Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı

  • Konbuyu başlatan elizsu44
  • Başlangıç tarihi
E

elizsu44

Yeni Üye
Üye
Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı
Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı Sorusuna verilecek cevap aslında bitkilerde geçmektedir kimyasal cilt ürünlerinden uzak durunuz sağlığınızı seviyorsanız Cilt güzelliğide en etkili ürün Yosun Üzüm Çekirdeği Kremi dir heryerde olan ucuz bir çok markanın üretiği ama diğer pek çok pahalı ürünlerden etkilidir denemenizi tavsiye ederim


Diyorsanızki Ben kendi çözümümü kendim yaparım aşağıdaki bilgilere bakın

Sivilcelerinizle oynamak, onları sıkmak, emin olun zaman içerisinde artmalarına ve kalıcı izler bırakmalarına sebep olur. Evet, sıkıldığı an gözeneğin tıkanmasına sebep olan madde dışarı çıkar ama derinin altında onun devamı ve fazlası vardır.

Bu da ilerisi için sorun teşkil eder. Yoksa hala sıkıyor musunuz?
Eğer bu işlemle sivilcelerinizden kurtulmakta ısrarlıysanız da siyah noktalarınız ve ucu belli sivilceleriniz için özel metal çubuklar var. Onlarla daha sağlıklı bir uygulama yapabilirsiniz. Hem de dermatologların onayı bu yönde.

Bacakları jiletle alırken traş kremi ya da tıraş köpüğü yerine banyo köpüğü, sabun kullanıyorsunuz.
Bu durum cildinizin korunmasına yetmez. Kesikler, çizikler oluşabilir teninizde. Bunun için bayanlara özel üretilen traş kremleri ve tıraş köpüklerini kullanmanız önemli. Fakat bu iş için erkek tıraş kremlerini kullanmayın çünkü cildinizin nemlenmesi ve beslenmesi gerekiyor.

Sigara dumanına maruz kalmanız.
Evet, belki sigara kullanmıyorsunuz fakat içilen ortamda durmanız sizi daha çok zarara sokuyor. Vücudunuzda oluşabilecek rahatsızlıkların yanı sıra, cildinizin direncini kaybetmesi, sigara dumanında bulunan kimyasal maddelerin cilde temas ederek özelliğini kaybettirmesi olağandır. Cildinizde oluşacak olumsuz etkiler cildin kendi kendini yenilemesini de önleyecektir.
Sigaranın tüketildiği ortamlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Eğer maruz kalmak zorunda olduğunuz bir mekândaysanız ya da böyle bir iş ortamında çalışıyorsanız cildinizin hava aşabileceği bir yerde olmaya dikkat edin. Cildinizi bu tarz durumlar sonrasında temizleyip nemlendiricilerle canlı tutun.

Makyaj fırçanızı arada bir temizliyorsunuz sonuçta size ait.
Aslında ne kadar yanlış bir düşünce . Çünkü makyaj fırçaları zaman geçtikçe bakteri üretebilme özelliğine sahip. Bu cildiniz için olumsuz bir durum. Ayrıca kirli olan fırça zaten makyaj malzemesini tam anlamıyla tutmaz ve randıman sağlamaz. Bu da cildinizde oluşabilecek lekeler anlamını taşır.

 

Benzer İçerikler

K
Cevaplar
0
Görüntüleme
962
kördügüm
K
K
Cevaplar
0
Görüntüleme
998
kördügüm
K
melegim
Cevaplar
0
Görüntüleme
970
melegim
melegim
Üst