Çin Aşısını olmak istemiyorum

C

chinacovid

Forum Okuru
Çin Aşısını olmak istemiyorum

Çin aşısı mı Abd Almanya Aşısı mı hangisi Çin aşısını olmak istemiyorum.​

Sürecin başından bu yana Covid ile ilgili bilgileri sakladıkları yavaş yavaş gün içine çıkan bir ÇİN'den bahsediyoruz. Ben bilime inanan insanlardanım eşşek değilim anlayacağınız. Bir hastalığın eğer yapılmış aşısı var ise bunu kullanmamak salaklık olur. Hem bilimsel hem islami olarak ta bu düşüncede olduğumu sizlere söylemek isterim kızlar. Tamam aşı olacağız ama hangisi ?
çin aşısı olmak istemeyenler.jpg

Ben Çin Aşısını Olmak istemiyorum​

Bu derken, süreci değerlendiriyorum. Geçen izlediğim bir doktor ( ki youtube üzerinden konuşuyor ) Çinde süreci takip eden büyüklerden birisi. İsmini şimdi hatırlayamadım. Süreçte binlerce vaka varken bizler on dedik bilmem ne dedik diyor. Test yapılmaya başlandığında özellikle Covid testini yapan Çinde bulunan labaratuvarlara gelen talimatla vakaların gizlendiği vs vs bir çok şeyden bahsediliyor. Daha düne kadar bizim ülkemizde de benzer durum yaşandı en azından vakaların kaç olduğu hep yalanla dolanla anlatıldı.

Şimdi soruyorum kızlar ben bu aşıyı olmak istemememde haksız mıyım ? Bilimsel olarak DSO çıkar evet koruyuculuğu bu derse, ya da etkili yetkili Türkiye haricindeki bir ağız, bir topluluk derse ki evet bu aşı %100 e yakın koruyor derse ancak Çin aşısını kullanırım. Onun haricinde kesinlikle kullanmayı reddediyorum. Benim gibi çin korona covid aşısı olmak istemeyenler var mı ?

Bu musibet elbet bir gün bitecek onla ilgili şüpemiz yok. Akıllı yaratılmışız öyle ya da böyle bulunacak bu aşının en etkilisi ama, yalan söyleyenlerin yaptığı bir şeyi kullanmayı reddediyorum. Ha parasız olacak ilk dozları belki ama en az üç beş doz mu daha fazla mı ne kullanmak zorundaymışız. Bana kalırsa da aşılar içinden insanların tercih yapılması sağlanmalı.

Yani önümüze biz bunu getirdik bunu kullanın demelerini kesinlikle kabul etmiyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar, Evet bende yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Ben de aynen sizin gibi düşünüyorum. Sürecin başından beri yalan söyleyen her kim olur ise olsun çıkacak ben buldum diyecek ben de onu alacam. Bir de ne bileyim Türkiye Sağlık Bakanlığı'nın neden Çin aşısı diye direttiğini anlamış değilim. Belki daha ucuzdur diye. Ama bana kalır ise ABD-ALMANYA tarafından çıkartılan Pfizer aşısı daha başarılı gibi olcak. Muhtemelen de bunun ücreti bu kadar size bırakıyoruz buyrun isterseniz bunu kullanın diyecekler.

Biz getirdik ücretsiz işte bunu kullanın mantığı ekonomisi bu kadar bozuk ülkemizde malesef önümüze dayatılacaktır diye düşünüyorum. BEKLEYELİM ve görelim.

Ben de Çin aşısını kesinlikle olmayacağım. Dediğiniz gibi birileri bilimsel olarak yüzde yüz şöyledir böyledir deyip kesinlik kazandırır ise belki düşünebilirim. Ne kendime ne aile eşrafıma kesinlikle yaptırmam bu ayışı bu şartlarda.

Geri