1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Cinler insanın eline ayağına kına yakarmı ?

  Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Sevgili okurlar bu gün farklı ve bir o kadar da gizemli bir olaya değinmek,istiyorum.Doğaüstü olaylara ne kadar inanırsınız bilmem ama tamamen yaşanmış ve bana nakledilmiş ,açıklanmayan bir olayı anlatmak istiyorum.Gece uyurken bazı insanların eline ayağına kına yakılıyormuş.Bu olayı daha önce bir kez daha duymuş açıkçası hayretler içinde dinlemiştim ve inanmamıştım.Rivayet odur ki bu olayı yapan cinlermiş.Bu konunun detayları yazımızın devamında öncesi Cin insana zarar verir mi , Cinler insanlara haber verirmi adlı konularımızı incelemenizi öneriyoruz.

  Cinlerin mahiyeti tam olarak bilinmemekle beraber dumansız, halis, öz ateşten veya yakıp kavurucu alevli bir ateşten yaratıldıkları ifade edilmektedir.Cinler insanlar gibi Allaha tabi olan insanlardan yaklaşık 2000 yıl önce yaratılmış metafizik varlıklardır.Cinlerle ilgili detaylı bilgileri vericem öncesi konumuzu anlatmak istiyorum.Olayı yaşıyan bir bayan namazında niyazında muhafazakar biri.Eşi askere gidiyor ve bayan yalnız başına evde kalıp uyuyor.Sabah kalktığında elinin ve ayaklarının kınalandığını görüyor.Olay karşısında korkup endişeleniyor.Bana anlattığı zaman yine şaşırdım ve mantıken bir yorumda bulunamadım.Deniyorki ;İnsan ruhu ,uyku halindeyken bedenden çıkıyor.Ruh değişik alemleri dolaşıyor.Cin alemini,melek alemini ,insan alemini ..Ruh bedene dönerken dolaştığı yerlerden izlerle geliyor.Bir başka rivayet odur ki kişi rüyada cinlerin düğününe katılmış tır ve o düğünde elleri ayakları kınalanmıştır. Bunula ilgili bir konuya daha değinmek istiyorum.Elbise dolabında duran elbiselerde,sandıklarda saklanan çeyizlerde sarıya yakın lekeler olur.Bu lekeler evlenen cinlerden dişi olanın bekaretiymiş.Hatta sandıklarda saklanan çeyizlere iğne takılır.Bu takılan iğnenin nedeni cinlerin demirden korkması,ve leke bulaştırmaması içinmiş.Bunlar kişilerin yaşadığı açıklanamayan iddialar.Sizinde buna benzer yaşadıklarınız varsa bizimle paylaşabilirsiniz .


  < Konu Resmi..>
  İSLAMA GÖRE CİNLER ALEMİ


  İslam’a göre cinler; akıl, idrak, irade ve şuur sahibi varlıklardır. Bu sebeple Allah’a iman etmek, Onun emirlerine itaat ve ibadet etmekle mükelleftirler. Bu Kur’an-ı Kerim’de Cin Suresinde ve diğer ayetlerde bildirilmektedir.

  Cinler hem Peygamberimize hem de Hz. Musa ve diğer peygamberlere muhatap olup tebliğlerini dinlemişler ve bir kısmı iman edip bir kısmı da inkar etmişlerdir.

  Müslim’in rivayet ettiği bir hadisi şerifte, “Her insanın meleklerden ve cinlerden bir yoldaşı bulunduğu” bildirilmiştir.(1) Cabir’den nakledilen bir hadisi şerifte Peygamberimiz (s.a.v);

  “Yanlarında kocaları bulunmayan kadınları ziyaret etmeyin. Çünkü şeytan, herhangi birinizin damarlarında, kan nasıl akıyorsa o şekilde dolaşmaktadır.”

  buyurmuştur. Bunun üzerine ashab: “Seninde mi?” diye sordular. Hz. Peygamber:

  “Benim de, fakat Allah, şeytana karşı bana yardım etti de, o bana teslim oldu (veya Müslüman oldu) buyurmuştur.(2)

  Hadiste parantez içinde verdiğimiz “Müslüman oldu” ifadesi tercih edilen bir başka anlamdır. Ancak hadisçiler, şeytanın Müslüman olmasının söz konusu olmadığını söyleyerek, “teslim oldu, boyun eğdi” anlamına kullanmanın daha doğru olacağını söylemişlerdir.(3) Burada kastedilenin kafir bir cin olduğunu düşünmek, problemi çözer. Nitekim cinlerin kafirlerine şeytan denilmektedir.

