1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Cilt Kırışıklıklarına Karşı Hacamat ve Sülük Tedavisi

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  hacamatın faydaları nelerdir cilt kırışıklıkları için
  Sevgili melekler, eski zamanlarda kozmetik sektörünün bu derece gelişmiş olmaması sebebiyle insanlar tamamen doğal uygulamalarla bakımlarını yapmaktaydılar. Geçmişten günümüze gelen bu uygulamalardan ikisi, hacamat uygulaması ve sülükle tedavi yöntemleridir. Bu yazımızda cilt kırışıklıkları için hacamat ve sülük uygulamaları ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz sizlere.. :)


  [​IMG]


  Cilt güzelliğini ve parlaklığını kanın dolaşımından elde eder.

  Eğer vücuddaki kan dolaşımı yavaşlarsa veya tıkanırsa vücut hantallaşır, kendini sürekli yorgun ve bitkin hisseder.

  Hacamat Kan dolaşımını ve vücüttaki atıl sistemi yavaşlatan pis kanı dışarı almak için kullanılan en eski ve en hızlı tesir eden yöntemdir.

  Cildin yıpranmasında en önemli faktörlerden biride sürekli içe dönük düşünceler gam keder ve tasa hali cildi yıpratır, insanı olduğundan daha yaşlı gösterir. Bu da kişinin meşrebi ile alakalıdır.

  Cilt güzelleştirici olarak Hacamat bir çok kimyasal ilaçdan hatta botoks adı ile anılan kimyasaldan daha tesirli ve etkilidir. Bu kimyasalın zararları gibi hiç bir zararı veya yan etkiside yoktur. Cilt güzelliği tedavisinde HAcamat konusunda uzmandan işin tıbbi yönlerini kavramış ehil kişiye yaptırmak daha iyi sonuç verir. Hacamat yapan kişinin doktor veya hemşire olması şart değildir. Ama hacamat yapan kişinin asgari kuralları ve hacmatın çalışma prensiblerini anlayarak yaparsa hacamat dahada fayda sağlar.

  Cilt güzelliği tedavisinde bir diğer etkili yöntemde sülük tedavisidir. Sülük ve hacamat birliktde daha güzel sonuç verir. Yüzlere sülük yapmadan önce kişinin asgari 5-6 seans hacamat yaptırmış olması zorunluluğu vardır.

  Zira hastanın kanındaki toksik miktarı yüksek olursa yüze takılan sülüklerin iz bırakma riski vardır. Ömründe hiç hacamat veya sülük yaptırmamaış birisi 5-6 seans hacamat dan sonra kanı toksik maddelerden büyük oranda temizleneceğinden iz kalma riski asgari düzeyde olur.

  Birde doğru cins sülüklerin uygun sinirlere tutturulması gerekliliği vardır. Cilt kırışıklığı tedavinde bir diğer etkili yöntem ise düzenli zikir dir. İnsan zikir çektikçe aurası kalınlaşır ve kan dolaşımı düzene girer. yüzü nurlanır.

  Eski Havas kitapları cilt güzelliği ve kırışıklığı için akşam yatsıdan sonra 'Nur Suresi ilk 7 ayetini' ve/veya Yusuf Suresi ilk 10 ayetinin günlük 100 adet sayıda düzenli okumanın gerekliliğini yazarlar.

  Bütün harici tedavilerde olduğu gibi Hacamat seansı başlangıcı hemen akabinde hastanın Karaciğer ve bağırsak temizliği yaparsa tedavi süreci hızlanır ve çok faydasını görür.

   
Cilt Kırışıklıklarına Karşı Hacamat ve Sülük Tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sülük tedavisi

  sülük tedavisi

  sülüğün faydaları sülükle tedavi merkezleri sülük tedavi merkezi sülükle varis tedavisi sülük tedavisi varis Genel Bilgiler Sülüklerin medikal alandaki ilk kliniği yaklaşık 2500 yıl önce kurulmuştur… Mikro cerrahide ve plastik cerrahide Tedavi edilecek bölgede küçük bir ısırıkla işe koyulan bu küçük omurgasız hayvan kirli kanı emerek vücudun kan dolaşımını sağlar. Mikro cerrahide ve plastik...
 2. lazerle cilt kırışıklığı tedavisi

  lazerle cilt kırışıklığı tedavisi

  Cilt Gençleştirme : Lazer ile cilt gençleştirme bu alandaki diğer yöntemlerden birçok noktada daha avantajlıdır. Bunlar arasında uygulamadaki hassasiyet, hiç veya çok az kanama olması, sayılabilir. Ancak yine de lazer ile cilt yenilemesi istisnasız herkes için geçerli bir yöntem değildir. Bazı vakalarda dermabrazyon ve kimyasal peeling gibi alternatif bir yöntem bugün dahi daha iyi bir seçim...
 3. Sülük Tedavisi Nedir ve Nasıl Yapılır?

  Sülük Tedavisi Nedir ve Nasıl Yapılır?

  bu konu sülük tedavisinin faydaları hakkında genel bilgiler içermektedir. Alternatif tıp dünyasın da önemli bir yeri olan sülük tedavisinin hangi hastalıklar karşısın da kullanıldığı ve sülük tedavisinin faydaları hakkında genel bilgileri sizler için paylaşıyoruz. Sülük tedavisi, atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, iltihaplı...
 4. Kırışıklık ve sarkmalara karşı en etkili yöntem

  Kırışıklık ve sarkmalara karşı en etkili yöntem

  Ultrason teknolojisinden faydalanarak uygulanan Ultherapy Plus protokolü ile cildin en alt tabakasına inilip kollajen artırımı ve gençlik hücrelerinin çoğalması sağlanıyor. Böylece cildin en altından en yukarıya doğru gençleşme elde ediliyor. Bu sayede yüzde oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar herhangi bir cerrahi müdahale olmadan kendiliğinden yok oluyor. Yarım asırdan fazla bir süredir...
 5. Kırışıklıklara karşı cilt bakım önerileri

  Kırışıklıklara karşı cilt bakım önerileri

  Bayanlar için cilt güzelliği çok önemlidir.Yaşa göre daha güzel daha genç görünmek adına bir çok bayan bıçak altına yatıyor,bir çok bayanda güzellik merkezlerinin yolunu aşındırıyor.Oysaki düzenli bir şekilde evde yapacağınız doğal ürünlerle cilt güzelliğinizi koruyabilirsiniz.Nasılmı ?İşte denenmiş ve güzel sonuçlar alınmış cilt bakım önerilerimiz.Bu arada konumuz cilt bakımından açılmışken...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş