1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Çin Malı Telefonlarla Orjinalleri Arasında ki Farklar

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  çin malı telefonlar orjinalleri arasında ki farklar nelerdir nelee dikkat etmek gerekir sahte telefonlar ile ilgili bilgiler burada melekler Özellikle 2-3 senedir çıkan Çin malı telefon furyası eski çekiciliğini yitirdi melekler :) Telefon satan firmaların uyarılarıyla bilinçlenen tüketici artık çin malı telefonlara rağbet göstermiyor.Sebebi de malum ,kısa zamanda sahibine yeni bir telefon aldırması :)


  [​IMG]


  Hala piyasada satılan Çin malı telefonlar bazı özellikleriyle orjinallerinden ayrılıyorlar.Bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz;
  Bunlardan ilki bu tip telefonların birçoğunda java desteği yoktur. Yani sonradan telefonunuza oyun uygulama yüklemek istediğinizde ortada kalırsınız.

  İkincisi SAR yani yaydığı radyasyon oranı çok yüksektir. Özellikle bilim adamları bu tip kalitesiz malzemelerdne üretilen telefonların SAR değerinin çok yüksek olduğunu normal telefonların 5 ile 10 katı daha fazla radyasyona tabi tuttuğunu açıklamışlardır. Bu oran belki kısa sürede bize zarar vermeyebilir ancak kirlenen dünyada uzun vadede hiç beklemediğimiz zararlar verebilir.

  Bu tip telefonların çoğu ülkemize kaçak yollarla gelmektedir. Özellikle önde gelen firmaların (Nokia,iPhone,Samsung vs.) piyasada tutulmuş modellerinin sahtelerine Dikkat etmeniz gerekmektedir. Kesinlikle bu ürünlerin kayıtlı olduğunu belgeli görmeden almayın. Dört gün sonra telekominikasyon tarafından kaçak deyip kapanırsa mağdur olursunuz hiçbir hak iddia edemezsiniz.

  Ürünün teknik özelliklerine çok Dikkat edin. Üzerinde yazan özelliklere aldanmayın. Özellikle kamera özelliklerine Dikkat edin. Kalitesiz 3-5 dolarlık kameralar takılmaktadır. 3-5 Megapixelli kameralı deyip aldığınız Telefon ilk çıkan kameralı telefonların kalitesinde fotoğraf çekmektedir. Buda sizi hayal kırıklığına uğratır.

  Replika ürünler yani bire bir kopyası ürünlere Dikkat edin. Şunu hiçbir zaman unutmayın hiçbir firma hiçbir firmanın ürününü izin almadan bire bir üretemez. Bu dünyanın her yerinde yasaktır. Telif hakları kanununa göre dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun kimse bire bir üretemez bu sahteciliğe girer.

  Farklarına gelince

  1- orjinalinde symbian işletim sistemi var - Sahtesinde yok
  2- Orjinalinde wi-fi ve gps var - sahtesinde bu özellikler yok
  3- orjinali 16 gb hafızalıdır - sahtesi 2 gb hafıza kartıyla geliyor.
  4- orjinali 5 mp kameralıdır - sahtesi 2 mp kameralıdır ve carl zeiss değildir o yazı yanıltmacadır


  Bu açıklamalardan sonra tabi ki sizlere Çin malı telefon almayın diyemeyiz.Ama biz uyarılarımızı yaptık ve sonradan olabilecekleri dilimiz döndüğünce anlattık.Hayatınızın baş köşesini ele geçirmiş olan cep telefonunuzu seçmek size kalmış :tik:
   
 2. msutnrm

  msutnrm Forum Okuru

  koremalitelefonlar.com sitesinden alıntıdır.
  Kore malı telefonlar sağlam mı?
  Kore malı telefonlarda kullanılan elektronik malzemeler, bir çok bilindik orjinal telefonlarda da kullanılmaktadır. Kore malı telefonlarda kullanılan malzemeler oldukça sağlamdır. Günümüzde, Kore malı telefonlar diğer orjinal telefonlar kadar sağlam ve güvenilir yapıldığından söz edilmektedir.

  Daha öncede bahsetmiştik, orjinal ve kopya telefonların tümü Çin de üretilmektedir. Çin'in kopya telefon sektörü, orjinal telefon sektörünün kalitesine yakın seviyede telefonlar üretme konusunda başarı göstermiştir.

  Aslında Kore malı telefonlarda Çin üretimi telefonlardır ancak sağlam ve kaliteli üretildikleri için "Kore malı" ünvanı ile bilinmektedirler. Kore malı telefonlar, kalite bakımından halkımızın güvenini kazanmış olduğu için rağbet görmekte ve özellikle tercih edilmektedir.