  Evlenip çoğalmaları ve ömürleri

  Cinler, erkeklik ve dişilikleri olan, insanlar gibi nikah yoluyla evlenen, insanlar gibi üreyip çoğalan, doğup büyüyen ve ölen varlıklardır. Ancak ne var ki ömürleri insanlarınkinden çok daha fazla uzundur. Bu konuda cinlerin 1000 ila 1500 seneye kadar yaşayabilecekleri söylenmektedir. Çünkü cinler farklı bir zaman boyutunda yaşamaktadırlar. Orada zamanın akışı da farklıdır. Buna bağlı olarak, cinler yoluyla alındığı iddia edilen haberlerin gaybi bilgiler değil, yaşa ve tecrübeye dayanan bilgiler olduğu ortadadır.

  İman ve küfür bakımından durumları

  Mümin, münafık ve kafirleri bulunan cinlerin, kafirlerine şeytan denilmektedir. Cinler de bu dünyada imtihan oluyorlar ve ahirette hesaba çekilip, cennete ya da cehenneme gideceklerdir. İnsanlarda olduğu gibi, iman edip salih amel yapan, hayırlı işler işleyenler cennete; inkar edip kafir olanlar, iman ve tevbe etmeden ölenler de cehenneme gidecekler ve ceza göreceklerdir. Nitekim Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurulmaktadır:

  “Andolsun ki, Cehennem için de birçok cin ve insan yarattık. Onların kalpleri vardır ama anlamazlar, gözleri vardır görmezler, kulakları vardır ama işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta yol bakımından daha sapıktırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.”(A'raf, 7/179)

  Cinleri inkar etmenin hükmü

  Cinlerin varlığı Kur’an ve Sünnetle sabit olduğundan varlıklarını inkar etmek küfür sayılmıştır.

  Eskiden tespit edilemeyen pek çok şey bugün bilimsel yollarla ispat edilmektedir. İnsanların onları görememesi yok olduklarına delil olmaz. Çünkü insan, sadece cinleri değil, daha pek çok şeyi de görememektedir. İnsanın görmesi, duyması, anlaması sınırlıdır. Özellikle varlıkların milyonda beşini ancak görebildiğimiz ve ağrı, sızı, sevgi, nefret, korku, akıl, elektrik, rüzgar vs. gibi, görmediğimiz şeylerin pek çoğuna inandığımız da düşünülürse, cinlerin görünmemesi onların olmadığı anlamına gelmez.

  Cinlerin meskenleri

  Cinlerin ev ve mesken edindikleri yerlerin genellikle çöplük gibi pis yerler oldukları, buraları yer edindikleri anlaşılmaktadır. Nitekim Hz. Peygamber (s.a.v); evlerde bırakılan çöplerin cinlerin toplantı yerleri olacağını bildirmiştir.(4) Hz. Peygamberin İslam’daki temizliğe dikkat çektiği ve görünmeyen cinler gibi, görünmeyen mikropların da çabuk üreyip çeşitli hastalıklara sebep olabileceği hakkında da bazı alimler görüş beyan etmişlerdir. Çünkü bazı hadislerde cin kavramıyla mikropların kastedildiğini de söylemişlerdir. Ayrıca, Sahabe ve Tabiin döneminde, cinlerin deliklerde yaşadığına dair bir inancın var olduğu da görülmektedir. Bununla ilgili bir hadisi şerif şöyledir:

