Çin Malı Telefonlarla Orjinalleri Arasında ki Farklar

T

TİTAN

Forum Okuru
Çin Malı Telefonlarla Orjinalleri Arasında ki Farklar
çin malı telefonlar orjinalleri arasında ki farklar nelerdir nelee dikkat etmek gerekir sahte telefonlar ile ilgili bilgiler burada melekler
Özellikle 2-3 senedir çıkan Çin malı telefon furyası eski çekiciliğini yitirdi melekler :) Telefon satan firmaların uyarılarıyla bilinçlenen tüketici artık çin malı telefonlara rağbet göstermiyor.Sebebi de malum ,kısa zamanda sahibine yeni bir telefon aldırması :)


cakmatel-362.jpgHala piyasada satılan Çin malı telefonlar bazı özellikleriyle orjinallerinden ayrılıyorlar.Bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz;
Bunlardan ilki bu tip telefonların birçoğunda java desteği yoktur. Yani sonradan telefonunuza oyun uygulama yüklemek istediğinizde ortada kalırsınız.

İkincisi SAR yani yaydığı radyasyon oranı çok yüksektir. Özellikle bilim adamları bu tip kalitesiz malzemelerdne üretilen telefonların SAR değerinin çok yüksek olduğunu normal telefonların 5 ile 10 katı daha fazla radyasyona tabi tuttuğunu açıklamışlardır. Bu oran belki kısa sürede bize zarar vermeyebilir ancak kirlenen dünyada uzun vadede hiç beklemediğimiz zararlar verebilir.

Bu tip telefonların çoğu ülkemize kaçak yollarla gelmektedir. Özellikle önde gelen firmaların (Nokia,iPhone,Samsung vs.) piyasada tutulmuş modellerinin sahtelerine Dikkat etmeniz gerekmektedir. Kesinlikle bu ürünlerin kayıtlı olduğunu belgeli görmeden almayın. Dört gün sonra telekominikasyon tarafından kaçak deyip kapanırsa mağdur olursunuz hiçbir hak iddia edemezsiniz.

Ürünün teknik özelliklerine çok Dikkat edin. Üzerinde yazan özelliklere aldanmayın. Özellikle kamera özelliklerine Dikkat edin. Kalitesiz 3-5 dolarlık kameralar takılmaktadır. 3-5 Megapixelli kameralı deyip aldığınız Telefon ilk çıkan kameralı telefonların kalitesinde fotoğraf çekmektedir. Buda sizi hayal kırıklığına uğratır.

Replika ürünler yani bire bir kopyası ürünlere Dikkat edin. Şunu hiçbir zaman unutmayın hiçbir firma hiçbir firmanın ürününü izin almadan bire bir üretemez. Bu dünyanın her yerinde yasaktır. Telif hakları kanununa göre dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun kimse bire bir üretemez bu sahteciliğe girer.

Farklarına gelince

1- orjinalinde symbian işletim sistemi var - Sahtesinde yok
2- Orjinalinde wi-fi ve gps var - sahtesinde bu özellikler yok
3- orjinali 16 gb hafızalıdır - sahtesi 2 gb hafıza kartıyla geliyor.
4- orjinali 5 mp kameralıdır - sahtesi 2 mp kameralıdır ve carl zeiss değildir o yazı yanıltmacadır


Bu açıklamalardan sonra tabi ki sizlere Çin malı telefon almayın diyemeyiz.Ama biz uyarılarımızı yaptık ve sonradan olabilecekleri dilimiz döndüğünce anlattık.Hayatınızın baş köşesini ele geçirmiş olan cep telefonunuzu seçmek size kalmış :tik:
 
M

msutnrm

Forum Okuru
koremalitelefonlar.com sitesinden alıntıdır.

Kore malı telefonlar sağlam mı?
Kore malı telefonlarda kullanılan elektronik malzemeler, bir çok bilindik orjinal telefonlarda da kullanılmaktadır. Kore malı telefonlarda kullanılan malzemeler oldukça sağlamdır. Günümüzde, Kore malı telefonlar diğer orjinal telefonlar kadar sağlam ve güvenilir yapıldığından söz edilmektedir.

Daha öncede bahsetmiştik, orjinal ve kopya telefonların tümü Çin de üretilmektedir. Çin'in kopya telefon sektörü, orjinal telefon sektörünün kalitesine yakın seviyede telefonlar üretme konusunda başarı göstermiştir.

Aslında Kore malı telefonlarda Çin üretimi telefonlardır ancak sağlam ve kaliteli üretildikleri için "Kore malı" ünvanı ile bilinmektedirler. Kore malı telefonlar, kalite bakımından halkımızın güvenini kazanmış olduğu için rağbet görmekte ve özellikle tercih edilmektedir.

Telefonumun arkasında Kore malı etiketi var, bu telefon Kore de üretildi. Hayır, telefonlar Çin'den gelirken arkalarında Çin malı diye yazar ancak Çin malı etiketi ülkemizde sökülür ve yerine Kore malı etiketi yapıştırılır, bunlar basit şeylerdir. Hiçbir telefon Kore'de üretilmez, telefonlar Çin'de üretilir.

Çinliler parasına göre kalite kalite telefon üretmektedir. Kore malı telefonlar, eski Çin telefonlarına nazaran çok daha yüksek kalitede üreilmişlerdir. Öyleki Kore malı telefonları kullananlar birbirlerine tavsiye etmektedir.

Türkiye piyasasında iki türlü telefon vardır.
1: Android işletim sistemli telefonlar.
2: Java işletim sistemli telefonlar.

Ülkemizde bazı sahtekarlar, Java işletim sistemli telefonları Android işletim sistemli akıllı telefon olarak satmaktadır. Bizim tavsiyemiz internet üzerinden alışveriş yaptığınızda "kontröllü teslim" yoluyla siparişlerinizi isteyiniz.

Kargo size ulaştığında paketinizi açın ve sipariş verdiğiniz ürünü kontrol ederek ödemesini kargo görevlisine yapınız. Bu şekilde kargonuzu son derece güvenli bir şekilde teslim almış olursunuz. Biz tüm gönderimlerimizi kontröllü kargo olarak siz değerli müşterilerimize ulaştırmaktayız.

Zaman ayırarak bu makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

koremalitelefonlar.com
 

Benzer İçerikler

Üst