1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Cinleri evden nasıl uzaklaştırabiliriz?

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Cinler, bazen evlerde gözükerek, bazen de ev halkına eziyet ederek rahatsız ederler. Hatta evin içine pislik dahi atarlar. Bunu bir evde kendi gözümle müşahede ettim. Bazen evde beş kişilik yemek pişer, on kişi yiyormuş gibi çabuk biter. Bazen de evde üç dört kişi olduğu halde, on kişi varmış gibi fazla ses çıkar. Saydığımız bu evler ya kimsesiz evlerdir ki, cinler orada mesken kurarlar, yahutta içindeki insanlar islamı yaşamadıkları için şeytan evin malından, evladından ve hanımından istifade eder, ortak olur. Allah’ u Teala Kur’an-ı Mecid’ inde mealen:
  ‘’ Onlara mallarında ve evlatlarında ortak ol’’ buyurmaktadır. İnsan İslamdan uzaklaşınca bu ortaklık her zaman olabilir. Allah’a sığınırız.
  Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem):
  < Konu Resmi..>  ‘’ Evlerinizi kabirlere çevirmeyiniz’’ buyurmaktadır.( Müslim) Namaz kılınmayan, Kur’an okunmayan ev mezar gibi olmuştur. Bu eve şeytanlar da, cinler de rahatça girip cirit atarlar. Böyle bir evden cinler uzaklaştırılmak istendiği zaman, o cinlere evi terketmeleri için üç gün mühlet verilir. Evden gitmeleri ve ev halkından kimseye gözükmemeleri istenir.

  Eğer gitmezlerse bol miktarda su alınır, eller suyun içine konulur, ağız iyice suya yaklaştırılır ve okuma bitinceye kadar öyle durularak şu dualar okunur:

  Fatiha(1-4), Bakara(255-257), Bakara(285-286), Ali imran (18), Araf (54), Müminun(113-118), saffat(1-10), Haşr (21-24), Cin(1-37), İhlas ve Muavvezeteyn. Bu dualar okunduktan sonra suya üflenir ve evin köşelerine serpilirse, cinler Allah (c.c)nun izniyle o evden çıkarlar.İbni Abbas (r.a.) şöyle buyuruyor:

  “Cinler ateşin duman tarafından yaratılmıştır.”

  Duman ise insan vücuduna rahatlıkla girebilir. çoğunlukla beyinde beyinde karar kılarlar. Çünkü beyinden İnsan vücudunun tüm uzuvlarına kolaylıkla etki edebilirler. Cinler beyin dışında da insan vücudunun herhangibir yerine de girip yerleşebilir. Ağrı ve sancıya sebep olabilirler. Bundan dolayıdır ki, insanların kendilerini cinlerden korumaları gerekir.

  İnsanların kendilerini cinlerin şerrinden koruyabilmeleri için, şu hususlara dikkat etmeleri gerekir;

  1. Her zaman Allah (c.c.)’a sığınıp, Allah’a yönelmek, özellikle helaya, hamama ve benzeri yerlere girince “besmele” çekmek.

  2. Yılan, akrep, siyah köpek ve siyah kediye zarar vermemek. (Yılan, akrep, siyah köpek öldürülebilir, yaralı bırakmamak lazımdır.)

  3. Kırlarda deliklere işememek.

  4. İlerde gelecek olan şer’i okuma usulleri ile insanın manevi kalenin içine girmesi.


   
Cinleri evden nasıl uzaklaştırabiliriz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cinler

  Cinler

  CİNLER İnsanın yeryüzündeki serüveni ile birlikte gözle görülemeyen bir üçüncü varlıktan söz edilegelmiştir. İnsanlığın binlerce yıllık tarihinde işte bu gözle görülemeyen varlıklara her toplumda farklı isimler konulmuş, farklı nitelendirmelerde bulunulmuştur. En ilkel toplumlardan, en gelişmiş toplumlara kadar her ülke folklöründe, kültüründe, mitolojisinde de yer alan bu varlıklar, cinler ve...
 2. Cİnler

  Cİnler

  CİNLER İnsanın yeryüzündeki serüveni ile birlikte gözle görülemeyen bir üçüncü varlıktan söz edilegelmiştir. İnsanlığın binlerce yıllık tarihinde işte bu gözle görülemeyen varlıklara her toplumda farklı isimler konulmuş, farklı nitelendirmelerde bulunulmuştur. En ilkel toplumlardan, en gelişmiş toplumlara kadar her ülke folklöründe, kültüründe, mitolojisinde de yer alan bu varlıklar, cinler ve...
 3. Cin

  Cin

  Cin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor, iyilik sahibi ve iyi vasıflı biri ise müslümana yararı dokunan iyi kimseye, Evine cin girdiğini görmesi hırsız veya düşman girmesinee; Cin görmek bazen yolculuğa, hırsızlık yapmaya, zina ve kumara, içki içmeye, bid'at işlenen yerlere, kilise ve eğlence yerlerine, Yollarda...
 4. eviniz için süper ''CİN'' fikirler

  eviniz için süper ''CİN'' fikirler

  evcimen meleklerime süper ötesi fikirler sunuyorum buyrun hem cin fikiler hemde hin fikirler :D:D Eviniz için 'cin' fikirler... Yetenekli ellerinizden çıkan pratik ama farklılık yaratan bu cin fikirler, sizin evinizi başkalarınınkinden ayıran esas özellikler olacaktır. Fotoğraflarınızı albümler yutuyorsa Yıllarca fotoğraf çektiniz, ama onları 40 yılda bir albümü...
 5. Cinler İnsanlarla Nasıl İrtibat Kuruyor?

  Cinler İnsanlarla Nasıl İrtibat Kuruyor?

  Şeytanın insanı aldatma yolları çok çeşitlidir. Her insana mizacına göre ayrı ayrı yollardan gelir. Alimlere, şeyhlere, abidlere, cincilere ve diğer Müslümanlara, hepsinin mizaçlarına göre aldatacağı yollardan gelir. (Bu konuda Telbis-i iblis isimli kitap geniş izahat verir). Cahiller ile kadınları çok kolay avlar, fazla uğraşmadan isteğine nail olur. Fakat ilim sahiplerini kolay kandıramaz,...

Sayfayı Paylaş