  Telefonumun arkasında Kore malı etiketi var, bu telefon Kore de üretildi. Hayır, telefonlar Çin'den gelirken arkalarında Çin malı diye yazar ancak Çin malı etiketi ülkemizde sökülür ve yerine Kore malı etiketi yapıştırılır, bunlar basit şeylerdir. Hiçbir telefon Kore'de üretilmez, telefonlar Çin'de üretilir.

  Çinliler parasına göre kalite kalite telefon üretmektedir. Kore malı telefonlar, eski Çin telefonlarına nazaran çok daha yüksek kalitede üreilmişlerdir. Öyleki Kore malı telefonları kullananlar birbirlerine tavsiye etmektedir.

  Türkiye piyasasında iki türlü telefon vardır.
  1: Android işletim sistemli telefonlar.
  2: Java işletim sistemli telefonlar.

  Ülkemizde bazı sahtekarlar, Java işletim sistemli telefonları Android işletim sistemli akıllı telefon olarak satmaktadır. Bizim tavsiyemiz internet üzerinden alışveriş yaptığınızda "kontröllü teslim" yoluyla siparişlerinizi isteyiniz.

  Kargo size ulaştığında paketinizi açın ve sipariş verdiğiniz ürünü kontrol ederek ödemesini kargo görevlisine yapınız. Bu şekilde kargonuzu son derece güvenli bir şekilde teslim almış olursunuz. Biz tüm gönderimlerimizi kontröllü kargo olarak siz değerli müşterilerimize ulaştırmaktayız.

  Zaman ayırarak bu makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

  koremalitelefonlar.com
   
Çin Malı Telefonlarla Orjinalleri Arasında ki Farklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. deli ve salak arasında ki fark

  deli ve salak arasında ki fark

  Adamın birisinin, Arabasının lastiği tam tımarhanenin önünde patlar. Adam arabayı kenara zor yanaştır...ır. Sonraki işlem malum... Kriko, stepne, bijon anahtarı ve tekeri söker. Ama söktüğü 4 adet bijon, yuvarlanıp yağmur mazgalına düşer. Mazgal açılır gibi değil, Bijonlar görünmüyor bile. Adam bir sağına bakar, bir soluna bakar, çaresiz kaldırıma çöker. Olayı en başından beri...
 2. Dolma Kalemle Tükenmez Kalem Arasında ki Farklar...

  Dolma Kalemle Tükenmez Kalem Arasında ki Farklar...

  dolma kalemle tükenmez kalem, arasında ki farklar, nelerdir, nedir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz. Sevgili melekler, Her gün sürekli kullandığımız kalemlerdir tükenmez kalemler.Yayıldıklarından beri dolma kalemlerinpabucu dama atılmıştır.Ama dolma kalemde ki asalet hiç bir zaman tükenmezde olmamıştır. Dolma kalem ve tükenmez kalem tarihi süreçte insanların...
 3. Güneşte Broznlaşmakla Solaryumda Bronzlaşmak Arasında ki Farklar Nelerdir?

  Güneşte Broznlaşmakla Solaryumda Bronzlaşmak Arasında ki Farklar Nelerdir?

  solaryum solaryumda bronzlaşmak güneşte bronzlaşmak arasında ki farklar ile ilgili bilgiler burada melekler. Eğer bronz bir cilt tercih ediyorsanız yazın ülkemizin en güzel tatil beldelerinde ki upuzun kumsallar sizin için biçilmiş kaftan melekler :) Uzanırsınız güneşin altına, alırsınız elinize güzel bir kitap, yanında da soğuk bir içecek gel keyfim gel :) Ama kışın öyle mi ya ? Yaz boyu...
 4. Facebook'ta Hesabı Dondurmakla Silmek Arasında ki Fark

  Facebook'ta Hesabı Dondurmakla Silmek Arasında ki Fark

  Bu konu facebook hesap dondurma ve silme hakkında bilgilere yer vermektedir. Sosyal paylaşım ağları arasında en popüler olan Facebook, kısa bir zaman da çok büyük bir kitleye ulaşarak inanılmaz bir atak yaptı. Facebook hesabı açanlar kişisel tercihlerine göre bazen hesaplarını bir süre dondururlar. Bazı kişiler ise hesabını tamamen silmeyi tercih ederler. Peki facebook hesabı dondurma ve...
 5. iPhone 6 ile iPhone 5S Arasında ki Farklar Nelerdir?

  iPhone 6 ile iPhone 5S Arasında ki Farklar Nelerdir?

  iphone6 özellikleri, iphone 5s özellikleri, iphone 5s ve iphone 6 özellikleri Son zamanhların belki de en çok konuşulan cep telefonu markası olan iphone 6 çıktığı günden beri gündemden düşmeyerek olumlu ve olumsuz bir sürü eleştirilere maruz kaldı. Cep telefonu almak isteyenler yada iphone 6 telefona sahip olmak isteyenler için iphone 5s ve iphone 6 arasında ki farkları sizler için...

Sayfayı Paylaş