  Abdullah b. Sercis (r.a) anlatıyor: “Resulullah (s.a.v), (Yeryüzündeki haşarat) deliklerine idrar yapmayı yasakladı.” Bunun sebebi müfessirlerden Katade’ye: “Bu deliklere akıtmak niye mekruh kılındı?” diye sorulmuştu. O da şu cevabı verdi: “Bunların cinlere ait meskenler olduğu söyleniyordu.”(5)


   
 2. Mümküdürr

  Mümküdürr Forum Okuru

  bende duymuştum doğrudur
   
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113
  Böyle yaşanmışlıklar, insanı hayrete düşürüyor. İnanmak zor olsa da gerçek yaşanmış olaylar.
   
 4. agâhİsaGNR

  agâhİsaGNR Forum Okuru

  Merhaba başımdan geçen bir olayı yazmak istedim. Çok enteresan bir olay.

  2016 kurban bayramı başlangıcıydı. arife günü de dahil bayram tatilinin tamamında kendimi hiç olmadığım biri gibi hissetmeye başladım. akşamları uykum gelene kadar kitap okurum. Genelde geçmişe dönük dini ve bilimsel kitaplar. Bir gece duş alıp yattım sabah uyandığım da sağ ayak parmaklarımdan sadece birinde kına gördüm. Kan toplamış olduğunu düşünüp biraz inceledim ama kan toplanması değil bildiğin kınaydı. Merakla araştırmaya başladım. 3 şekilde olabilirmiş. Melekler sevdiği insanlara yakarmış. Ona pek inanmadım. Şeytandan olurmuş. Buda inandırıcı gelmedi. Birde peri veya cinler yakarmış. Ama sebebini bir türlü öğrenemedim. Tamam biri kına yakmış tırnağıma ama kim ve neden ? tanıdığım iyi bir hoca vardı hacca gitmiş dönmesini bekledim ama o gelene kadar ben ben değilim sigarayı normalde 1 paket içerdim 2 hatta bazen 3e çıktı. yemek yeme isteğim ve doyumsuzluk hat safaya çıktı. Durduramıyordum kendimi hatta bi kaç belirtisi daha var burda yazamadığım. Sonra hoca hac vazifesinden döndü ve 1 hafta sonra yanına gittim. Çok güzel olduğunu söylediği bir peri yada cin (ben hangisi olduğunu tam anlamadım) bana aşık olmuş. Beni kendisine işaretlemiş. Onu yakacağını söyledi. dedim yazık benim yüzümden kimsenin yaşamına son verilmesin yakmasak sadece uzaklaştırsak olmazmı çünkü ne gördüm nede bana bi zararı olmadı. Hoca tecrübelerinden yola çıkarak bu tarz musallatların sonu iyi bitmez dedi. Bunu yapmak zorundayız. Peki dedim yapacak birşey yok. Hoca dediğini yaptı sanırım ben bişey görmedim ama bi hafiflik geldi. Şimdi o etkiler artık yok. Peki dedim hocam ben bişey mi yaptım ki bu varlık bana aşık oldu bende bir yanlışmı var dedim. Hayır senin bişey yapmana gerek yok onlar senden aldıkları enerji, gözlerinin yapısı, yüzün güzelliği, kişiliğin vb. birçok sebepten aşık olabilirler. Ama bu durumu merak uyandırarak devam etmesi için uğraşmayın sayısız örneği var iyi sonla bitenini görmedim. Velevki evli birisin ev huzurunu bile bozabilir. İlerleyen zamanlarda sana bile zarar verebilir dedi. Ben sadece bazı etkilerini hissettim en büyük bıraktığı iz ayak tırnağımda ki kınaydı. Yavaş yavaş oda silindi şimdilik herşey normal. Üzüldüğüm tek nokta benim yüzümden ne olursa olsun kimse zarar görmesin isterdim. Keşke benden dolayı zarar görmeseydi. Farklı bir yolu olsaydı.

  Benim yaşadığım birebir olaydır.

