Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Cilt Lekeleri Tedavisinde Lazer Teknolojisi

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  cilt lekeleri tedavisi, lazer teknolojisi, kullanımı, nasıl olmalı, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz
  [​IMG]


  Sevgili melekler,
  Artık güneşten kaynaklanan lekeler,doğum lekeleri ve çillerden kurtulmak gelişen teknolojiyle birlikte çok kolaylaştı.Bu konuda kullanılan yöntemlerden biri de lazer teknolojisi..

  Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisinde, alanında uzman hekimin dikkatlice yaptığı fizik muayenesinden sonra yapılması için planlanır.

  Cilt lekelerinde sıklıkla uygulanan tedavi yöntemleri nelerdir?

  Medikal tedavi: Kullanılan bir takım ilaçlar sayesinde lekelerin renginin soldurulması yani cilt lekelerinin renginin açılması sağlanır. Ancak bazı kişiler bu cilt leke tedavisini pek de basarılı bulmaz.

  Peelingler. Kimyasal asitler ya da mekanik dermabrazyon aletler ile cilt lekelerinin rengini soldurularak yapılan tedavidir. Ancak peeling cilt lekesi tedavisi, uzun süreli bir tedavi süreci olup, maliyeti de çok yüksektir. Bunun yanında dermabrazyon işlemi belli risklere de sahiptir. Örneğin peeling sonrası deri de kalıcı skar oluşmaktadır.  Kriyoterapi: Cilt lekelerinin tamamen dondurularak yok edilmesidir. Maliyeti son derece yüksek ve skar kalma riski yüksek bir leke yok etme tedavisidir.

  Lazerterapi: Leke dövme tedavisi için özel olarak üretilmiş olan lazer cihazları ile çok kısa sürede etkin bir leke tedavisi sağlanmaktadır. Üstelik maliyeti oldukça düşük ve kısa sürede çok başarılı sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir.

  – Lazerle Cilt Lekesi tedavisi nasıl yapılır?

  Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılmakta olan lazerler, yalnızca bu tıbbi sorun için üretilmiş olan özel cihazlardır. Bu lazer cihazlar ile sadece cilt lekesi tedavisi yapılır. Bir takım kliniklerde farklı amaçlar için kullanılan(epilasyon, damar tedavisi gibi) lazer cihazları ile cilt leke tedavilerinin yapılması mümkün değildir.

  - Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi kaç seans gereklidir?  Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisinde, cilt lekelerinin yapısına, yoğunluğuna ve oluşma şekline göre 1 ila 4 seans yeterlidir. Her seans arasındaki sürede 4 ila 6 haftadır. Yani cildinizdeki lekeler 1 ila 4 ay içersinde tamamen yok olabiliyor.

  - Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi Seans süresi nedir?

  Lazer ile cilt lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız 40 dakikalık bir leke tedavi süreci seans basına yeterlidir.

  - Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi Seans ücreti nedir?
  - Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi seans ücreti cilt lekelerinizin çokluğuna genişliğine ve yapısına bağlı olarak değişmektedir ve muayene sonucu hekiminiz tarafından belirlenir.

  - Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi sonrası lekeler tekrar oluşabilir mi?

  Lazer ile cilt lekesi tedavisi yaptırdığınız alanda, tedavi yapılmayan alana göre cilt lekesinin tekrar oluşma olasılığı çok daha azdır.

  - Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi kimlere uygulanmaz?

  Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi asla hamilelere ve 12 yasından küçüklere uygulanmaz.

   
Cilt Lekeleri Tedavisinde Lazer Teknolojisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cilt lekeleri

  Cilt lekeleri

  Leke, hem kadın hem erkeklerde en yaygın görülen cilt rahatsızlıklardan biridir. Lekelerin birçoğu özellikle yanak, alın ve çeneye yerleşir, yüze daha mat ve pürüzlü bir görüntü verir. Bunun dışında vücutta, sırt, göğüs ve el üstünde de çıkabilirler. Leke konusunda her şeyden önce dikkatli bir fizik muayene ve iyi bir anemnez şart. Lekeler, doğuştan, çocukluk ve hamilelik döneminde geçirilen...
 2. IPL (Soğuk Lazer) İle Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

  IPL (Soğuk Lazer) İle Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

  soğuk lazer nedir ıpl lazer cilt lekeleri için tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Güneş lekeleri , doğum lekeleri ya da sivilce lekeleri sebebiyle bazen hayata küseriz melekler :) Oysa ilerleyen ilerleyen tıbbi-teknolojik ve bitkisel tedavi yöntemleriyle cilt lekeleri derdinden kurtulmamız mümkün. Aynalarla küsmemize sebep olan cilt lekeleri için soğuk lazer de denilen IPL...
 3. Karbon tedavisiyle cilt lekelerine son

  Karbon tedavisiyle cilt lekelerine son

  Karbon kremi daha önce kıl tedavisinde lazerden etkilenmeyen beyaz kılların kökünü boyamada kullanılıyordu. Zamanla sivilceleri iyileştirdiği, cilt kalitesini arttırdığı fark edilince başka uygulama alanlarıda araştırıldı ve karbon peeling keşfedildi. Denemeler genel olarak Uzakdoğu daesmer, lekeli sivilcesi bol hastalarda yapıldı. Yapılan çalışmalarda akne tedavisi sırasında karbon kremi...
 4. Lazerle cilt lekeleri geçiyormu?

  Lazerle cilt lekeleri geçiyormu?

  cilt lekeleri sadece yaşlılık belirtisi değildir genç kişilerde de bulunur ve cilt lekesi ne yazık ki bizi olduğumuzda yaşlı ve sağlıksız gösterir. Kullanılan ilaç tedavisi ve kremler yetersiz kaldığında çaresizliğe düşmeyin. Cilt lekelerinin artık sizinle yaşamak zorunda değil. Lazer tedavisiyle leke sorununuza kalıcı bir çözüm geliyor. Lazer tedavisi nedir? Lazer tedavisi pek çok alanda...
 5. Lazerle Yüz Gençleştirme

  Lazerle Yüz Gençleştirme

  Yüz cildinin yaşlanmasıyla beraber güneş ışığının da etkisiyle ciltte harabiyet oluşmaktadır. Bu harabiyet yüz ve eller gibi güneş alan yerlerde daha fazla görülmektedir. Yanlış güneşlenme ve güneş koruyucu kullanmama buna daha fazla olumsuz etki yapmaktadır. Ciltte kırışıklıklar ve lekeler meydana gelmektedir. Ciltteki meydana gelen bu değişikliklerin düzeltilip, cildin yenilenmesinde...

Sayfayı Paylaş