Cilt toniği nedir nasıl uygulanır

M

Misafir

Forum Okuru
Cilt toniği nedir nasıl uygulanır
cilt toniği, nedir, nasıl kullanılır gibi merak ettiğiniz tüm bilgiler burada arkadaşlar.84dd38be443021.jpg


Cilt temizliği ve güzelliği için gerekli olan tonik hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler.

onik Hakkında Bilgiler;

Tonik; cilt temizliği yaparv e gözenekleri sıkılaştırır. Gece uyumadan önce ve sabah uyandığınızda günlük cilt temizliği yaparken tonik kullanmanın çok büyük önemi vardır. Tonik, ilk adımda cildinizdeki yağ, toz, makyaj gibi kalıntıları derinlemesine temizler; cilt gözeneklerini sıkılaştırıp daha canlı ve genç kalmasını sağlar.

Toniğinde içeriğinde cilt sağlığını ve güzelliğini koruyacak farklı maddeler vardır. Gül suyu, maden sodası, salistik asit gibi karışımlarla sizde evde tonik hazırlayabilirsiniz.

Cildinizde sivilce, akne sorunu yaşıyorsanız; düzenli tonik kullanımıyla çözüme ulaşabilirsiniz. Sivilceli ve akneli ciltler için üretilmiş tonikler; ciltteki yağ dengesini düzenler ve cildi kurutmadan fazla yağı alır ve sağlıkla parlamasını sağlar. Özellikle içeriğinde alkol olan tonikler yağlı ciltler için idealdir. Cilt gözeneklerinin tıkanması sivilce ve akneye yol açar ancak alkol içerik tonikler cilt gözeneklerini derinlemesine temizler ve cildin nefes almasını sağlar.

Kuru ya da normal cilt türüne sahipseniz içeriğinde alkol olmayan tonikleri tercih etmelisiniz. Gül suyu, maden sodası gibi içeriklere sahip tonikler; ciltteki ölü derileri temizler ve canlılık kazandırır. Cildi yağlandırmadan, PH dengesini düzenler.

Cildinize Tonik Nasıl Uygulanır ;

Cildinizi temizleme jeli, sabun ya da losyonla temizleyin.Bir parça pamuğun üzerine yeteri miktarda tonik dökün.Sonra bastırmadan, dudak ve göz çevresine değdirmeden tonikli pamukla yüz ve boyun bölgenizi silin.1 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.Cilt türünüze uygun kremle nemlendirme yapın.istediğiniz cilde kavuşun.
 
Üst