1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Cilt Tipinizi Nasıl Tespit Edeceksiniz?

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  cilt tipi, nasıl tespit edilir, nasıl anlaşılır, ipuçları, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz


  [​IMG]


  Sevgili melekler,
  Cildimize ve özellikle yüzümüze uyguladığımız kozmetikleri cilt tipimize göre seçeriz.Cilt tipimizi tayin etmenin yolu da cilt tiplerini iyi tanımaktır.

  Kuru Cilt Tipi

  Cilt gözenekleri nazik ve hassastır. Cilt; sabunla yıkandıysa cildinizin gerildiğini hissedersiniz. Cilt derisi pul pul olup dökülür, kaşınır. 20’li yaşların hemen sonrasında cilt çok gergin olduğu için göz, dudak çevresi ve alında ince kırışıklar görülür.

  Eğer kuru cilde sahipseniz; soğuk suyla yıkamayın. En ideali ılık suyla yıkamaktır. Cilt türünüze uygun yoğun nemlendirme kremini günlük olarak uygulayın.

  Karma Cilt Tipi

  Çok sık rastlanan bir cilt türüdür. Yağ bezlerinin bazı bölgelerde yoğun, bazı bölgelerde yetersiz çalışması nedeniyle alın, burun ve çene bölgesinde yağlanma; diğer bölgelerde kuruma görülür.

  Karma ciltler; bakımı en zor ciltlerden biridir. Nemlendirici kreminizi mutlaka karma ciltlere özel içeriklerde olanlar arasından seçmelisiniz. Günlük temizliğinize özen göstermelisiniz.

  Yağlı Cilt

  Fazla çalışan yağ bezleri sonucunda cilt gözenekleri açılır ve genişler. Burun ve çene bölgesinde siyah noktalara ve sivilcelere sıklıkla rastlanır.

  Eğer yağlı cilde sahipseniz; cildinizin yağını dengeleyecek ürünler tercih etmeli ve mutlaka hafif yoğunlukta nemlendirme kremlerini kullanmalısınız.

  Normal Cilt

  Çok ender rastlanan cilt tipidir. Sivilce, siyah nokta, kuruma, kızarıklık görülmez. Bir bebeğin cildi gibi pürüzsüzdür.
  Normal cilde sahip şanslı kişilerdenseniz cildinize iyi bakın. Günlük temizliğini ihmal etmeyin.

   
Cilt Tipinizi Nasıl Tespit Edeceksiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cilt tipine göre doğru fondöten nasıl seçilir

  Cilt tipine göre doğru fondöten nasıl seçilir

  fondöten nasıl seçilir fondoten nasıl seçilir doğru fondoten cilt rengine göre rengi Makyajın olmazsa olmaz ürünlerinden biri de fondötendir. Biz kadınlar için kurtarıcı olma özelliği taşıyan fondöten, yüzün renginin güzel ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlar. Bu özelliklerinden dolayı tüm kadınlar tarafından tercih edilen bir üründür. Ancak fondöteni ne kadar doğru kullanabiliyoruz?...
 2. Cilt Tipine Göre Nemlendirici Seçimi Nasıl Olmalı?

  Cilt Tipine Göre Nemlendirici Seçimi Nasıl Olmalı?

  nemlendirici, nasıl seçilir, cilt tipine göre, seçim nasıl olmalı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Hiç birimizin cildi diğerine benzemez.Bu yüzden tavsiyeyle krem kullanmak cildimiz için çok kötü sonuçlar doğurabilir.Cilt tipimize göre seçim yapmak en doğrusu olacaktır.Hatta cildimiz sorunluysa bir uzmandan yardım almak... Hafif nemli cilde sürülürse...
 3. Cilt tipi nasıl belirlenir

  Cilt tipi nasıl belirlenir

  cilt tipi nasıl belirlenir, tespit edilir, çeşitleri, öğrenmek ve dahada dahası burada arkadaşlar Sağlıklı ve güzel bir cilt için bakım, bakım yapmak için de cilt tipini öğrenmek gerekir Melek'lerim. Peki cilt tipi nasıl tespit edilirmiş; buyrun bu makalemizde bilgi edinelim:) Güzellik salonu olan estetisyen arkdaşlarını cilt analizini kolayca yapabileceklerdir. Bir de salonu vegerkli...
 4. Cilt Tipimi Nasıl Belirlerim ?

  Cilt Tipimi Nasıl Belirlerim ?

  Bu konu; cilt tipi belirleme hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bir bakım ya da makyaj ürünü almak için kozmetikçiye ya da eczaneye girdiğinizde size hemen cilt tipinizi sorarlar. Cilt tipine göre üretilen kozmetik malzmeleri cildin gereksinimlerine cevap verecek şekilde imal edilmiştir. Bu sebeple cilt tipinin iyi bilinmesi gereklidir. Eğer cilt tipinizi bilmiyor ve öğrenmek...
 5. Cilt Tipinizi Nasıl Anlayacaksınız?

  Cilt Tipinizi Nasıl Anlayacaksınız?

  Bu sayfa; Cilt Tipinizi Nasıl Anlayacaksınız konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, cilt tipinizi bilmeniz bakım ürünlerini seçmekte yararlanabileceğiniz önemli bir bilgidir. Cilt tipinize göre makyaj malzemeleri ve bakım ürünleri alarak daha sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için ise cilt uzmanına görünmenize gerek yok. Evde kendiniz de nasıl bir...

Sayfayı Paylaş