1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Çim Adam Deneyi hakkında bilgiler

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Çim Adam Deneyi Nedir Çim Adam Deneyi


  Merhaba Melek'ler, çocukken en sevdiğiniz etkinlik olan çim adam deneyi hakkında bilgileri paylaşıyor ve o günlere götürüyoruz sizleri :)

  [​IMG]


  Çim adam deneyi çocukların kendi başlarına toprakla neler yapabileceklerini gösteren bir deneydir. Özellikle de çim adamın saçlarının büyümesini bekleyip onları kesmek en çok sevdikleridir.

  Çim Adam Deneyi;
  * 1 adet kadın çorabı, küçük bir kap dolusu toprak, çim tohumu, su, ikisi büyük biri küçük 3 adet düğme, boncuk, yapıştırıcı.

  Çim adam yapılışı: Elimizdeki toprağın bir miktarını çim tohumumuzla karıştırıp bayan çorabının içine boşaltalım. Geri kalan toprağımızı ise onun üzerine dökerek çorabımızın ağzını sıkıca bağlayalım. Çim tohumlarının bulunduğu kısım üste gelecek şekilde çorabı ters çevirelim. Düğme, boncuk gibi malzemeleri çorap üzerine yapıştırıp ağız, göz ve burun yapabilirsiniz. Çim adamımız hazır.
  Her gün suladığımızda topraktaki tohumların bir süre sonra yeşermeye başladığını ve uzadığını görüyor olacağız.
   
Çim Adam Deneyi hakkında bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çim Hokeyi Hakkında Bilgiler

  Çim Hokeyi Hakkında Bilgiler

  çim hokeyi malzemeleri badminton resimleri disk atma Çim Hokeyi dünyada futboldan sonra en popüler ikinci spormuş duyunca ben çok şaşırdım... Peki bu kadar popüler olan bu çim hokeyi nedir, nasıl oynanır :tik: Çim Hokeyi, dünyanın birçok bölgesinde oynanan bir açık alan oyunudur. Oyun, ka­dınlar, erkekler ya da karma takımlar arasın­da oynanır. Amaç, küçük sert bir topu ucu kıvrık...
 2. Çim Adam Kaç Günde Büyür

  Çim Adam Kaç Günde Büyür

  Arkadaşlar acaba Çim Adam Kaç Günde Büyür
 3. Çim Adam Deneyi Nedir

  Çim Adam Deneyi Nedir

  Merhaba arkadaşlar bu Çim Adam Deneyi Nedir acaba
 4. Çim Adam Nasıl Büyütülür

  Çim Adam Nasıl Büyütülür

  Çim Adam Büyütme Çim Adam Nasıl Büyütülür Merhaba Melek'ler, bu yazımızda okul çağlarımızda ki en çok sevsdiğimiz etkinlikten bahsedeceğiz ve belki çocuklarımızada bu etkinliği sevdireceğiz. Çim adam büyütme etkinliği hakkında bilgiler sizleri bekler Melek'ler:) Çim adam hepimizin çocukken yaptığı ve en çok sevdiği bir etkinlikti Çim adamları önceleri kendimiz evde yapıyorduk, daha...

Sayfayı Paylaş