cilt lekeleri geçer mi acaba?

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
cilt lekeleri geçer mi acaba?
çil geçer mi benler geçer mi ben
Yüzde oluşan, gerek güneş gerekse sağlıksız beslenme ve düzensiz uykuyla meydana gelen cilt lekeleri nasıl geçer, işte bu biz kadınlar için büyük sorun değil mi meleklerim?
Cilt lekeleri stres, sağlıksız beslenme, sigara içme, korunmasız olarak güneşe çıkma, kalitesiz ve sağlıksız kremler kullanma, yetersiz beslenme ve hamilelik gibi nedenlerle meydana gelir.Yüzün derisi bozulabilir, rengi esmerleşir yer yer kararır ve kahve renginde cilt lekeleri görünür.
Bu durumda cildin kendini yenilemesi sağlanmalıdır.Düzensiz yaşantı da gözden geçirilmeli, hayata bir çeki düzen verilmelidir yoksa erken yaşlanma kapınıza dayanıverir.
Ciltte meydana gelen bu sevimsiz lekeleri için önerimiz var :

silence-2251.jpg

Güzelliğin ilk kuralı berrak bir cilttir.ama ne yazık ki çoğu zaman başbelası sivilceler yüzünden yüzümüz matlaşıyor.ilk olarak sivilcelerle ergenlik döneminde karşılaşıyoruz.bu dönemde genellikle hormonal dalgalanmalar nedeniyle oluşan sivilceler yetişkinlik döneminde de yakamızı bırakmayabiliyor.
sivilcelerin yanlış beslenme,diyetler ve güneş kremleri gibi birçok nedeni olabiliyor.bunların dışında yetişkinlik döneminde sivilce oluşumuna zemin hazırlayan etmenler :
saç jöleleri ve briyantin gibi şekillendiriciler saç çizgisinin çevresini yağlandırarak, gözenekleri tıkayarak bakteri oluşumuna neden oluyor. yine ağda , cımbız kullanmak ve tüy dökücü kremler gibi yüzdeki tüylerden arınma yöntemleri cildi tahriş edebiliyor.
Güneş ve rüzgar gibi teninizin mağruz kaldığı çevresel faktörler cildinizin kuruyup çatlamasına ve gözeneklerin tıkanmasına neden olabiliyor. Büyük beslenme değişiklikleri de, örneğin; düşük karbonhidrat ve yüksek protein tüketmek ya da aniden tek çeşit besin tüketmeye başlamak, vücudunuzda olumsuz değişikliklere yol açabiliyor.
Stres hormonları hücrelerin kalınlaşmasına, gözeneklerde tıkanıklığa ve ciltte yapışkanlık hissine neden olur. Ayrıca bu hormonların etkisiyle sivilceler daha kırmızı, büyük ve ağrılı hale gelebiliyor.

arkadaşlar ben bi dönem bu lekelerle savaştım
bende guatır olduğunu öğrenmemide lekelerim sağladı lekelenmeler ve yüzümdeki şişliklerden şüphelendim ben üstelikte lekeler sadece kahverengi değildi beyaz lekelerde oldu yüzüme bakan sana noldu dediğinde çok üzülürdüm dr. um geçmeyebilir bunlar hormonlorla alakalı dedi
ama ne duyduysam denedim ne ilacı dedilerse aldım parsına bakmadan ...sonuçmu şimdi yok denicek kadar azaldı fondoten kapatıyo yani
çok şükür atlattım ama şimdi güneşe korumasız çıkmıyorum...

ben 14 yaşındayım yüzümde ben var çok rahatsız oluyorum nasıl gidecekler büyüdükçe azalırmı lütfen yalvarırım cevap yazınn .ss

valla üzülmeyin arkadaşlar geçiyor gerçekten bende uzun zaman kurtulamadığım lekerin kullandığım ürün sayesinde azaldığını görünce çok mutlu oldum kullanımıda fiyatıda çok uygun adı bio-taches ürünün tavsiye edebilirim arkadaşlar..

bildiğim kadarıyla büyüdükçe daha da artabiliyor ki bunun asıl nedeni güneşe daha çok maruz kalma. o yüzden lillynin bahsettiği biotaches senin de işini görecektir. fazla korkmana da gerek yok

bildiğim kadarıyla büyüdükçe daha da artabiliyor ki bunun asıl nedeni güneşe daha çok maruz kalma. o yüzden lillynin bahsettiği biotaches senin de işini görecektir. fazla korkmana da gerek yok

çok doğru o yüzden mümkünse olabildiğince erkenden başlamak çok hızlı çözüme ulaştıracaktır geçirektir lekeleri bio tachesı tavsiye ederim..

Geri