkasının sigarasından çıkmasına rağmen, sigara dumanı cildinizi mahveder. Sigara dumanındaki kimyasallar (karbon monoksit, katran, nikotin v.b.) direkt gözeneklerinize işler. Bu toksinler vücudunuzun hücreleriyle temas ettiğinde ise, cildinize yumuşaklık veren ve dirençkazandıran yapıyı bozup, erken yaşlanmayı tetikler. Ayrıca cildin kendi kendini yenilemeözelliğine de zarar verir.Yönteminizi değiştirin :

Sigarasız ortamlarda kalmaya çalışın ama kendinizi bir duman bulutunun ortasında bulursanız da, içenlerden mümkün olduğu kadar uzak durun ve iyi havalandırılan yerlere yönelin. Eve dönünce de duşa girip saçınızla cildinize bulaşmış artıkları çıkarın. Hemen ardından da, C ve E vitaminleri içeren antioksidan özellikli bir nemlendirici kullanın.Yanlış :

Tatile çıkmadan önce birkaç kez solaryuma giriyorsunuz.Zararı :

Evet, ölü hücrelerin atılmasını sağladığı için yararlı olabilir. Ancak fazlası, kesinlikle yarar sağlamak yerine zarar verir. Pek çok kadın baştan aşağa keselenir, gün içinde kimyasal bir dökücü olan alfa hidroksi asitlerini (AHA) içeren losyon kullanır ve gece de retinoid gibi dökücüleri içeren kremler sürer. Tüm bunlar, tek bir günde üç ayrı soyma işlemi demektir. Bu da cilde zarar verir. Çünkü bu işlemler, cildin doğal koruyucu lipid yağ bariyerini ortadan kaldırır ve cildin doğal yapısını bozar.Yönteminizi değiştirin :

Kendinize günde en fazla iki metodu kullanacak şekilde sınır koyun. Aynı günde hem peeling etkisi gösteren bir krem hem kese hem de retinoidleri kullanmayın ve kullandıklarınızın da içeriklerini mutlaka inceleyin. Yüzünüz için aşırı ovalama gerektirmeden ölü hücrelerin atılmasını sağlayan ve AHA içeren bir temizleyici kullanın. Ardından ölü hücreleri dökücü içeriğe sahip bir gece veya gündüz nemlendiricisi (ama her ikisini değil) edinin. Haftada bir olarak da, sakinleştirici jojoba özleri içeren bir temizleyiciyle cildinizi rahatlatın.
 

Benzer İçerikler

KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
KızılÖtesi
KızılÖtesi
meleğim_rüzgarım
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
nisan
melegim
Cevaplar
0
Görüntüleme
968
melegim
melegim
Üst