1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Cilt Güzelliği Nelerden Etkilenir ?

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Cilt Güzelliğini Etkiyen Sebepler cilt güzelliği


  Güzel ve hoş bir görüntü vermenin yolu öncelikli olarak sağlıklı ve bakımlı bir ciltten geçer melekler :) Hem içten hem de dıştan iyi bakılan vücut sayesinde cildimiz de ışıl ışıl parlar. Bu yazımızda cilt güzelliğini etkileyen faktörlerden bahsedeceğiz sizlere :)

  [​IMG]


  Kahvenin içerdiği kafein maddesi, sinir sistemini uyarıp zihinsel aktiviteyi güçlendirir. Cilt uzmanları pırıl pırıl parlayan, dinç bir cilde sahip olmanın en önemli yolunun temizlikten geçtiğini söyler. Günlük temizliğimizi yapsak bile farkında olmadığımız bazı etkenler cildimizi olumsuz yönde etkileyebilir. İşte bunlardan bazıları:

  Cep Telefonuna Dikkat;
  Cep telefonunuzla çok konuşmak çene ve yanak çizgilerinizin belirginleşmesini sağlar. Ayrıca telefonunuza yapışan bakterilerden korunmak için de anti-bakyeriyal mendillerinizi çantanızdan eksik etmeyin.

  Havuzda Yüzmek;
  Havuzda yüzdükten sonra duş alsak bile sudaki klor tam olarak temizlenmeyebilir. Cildimizi klordan temizlemek için mutlaka bir duş jeli kullanmaya özen gösterelim.

  Makyajla Uyumak;
  Ne kadar yorgun olsak da uzmanlar yüzümüzü makyajdan arındırmadan uyumamamız gerektiğini söylüyor. Makyaj malzemelerinin ciltte çok uzun kalması bakteri oluşumuna ve enfeksiyona neden olabilir.

  Kahve Tüketimi;
  Özellikle kuru bir cilde sahipseniz mümkün olduğunca az kahve tüketmelisiniz. Unutmayın cildinizin ihtiyacı olan yegane sıvı sudur. Biraz aroma katmak için suyunuza bir dilim limon ya da portakal atabilirsiniz.

  Sivilcelerinizi Sıkmayın;
  Eminiz birçoğunuz yüzünüzdeki sivilceleri sıkmadan rahat etmiyordur. Her ne olursa olsun onlara dokunmayanlar varsa onları alkışlıyoruz. Sivilcenizi sıktığınızda o bölgede biriken kiri derinizin altına yollamış oluyorsunuz.

  Öğün Atlamayın;
  Öğün atlamanın ve yeteri kadar beslenmemenin cilt üzerinde olumsuz etkileri vardır. Doğal gıdalarla beslenerek vitamin alımının devamını sağlamak cildimiz için çok önemli.

  Sıcak Duştan Uzak Durun;
  Birçoğumuz uzun ve sıcak banyolara bayılır. Duş alırken cildiniz kızarmaya başladıysa, özellikle de kaşınacak kadar tahriş oluyorsa duştan çıkma vaktiniz gelmiştir. Aşırı sıcak su cildin en üst tabakasını soyarak cildin kurumasına neden olur.

  Ürünleri Yüzünüzde Denemeyin;
  Yeni bir kozmetik ürünü almak istiyorsunuz. Elbette ki sizin için doğru olanı bulana kadar birkaç farklı ürünü yüzünüze süreceksiniz. Fakat unutmayın bunlardan biri alerji yapabilir. Dolayısıyla herhangi bir kozmetik ürünü denemek için yüzünüz yerine kolunuzun küçük bir bölümünü kullanabilirsiniz.

  Dudaklar;
  Yüz güzelliğinin püf noktalarından birisi kusursuz dudaklardır. Ruj seçiminizi mutlaka nemlendirici içeren ürünler arasından yapın.

  Ağdanın Etkisi;
  Özellikle hassas noktalara ağda yapmak için en az 3 hafta ara verin. Bu süre cildinizin kendine gelmesini sağlayacaktır.
   
Cilt Güzelliği Nelerden Etkilenir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Borsa Nelerden Etkilenir?

  Borsa Nelerden Etkilenir?

  borsa nelerden etkilenir İMKB endeksleri ve işlem gören hisse senetlerinin fiyatları, diğer dünya borsalarında olduğu gibi başlıca üç etmenden etkilenirler; dünya ekonomisinin durumu ve gidişatı, yerel (Türkiye'nin) ekonominin durumu ve gidişatı ve sektör/firmanın durumu ve performansı. Global Ekonomi'deki herhangi bir gelişme tüm ülke ekonomilerini az veya çok etkileyeceği gibi, o ülkedeki...
 2. Cilt sağlığı ve güzelliği nelerde gizli?

  Cilt sağlığı ve güzelliği nelerde gizli?

  Yediğimiz gıdalar cildimizi nasıl etkiliyor? Dr. Ayfer Aydın, "Dış görüntümüz iç sağlığımızın aynasıdır ve yediğimiz gıdalar da dış görünüşümüzü önemli ölçüde etkiler" dedi. Aydın cildi sağlıklı ve güzel kılmanın formülünü anlattı.Memorial Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Uz. Dr. Ayfer Aydın cilde, saçlara, tırnaklara, gözlere canlılık katabilmenin sırrının beslenmede olduğunu...
 3. Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı

  Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı

  Cilt Güzelliği İçin Neler Yapılmalı Sorusuna verilecek cevap aslında bitkilerde geçmektedir kimyasal cilt ürünlerinden uzak durunuz sağlığınızı seviyorsanız Cilt güzelliğide en etkili ürün Yosun Üzüm Çekirdeği Kremi dir heryerde olan ucuz bir çok markanın üretiği ama diğer pek çok pahalı ürünlerden etkilidir denemenizi tavsiye ederim Diyorsanızki Ben kendi çözümümü kendim yaparım aşağıdaki...
 4. Akrep Burcu Kadını Nelerden Etkilenir?

  Akrep Burcu Kadını Nelerden Etkilenir?

  akrep burcu kadını nasıl etkilenir nelerden hoşlanır etkilemenin yolları ile ilgili bilgiler burada melekler Her burç bildiğiniz üzere kendine has özellikler taşır melekler :) Gerçi bunda yükselen burcun da etkileri olduğu gözlenir.Buna göre eğer bir akrepseniz bakın sizi etkilemenin yolları nelermiş,bakalım tutuyor mu,yorumlarınızı bekliyoruz:tik: Oldukça enerjik olan Akrep bayanı her...
 5. Anne Karnındaki Bebek Nelerden Etkilenir?

  Anne Karnındaki Bebek Nelerden Etkilenir?

  anne karnındaki bebek nasıl etkilenir,anne karnındaki bebeğin ruhsal gelişimi,anne karnındaki bebek nelerden etkilenir,anne karnındaki bebeğin gelişim süreci hakkında bilgiler Hamilelikte ruh halinizin, yediklerinizin, dinlediğiniz müziğin bebeğin gelişimini etkilediğini biliyor musunuz? Annenin hamileyken beslenmesi ile bebeğin karakteri arasında ilişki var mı? Anne karnındaki bebekle...

Sayfayı Paylaş