Çin Aslanı- Chow Chow

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Çin Aslanı- Chow Chow
çin aslani çin aslanı fiyatları aslanı chow chow fiyatları chov chov

Kim der buna aslan diye şu sevimlililiğe bakın yerim ben bunu yerim :D:D

cin-aslani-6741.jpg

cin-aslani1-1470.jpg

cin-aslani2-1690.jpg

Kökeni: 19. Yüz yılın ortasında İngiliz tüccarlar tarafından İngiltereye getirildi.Bu cinslerden biri daha sonra VII. Edward adıyla tahta çıkan zamanın galler prensine armağan edildi.

Tanımı: Aslına benziyen, vakur bir hayvandır. Başı iri, kafatası düzdür. Yüzü gözlerine doğru genişler, ucu sivri, siyah burnuna doğru daralır. Gözler küçük, çekik, siyah. Kulaklar üçgen, dik, öne doğru, Dil, damak, diş etleri ve dudaklar mor olmalıdır. Uzun sık tüyleri, yünsü bir ikinci tüy tabakası vardır. Boyun tüylerinin bolluğu ona bir aslan görünümü verir. Renkler sarımsı kahve, kızıl, krem, mavi, siyah, gümüş, gri ya da nadiren beyaz. Daima tek renklidir. Lekeli olmamalıdır. Yükseklik; 48.4·50.B cm. (45.7 cm.nın altında olmamalıdır), ağırlığı 24-27 kg. Göğsü geniş. Kuyruk: tüylerle kaplı, kalın sırta doğru kıvrık.

Kişiliği: İçe dönük ilgisiz ve aldırışsız bir hali vardır. efendisine karşı çok sadık ve samimi bir köpekdir. Burunluk takılmasından ve kayışdan pek hoşlanmaz. Bunun dışında nazik, temiz ve sabırlıdır.

Sakin insanlara uyum sağlaya bilen bir köpektir. Özelikle yaz aylarında sık sık fırçalanmalıdır. Geçmişde bekçi köpeği, kurt avcısı ve kızak köpeği olarak kullanıldı.

Cevap: Çin Aslanı- Chow Chow

Çok şeker yaaaa bayıldım ben buna...

Geri