Cilt Bakımınız Nelerdir ?

didem_741

Üye
Üye
Cilt Bakımınız Nelerdir ?
:rtfm: Şuan belki onlarca cilt bakımına para vermişsinizdir ki bende aynı şekilde para vermiştim ama cilt temizliğinin en önemli bir yeri vardır.Doğru bir şekilde temizlenmemiş cilde hangi kremi kullanırsanız kullanın çok etkili bir sonuç ortaya çıkacağına ben inanmıyorum.Tam olarak 3 yıl önceydi bir blogta okumuştum Kozmetik markaların cilt temizleme ürünlerindeki asıl sıkıntısı bana göre; cildimizdeki yağların tümünü ortadan kaldırması ve sonrasında da cildimizin bu durumu çözmek için daha fazla yağ üretme çabasına girmesi. Şampuan saç ve saç derimizde ne kadar doğal yağ varsa söküp atıyor, saç derimizde buna tepki olarak daha fazla yağ salgılıyor, sonra saçımız yağlanıyor ve bizler tekrar saçımızı yıkama ihtiyacı hissediyoruz.sistem bu şekilde çalışıyor.Cilt tipimize en uygun yağlar şunlar;
-Argan yağı
-Jojoba yağı
-Tatlı badem yağı
-Kayısı çekirdeği yağı
-Zeytinyağı
Benim cildim karma olduğu için bana göre en etkili yağ zeytinyağdı benim uygulama şeklim;
göz makyajım için 2 damla pamuğa döküyordum ve 10 sn bekliyordum ve ovalıyordum bu şekilde çıkarıyordum.Ardından kendi yaptığım peeling var onun içinede 1 damla koyuyordum yine ovalayıp çıkıyordu.Benim cilt bakımım bu şekilde sizin nasıl ?

dıdem ben makyajımı bebek sampuanıyla cıkarıyorum ıyı oluyo userınede nemelendırıcı kullanıyorum noutregena nın bır kremı parfumsuz kullanıyorum haa soguk suyla yıkıyorum yuzumu gozumu acıyo topıgın guzelmıss haa dıdem bıde pak mayayala cok guzel peelıng yapıyorum buz dolabından cıkarıyorum hemen agzını acıp buz halıyle yuzume ıyıce yaypyorum 15 20 dk beklıyorum alttan kaymak gıbı bır cılt cıkıyo tavsıye ederım sıyah noktaymıs olu derıymıs bısey kalmıyo

dıdem ben makyajımı bebek sampuanıyla cıkarıyorum ıyı oluyo userınede nemelendırıcı kullanıyorum noutregena nın bır kremı parfumsuz kullanıyorum haa soguk suyla yıkıyorum yuzumu gozumu acıyo topıgın guzelmıss haa dıdem bıde pak mayayala cok guzel peelıng yapıyorum buz dolabından cıkarıyorum hemen agzını acıp buz halıyle yuzume ıyıce yaypyorum 15 20 dk beklıyorum alttan kaymak gıbı bır cılt cıkıyo tavsıye ederım sıyah noktaymıs olu derıymıs bısey kalmıyo
mavi onu bak denerim bende :D

Ben 15 yaşımdan beri her gece yatmadan önce yüzümü mutlaka GÜL SUYUyla siliyorum. Duştan sonra da bir miktar gül suyu sürüyorum yüzüme. Üstüne de GÜL KREMİ sürüyorum. Cildim kuru olmadığı için kremden az sürüyorum. Ellerime de her gece yatmadan önce mutlaka gül kremi sürüyorum. Şu anda 30 yaşındayım, bu yaşıma kadar hiç bir cilt problemi yaşamadım. Herkes yaşımdan daha genç göründüğümü söylüyor.

Geri