  Hayırlı Geceler Dilerim.
  Agâh İsa GÜNER
   
  *BEYZA* bunu beğendi.
 5. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113
  Kainatta gizemini koruyan idrak edemediğimiz sayısız olay mevcut..Paylaşım için teşekkür ederiz.
   
 6. melekannesi

  melekannesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  15 Aralık 2016
  Mesajlar:
  306
  Beğenilen Mesajlar:
  43
  Ödül Puanları:
  28
  bir arkadaşımın başına geldi bu olay sabah kaltığında avucunun içlerinde kına gibi lekeler vardı bir anlam veremedi çünkü gece banyo yaparak yatmış yatağa yani bişey ellememiş avcuna bulaşacak bayağı psikolojisi bozuldu bu olaydan sonra tek başına uzun süre kalamadı demek üç harflilerin işiymiş şimdi bende korktum açıkcası:(
   
  *BEYZA* bunu beğendi.
 7. İsmet d.

  İsmet d. Forum Okuru

  Bu olay bu sabah başıma geldi.sabah uyandım lavaboya gittim elimi yıkarken kınayı farkettim.uyurken bir yeremi sürdüm diye düşündüm odama sağa sola baktım bir şey yok. Anacım kahvaltı hazırladı oturduk elimi gösterdim oda cinler kına yakmış dedi .şaşırdım konunuzu okuyunca daha çok şaşırdım.
   
  *BEYZA* bunu beğendi.
 8. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba , Bilim bu duruma Tinea nigra diye bir hastalığın neden olduğunu söylüyor. En sık el ayalarında, bazen de ayak tabanları ve derinin diğer bölgelerinde görülen asemptomatik ve kozmetik bir enfeksiyonmuş. Olayın dini boyutu ise şöyle ; Prof.Dr Nihat hatipoğlu bu konuyu şöyle açıklıyor.Bu ruhun varlığının ispatıdır. Bizim görmediğimiz varlıkların da bir ispatıdır. Muhtemel şudur.İnsan ruhu uyku halindeyken vücuttan çıkıyor ve değişik alemleri dolaşıyor. Ruhun vücuda döndükten sonraki,geri kalmış kalıntıların ortaya çıkmasıdır.Ruha sinmiş olan şeyler vücuda geri döndüğünde vücutta izi çıkabilir . Ayrıca hatipoğlu , Cinlerin ele kına yakma ihtimalinide uzak görüyorum diye vurguluyor.Yorumunuz için teşekkür ederiz.
   
 9. mrk

  mrk Forum Okuru

  Selamün Aleyküm. Dün gece yattım sabah kalktığımda iki elimin neredeyse tamamında büyük benek benek tırnak diplerinden el parmaklarımın tamamında demir küfüne benzer açık kahverengi renkli olarak uyandım. Gece 11:30 gibi uyudum sabah 7:30'da 8 saatlik bir zaman diliminde oldu ne olduysa kardeşlerim.
  İlk olarak panik yaptım sedef başlangıcı mı mantar mı boya mı hatta kanadı mı diye düşündüm. vücudumun tamamına baktım hiçbir yerinde elimde olan lekeden yok. sonra topuk taşını ellerime sürtmeye başladım ve çıkmaya başladı. Yıkamayla filan çıkmadığını fark ettim. Sonra iş yerine geldim ve araştırmaya başladım internetten. Melek Kınası diye geçiyor, Allahın izni ile ruhun bedenden tamamen ayrılmadan alemleri gezip tekrar ruha girerken bıraktığı izmiş, mantar diyenler var fakat mantar olasılığını hiç düşünmüyorum çünkü tırnaklarımın üzerinde bile vardı. Mantar olsa deride olur, tırnaktakiler parça parça oje sürmüş gibi, vs...
  Yani benim inandığım Allah'ın izni ile olan bir şey ve birçok kişide de görülmüş görülen bir olay.
  Hangi din sorumlusuna sorduysam hepsi hayıra yorumlanması gerektiğini ve korkulacak hiçbir şeyin olmadığını, hatta bu olaydan mutluluk duyulması gerektiğini söylediler.
  İnanan insansanız Allahtan geldiğine inanıp korkmamak en mantıklısı.
  Kormayın, dua edin.
  Saygılar.
   
 10. Melis ank

  Melis ank Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ocak 2017
  Mesajlar:
  589
  Beğenilen Mesajlar:
  47
  Ödül Puanları:
  28
  Bir sabah uyandığım da ayaklarımın altının kınalı olduğunu gördüm. Buna hiç bir anlam veremedim.Yıkadım çıkmadı ertesi gün kendiliğin den yok oldu.Bu makale çok faydalı olmuş ayrıca yorumlar . Bir nebzede olsa konu hakkın da bilgi sahibi oldum.Fakat enteresan olan şuki gerçekten cinler insanların el ve ayaklarına kına yakıyormu ? Yada neden kına yakıyorlar ? Bununla ilgili neden tam detaylı bilgi yok ? Bunca insanın başına gelmiş bir şeyin elbetteki bir nedeni olmalı diye düşünüyorum.
   
Cinler insanın eline ayağına kına yakarmı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. El Ayak

  El Ayak

  ayakların görevleri ayağın görevi ayakların görevi ayak kölesi facebook ellerimizin görevleri El Ayak Ahmet ve Ayşe adın da iki genç birbirlerini çok sever ve evlenirler. Ahmet ailesinden gördüğü gibi bir eş olmaya çalışır. Ayşe’de iyi bir eş olmak için Ahmet’in adeta kölesi olur. Ahmet iç dünyasında iyi bir insandır. Fakat Ayşe’nin ona karşı sevgisini kullanmaya başlar.Ahmet devamlı Ayşe...
 2. Ellerde ve ayaklarda şişme

  Ellerde ve ayaklarda şişme

  ellerde ve ayaklarda şişme, kaşınma, ağrı, nedenleri, sebepleri, nasıl geçer, tedavisi hakkında bilgiler burada arkadaşlar Oldukça sık raslatanan bir sağlık sorunu, ellerde ve ayaklarda oluşan şişlikler ve bu şişliklerin yanı sıra meydana gelen kaşıntı ve ağrı... PEki bunların nedeni nelerdir ve nasıl tedavi edilmelidir; buyrun bu makalemizde bilgi sahibi olalım Melek'lerim. Vücudun...
 3. İnsanın Ayakları Neden Üşür

  İnsanın Ayakları Neden Üşür

  İnsanın Ayakları Neden Üşür ? Bu kış ayaklarım hiç ısınmadı ısınmayı bırakın hep dondu acaba İnsanın Ayakları Neden Üşür
 4. Cinler İnsanlarla Nasıl İrtibat Kuruyor?

  Cinler İnsanlarla Nasıl İrtibat Kuruyor?

  Şeytanın insanı aldatma yolları çok çeşitlidir. Her insana mizacına göre ayrı ayrı yollardan gelir. Alimlere, şeyhlere, abidlere, cincilere ve diğer Müslümanlara, hepsinin mizaçlarına göre aldatacağı yollardan gelir. (Bu konuda Telbis-i iblis isimli kitap geniş izahat verir). Cahiller ile kadınları çok kolay avlar, fazla uğraşmadan isteğine nail olur. Fakat ilim sahiplerini kolay kandıramaz,...
 5. Cin insana zarar verir mi?

  Cin insana zarar verir mi?

  Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye kitabında özetle deniyor ki: Cinlerin müslüman olanı ve olmayanı vardır. Müslüman olan cinlerden insanlara bir zarar gelmez. Bunlar, yalnız ibadet ederler. Ehl-i sünnet âlimleri bunları tanır. Salih insanlar gibi görünür ve sohbet ederler. Kâfir olan cinler, insanlara çeşitli şekilde zarar verirler. İnsandan ayrılmayıp her şekle girebilirler. Mesela mikrop şekline...

Sayfayı Paylaş